Czarnogóra - Bar
1/8

Czarnogóra - Bar


Ilość dni: 12

Wyżywienie: Śniadania + obiadokolacje

Czarnogóra

 

Czarnogóra to jeden z najmniejszych krajów Europy. Położona na południu Półwyspu Bałkańskiego dumnie zwana Perłą Adriatyku, szczyci się swoim niewiarygodnym zróżnicowaniem. Miłośnicy kąpieli znajdą tu lazurowe morze oraz słoneczne plaże, żądni wrażeń poczują adrenalinę podczas raftingu kanionem Tary, wędrowcy „zagubią się” w przepastnych wąwozach i majestatycznych górach pokrytych bujną zielenią, ciekawi kultury zachwycą się bogactwem historycznym odwiedzając cerkwie i meczety. Tutaj każdy zakątek kryje tajemnice minionych wieków – ślady panowania Turków, Wenecjan, Hiszpanów… Twierdze, średniowieczne lochy i monastery wabią tajemnicą wnętrz, a restauracje kuszą daniami bałkańskiej kuchni. Czarnogóra to prawdziwy wakacyjny raj! Trudno nie zgodzić się ze słowami angielskiego poety Georga Byrona, który stwierdził, że „w chwili tworzenia się świata najpiękniejszym złączeniem morza i lądu musiało być czarnogórskie wybrzeże”. W każdym zakątku znajdziecie tutaj cuda nie tylko flory i fauny, ale również fenomenalne owoce ludzkiej myśli. Czarnogóra – to niezapomniane połączenie kontrastów, widoki zapierające dech, czar tajemnicy i ponadczasowości. Czarnogóra to wciąż „nieodkryte piękno”, nieskomercjalizowany i gościnny zakątek, który czeka właśnie na Was!

 

Bar – turystyczne, polityczne, kulturalne i sportowe centrum południa Adriatyku. Miasto portowe, położone u podnóża góry Rumija (1593 m n.p.m.) nad spokojną, szeroką Zatoką Barską, która zaprasza śmiałków nurkowania do odkrywania dawno pochłoniętych przez wodę statków, a miłośników wędkarstwa do złowienia cenionych „grubych ryb” świata wodnego – torpedowatych i szybkich włóczników. Ciekawa śródziemnomorska roślinność, gaje oliwne, Adriatyk, Jezioro Szkoderskie oraz pobliskie góry nadają temu miejscu niespotykany urok. Miejscowość szczyci się bogatą historią, o czym przypominają liczne zabytki. Słynie z najstarszego w Europie drzewka oliwnego – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa. Klimat kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarnie i restauracje. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się malownicza panorama. Nową i starą część łączy wyjątkowej urody, piaszczysta plaża. Bar to miejsce urzekające przyrodą, różnorodnością krajobrazu i wielokulturowym dziedzictwem cywilizacyjnym. Jeżeli kochasz śródziemnomorski klimat, słońce, wodę i dziką przyrodę, to miejsce jest właśnie dla ciebie. Miejsce, które zachwyca, które ma "to coś" co sprawia, że z chęcią tam wracamy. Czarnogóra to wciąż „nieodkryte piękno”, nieskomercjalizowany i gościnny zakątek, który czeka właśnie na Was! 

 

 

Hotel PHAROS*** położony jest w miejscowości Bar w południowej części czarnogórskiego wybrzeża Adriatyku, około 600 m od plaży. Wokół obiektu jest dużo zieleni,a zewnętrzna restauracja w cieniu południowej roślinności, to szczególnie przyjemne miejsce do spędzania czasu nie tylko w trakcie posiłków. Do dyspozycji gości restauracja serwująca smaczne posiłki... oraz domowe wino o niepowtarzalnym smaku. Na terenie hotelu znajduje się przestronny, dostępny dla gości taras z widokiem na morze, wyposażony w leżaki do opalania. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-SAT, klimatyzacją, lodówką, szafą, stolikiem nocnym. Obiekt oferuje swoim gościom strefę Wi-Fi. 

 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja serwowane do stolika w restauracji hotelowej. Śniadania m.in.: ser, wędlina, parówki lub jajka, masło, dżem, pieczywo, kawa lub herbata. Obiadokolacja: dwa dania oraz deser. Do obiadokolacji podawana jest woda.

