Bułgaria - Słoneczny Brzeg
1/10

Bułgaria - Słoneczny Brzeg


Ilość dni: 12

Wyżywienie: All Inclusive

Bułgaria

 

Położona nad Morzem Czarnym w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego oferuje wiele, od gór do gęsto rozbudowanej linii brzegowej, od sławnych klasztorów po stare miasta. Skalne cerkwie, średniowieczne twierdze broniące ważnych niegdyś szlaków handlowych, przepiękne przełomy rzek o baśniowej urodzie, także rzymskie łaźnie i tureckie meczety sprawiają, iż Bułgaria jawi się jako kraj pełen atrakcji turystycznych. Walory spotęgowane są dodatkowo ujmującą mentalnością mieszkańców. Odwiedzających fascynuje wielowiekowa historia, przynależność do odmiennego, prawosławnego kręgu kulturowego, a nas - Polaków dodatkowo poczucie bliskości językowej. Czeka nas tutaj ciepłe morze, szeroka piaszczysta plaża, pachnące słońcem owoce, także dobre wino, mocna, słodka kawa i... serdeczność mieszkańców tej krainy! 

Słoneczny Brzeg

To bardzo popularny i największy bułgarski kurort, położony blisko zabytkowego Nesebyru, ok. 35 km od Burgas. Największym atutem Słonecznego Brzegu jest plaża. Szeroka, piaszczysta, niekończąca się, z łagodnym zejściem do morza i bardzo dobrze zagospodarowana. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się deptak z licznymi kawiarniami, sklepami z pamiątkami. Dyskoteki, kluby nocne, bary, restauracje, parki rozrywki i zespoły hotelowe z basenami oświetlają po zmroku całe wybrzeże.  

 

Aparthotel RIO GRANDE****

Ekskluzywny apartamentowiec oddalony od plaży ok. 500 metrów. Zakwaterowanie w apartamentach 2, 3, 4 osobowych z aneksem kuchennym, łazienką, klimatyzacją, lodówką, balkonem, TV. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane co trzy dni. Obiekt oferuje duży basen z bezpłatnymi leżakami, scenę do animacji, bar przy basenie, bezpłatny internet w lobby (płatny w pokojach). Restauracja w kompleksie Rio Grande serwuje posiłki w formie bufetu. Najbliższe restauracje znajdują się ok. 350 metrów od obiektu, duży market 50 metrów. 

 

Wyżywienie: All Inclusive

07:30-09:30 śniadanie – bufet

10:00-11:30 przekąski

12:00-14:00 obiad – bufet

15:00-17:00 przekąski

18:30-20:30 kolacja – bufet

Napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w godzinach 09:30-22:00. 

 

Termin / Cena

15.06-26.06.2017 -  1.660 zł

24.06-05.07.2017 -  1.690 zł

03.07-14.07.2017 -  1.760 zł

12.07-23.07.2017 -  1.760 zł

21.07-01.08.2017 -  1.760 zł

30.07-10.08.2017 -  1.760 zł

08.08-19.08.2017 -  1.760 zł

17.08-28.08.2017 -  1.710 zł

26.08-06.09.2017 -  1.660 zł

04.09-15.09.2017 -  1.660 zł 

 

 

Cena obejmuje:

- 9 noclegów w Aparthotelu Rio Grande****,

- wyżywienie: All Inclusive,

- transport autokarem LUX (WC, Video, barek, klimatyzacja),

- opiekę pilota podczas przejazdu,

- opiekę rezydenta,

- ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż 800 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),

- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 10zł/os.,

- podatek VAT 

 

 

Cena nie obejmuje:

- wycieczek fakultatywnych,

- dopłat za wyjazd z poszczególnych miast,

- opłaty klimatycznej (obowiązkowo) – osoba dorosła 10 EUR/pobyt, dziecko 12-18 lat 5 EUR/pobyt. 

 

 

Dodatkowo płatne (dla chętnych):

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3 % ceny imprezy,

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 120 zł/pobyt.

 

Zniżki:

Pokój 2+1 (min. 2 osoby pełnopłatne)

- dziecko do lat 6 na dostawce – stała opłata 549 zł

- dziecko 7-12 lat na dostawce – zniżka 250 zł

Apartament 3 lub 4-osobowy

- 3 osoba w apartamencie – zniżka 150 zł

- dziecko do lat 6 jako 4 osoba w apartamencie – stała opłata 549 zł

- dziecko 7-12 lat jako 4 osoba w apartamencie – zniżka 250 zł

- osoba pow. 12 lat jako 4 osoba w apartamencie – zniżka 150 zł  

 

  

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

 

Stambuł 2-dniowy

W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, Hagia Sophia, czyli dawny kościół Mądrości Bożej (zwiedzanie wnętrza dodatkowo płatne), pałac sułtanów Top Kapi. Ponadto przejazd autokarem na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze.