 

Termin / Cena

12.06-23.06.2017 -  1.599 zł

21.06-02.07.2017 -  1.599 zł

30.06-11.07.2017 -  1.649 zł

09.07-20.07.2017 -  1.649 zł

18.07-29.07.2017 -  1.649 zł

27.07-07.08.2017 -  1.649 zł

05.08-16.08.2017 -  1.649 zł

14.08-25.08.2017 -  1.649 zł

23.08-03.09.2017 -  1.649 zł

01.09-12.09.2017 -  1.599 zł

10.09-21.09.2017 -  1.599 zł

 

Cena obejmuje:

- 9 noclegów w hotelu Pharos***,

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,

- transport autokarem LUX (WC, Video, barek, klimatyzacja),

- opiekę pilota podczas przejazdu,

- opiekę rezydenta,

- ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż 800 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów 10 zł/os.

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- wycieczek fakultatywnych,

- dopłat za wyjazd z poszczególnych miast,

- opłaty klimatycznej (obowiązkowo) – osoba dorosła 1,50 EUR/dzień,

 

Dodatkowo płatne (dla chętnych):

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3 % ceny imprezy,

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 120 zł/pobyt.

 

Zniżki:

- dziecko do lat 5 – stała opłata 599 zł

- dziecko 6-12 lat – zniżka -240 zł

- osoba pow. 12 lat jako 3 w pokoju – zniżka -150 zł

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

 

Albania – Szkodra i Kruja

Kraj przez wiele lat odizolowany odkrywa przed nami interesujący świat pełen kontrastów. Miejsce zderzenia kultur Wschodu i Zachodu. Albańczycy w codziennym życiu łączą wciąż żywą tradycję i zwyczaje z amerykańską kulturą masową, którą zachłysnęli się w latach dziewięćdziesiątych. „Kto nie był nigdy w Albanii nie poznał Europy w pełni. ”W czasie spaceru po ulicach Szkodry ( alb. Shkodra) jednego z najbardziej znanych miast Albanii, dowiadujemy się jak żyją Albańczycy na co dzień i jak pielęgnują swoje zwyczaje. Odwiedzamy położone tuż obok siebie świątynie trzech wyznań: największą katedrę katolicką na Bałkanach, imponujący meczet i prawosławną cerkiew. Spędzamy czas wolny w zabytkowym centrum w iście południowy sposób nieśpiesznie popijając kawę po turecku. Miasto Kruja, dawna stolica Albanii nazywana jest czasami albańskim Krakowem. Przyciąga nas stary bazar utrzymany w orientalnym stylu, na którym można kupi między innymi albański koniak Skanderbeg. Restauracje oferują dania tradycyjnej kuchni albańskiej. Po drodze do Kruji widzimy systemy bunkrów – symbole wieloletniego reżimu Envera Hodży.

Cena ok. 35-40 EUR

 

Montenegro Tour

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wciągu jednej wycieczki chcą odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Czarnogórze. Ten malowniczy kraj gromadzi całe swoje piękno na niewielkiej przestrzeń. Niezapomniana wycieczka. Rozpoczynamy od zwiedzania starego miasta Kotor, którego wąskie uliczki, miejska zabudowa, kościoły i cerkwie urzekają swoim pięknem. Starówka w całości została wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Spróbować należy wyśmienitych kalmarów z grilla. Następnie przejedziemy trasą z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bokę Kotorską tak zwany „fiord na Adriatyku”. W miejscowości Perast wsiadamy na statek aby popłynąć na wyspę Gospa od Skrplja, którą rybacy z zatoki sami usypali wykorzystując do tego szczątki zatopionych statków. Po powrocie na ląd Riwierą Budwińską przejeżdżamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Zatrzymujemy się również przed wyspą Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry.

Cena ok. 35-40 EUR

 

Budva statkiem

Rejs po morzu adriatyckim wzdłuż przepięknego wybrzeża Czarnogóry połączony ze zwiedzaniem dwóch miast i pobytem na dwóch wyjątkowych plażach. Wypływamy z portu w Barze, pierwszy postój odbywa się w mieście Petrovac, czas na samodzielne zwiedzanie starówki rybackiej wioski. Następnie przepływamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta zbudowanego przez Wenecjan można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Opływamy również wyspę Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry. Odpoczywamy na wyspie św. Mikołaja korzystając z kąpieli pośród skał na plaży „Hawaje” aby udać się następnie na piaszczystą plażę o nazwie Kraljičina Plaža, na której w dawnych czasach kąpieli mogła zażywać tylko czarnogórska królowa Milena. Plaża dostępna jest tylko od strony morza. Rejs kończymy w porcie w Barze.

Cena ok. 20 EUR

 

Jezioro Szkoderskie i Monastyr Ostrog

Monastyr Ostrog to jedno z najsłynniejszych miejsc świętych dla wyznawców prawosławia. Jest również fenomenem architektonicznym – bracia zakonni w XVI wieku wmurowali budynek monastyru bezpośrednio w skałę. Warto odwiedzić to miejsce kultu na wysokości ponad 600 m n.p.m. Po wizycie w monastyrze wyruszamy na rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim. To największy akwen wody słodkiej na Bałkanach i rezerwat przyrody. Żyją tu liczne gatunki ptaków: pelikany, czaple, dzikie kaczki, gęsi, nurki, łącznie 264 gatunki. W nadbrzeżnej restauracji czeka na nas obiad składający się z świeżo złowionych ryb . Następnie ruszamy w rejs po jeziorze rozlewającym się między licznymi wyspami, na łonie natury nietkniętej ręką człowieka.

Cena ok. 30-35 EUR

 

Kaniony Czarnogóry

Najpiękniejsza i najciekawsza wycieczka. Ten niewielki kraj to nie tylko przepiękne wybrzeże, to również raj dla miłośników górskich wypraw. Wycieczka krajoznawcza pozwala odkryć piękno potężnych gór Durmitor, jezior polodowcowych i urwisk kanionów. Wyprawa prowadzi nas kanionem rzeki Moraczy, gdzie rwąca rzeka wyżłobiła niesamowite formy skalne. Następnie wjeżdżamy na teren PN Gór Durmitor, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uwagę naszą przykuwa największy w Europie a trzeci na świecie kanion rzeki Tary. W trakcie podróży docieramy do jego dna żeby następnie znaleźć się u szczytu kanionu, gdzie zawieszony jest most o długości 300 m wybudowany w czasie II wojny światowej. Tam czekają nas atrakcje:możliwość zjazdu na linie (dodatkowo płatne) góralskie przysmaki: miody, przetwory, rakija czy domowe wino. Ostatnim punktem programu jest miasto Żabljak zlokalizowane u podnóża najwyższego pasma gór Durmitor, którego największą atrakcją jest Czarne Jezioro porównywane często do Morskiego Oka.

Cena ok. 40-45 EUR

 

Fish piknic

Rejs statkiem po Morzu Adriatyckim połączony z poczęstunkiem i plażowaniem w lagunie dostępnej tylko od morza, którą docenił właściciel drużyny R. Abramović budując w pobliżu prywatną villę. W czasie rejsu i plażowania rozbrzmiewa czarnogórska muzyka a obsługa częstuje lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, które są dostępne bez ograniczeń w czasie całej wyprawy i pobytu w lagunie. Kapitan prezentuje podwodny świat Adriatyku. Śmiałkowie mogą spróbować świeżo złowionych małż, a dla wszystkich uczestników obsługa przygotowuje iście królewski posiłek. Składają się na niego: grillowany na miejscu filet rybny w zalewie z oliwy z oliwek ziół i cytryny, świeże pomidory, ogórki, sałatki, owoce, napoje. Po takim posiłku można skorzystać z kąpieli i nurkowania.

Cena ok. 25 EUR

 

Rafting

Niezapomniana przygoda. Przejazd przez góry i kaniony Czarnogóry z ośmioma postojami na punktach widokowych, przejazd wzdłuż jeziora Pivsko. Śniadanie w iście czarnogórskim stylu, a następnie przejeżdżamy samochodami terenowymi w górę rzeki tam następuje przygotowanie sprzętu, instruktarz po angielsku, trzygodzinny spływ pontonem rzeką Tarą w jej najciekawszym i najbardziej ekstremalnym odcinku, postoje na zdjęcia, kąpiel w rzece, a po dotarciu do mety obiad - tradycyjna czarnogórska kuchnia, napoje itd. Sprzęt, instruktor, przejazd i posiłki wliczone są w cenę.

Cena ok. 65-70 EUR

 

ROZKŁAD JAZDY

  

ORGANIZATOR: Biuro Podróży SELVA TOUR


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


20051