Cena ok. 90 EUR + wiza turecka kupowana na granicy 25 EUR (informacja z 2016) 

 

Stambuł 1-dniowy

W programie: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę dawnego Konstantynopola. Ponadto zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze.

Cena ok. 70 EUR + wiza turecka kupowana na granicy 25 EUR 

 

Sozopol - Ropotamo - Pomorie – Burgas

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo gdzie podczas relaksującego rejsu "bułgarską Amazonką" będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Następnie zwiedzanie Sozopola jednego z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. Po obiedzie udamy się Burgas, typowej metropolii miejskiej z rozległym parkiem nadmorskim, w którym znajduje się popiersie naszego wieszcza A. Mickiewicza. 

Cena ok. 35 EUR

 

Wyspa Skarbów i Burgas

Przejazd do Parku Nadmorskiego w Burgas gdzie w sezonie letnim odbywa się Festiwal Rzeźby z Piasku. Goście festiwalu mogą zobaczyć spektakularne figury, sięgające kilku metrów wysokości, każdego roku o innej tematyce. Obszar parku pokrywają zamki, wieże, statki, ludzie, syreny, piraci z piasku i inne niezwykłe stwory. Można było zobaczyć rzeźbę Romea i Julii, postacie z “Gwiezdnych wojen”, “Shreck’a” czy “Epoki lodowcowej”. Kolejnym punktem programu będzie rejs statkiem na wyspę Św. Anastazji. Wyspa ma niesamowity klimat. Jest to miejsce otoczone tajemnicą, wokół której narosło wiele legend. Zobaczymy: średniowieczną cerkiew "Kliment Ochridzki", trzy skalne fenomeny - tzw. Gąbka, Smok i Skamieniały piracki statek oraz muzeum, którego siedem sal ukazuje legendy krążące wokół mistycznej wyspy. 

Cena ok. 27 EUR 

 

Warna z Delfinarium 

Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów - jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15km od Warny monastyru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.

Cena ok. 40 EUR (obiad w cenie) 

 

Wieczór bułgarski 

Ciekawym sposobem na poznanie bułgarskiej tradycji i kultury może być między innymi udział w wieczorze bułgarskim. Na wzgórzach Starej Płaniny, w urządzonej w stylu ludowym restauracji odbędzie się nasz regionalny wieczór. Przywitani zostaniemy chlebem i solą oraz kieliszkiem rakiji. Będziemy uczestnikami bogatego programu folklorystycznego, między innymi pokazu śpiewu i tańców. Występy zakończy wspólny z turystami korowód bałkańskiego tańca horo. Gwoździem programu są nestinaria czyli pokaz tańca gołymi stopami na rozżarzonych węglach. Podczas wieczoru uczestnicy mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie imprezy jest wino z beczek bez ograniczeń oraz napoje bezalkoholowe. Serwowane będą potrawy kuchni bułgarskiej. Bułgarski wieczór to: świetna zabawa, pyszne jedzenie, tradycyjne trunki i niezapomniane wspomnienia!

Cena ok. 25 EUR 

 

Nesebyr 

Wycieczka z przewodnikiem do miasta-muzeum, pomnika kultury - jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebyr położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Nesebyr to niezwykle romantyczne miejsce z wielowiekową historią, która z pewnością zauroczy każdego. 

Cena ok. 15 EUR

 

Bałczik i Kaliakra 

Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Będziemy uczestniczyć w degustacji markowych win bułgarskich. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. 

Cena ok. 45 EUR (obiad w cenie)

 

Jeep Safari

Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Na koniec wycieczki posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i będziemy uczestnikami pokazu folklorystycznego. 

Cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)

 

Rodzinny rejs statkiem Tattoo

Kapitalna impreza na statku dla całych rodzin. Podczas rejsu oprócz animacji dla dzieci (pokaz piracki i magiczny) będziemy mogli uczestniczyć w wielu grach i zabawach, skosztować bułgarskich potraw, popływać w morzu oraz opalać się na pokładzie statku. Serwowane będą non-stop napoje bezalkoholowe oraz dla dorosłych piwo i sangria. 

Cena ok. 30 EUR/osoba dorosła, ok. 20 EUR/dziecko

 

Jacht piknik 

Rejs jachtem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami. Podczas obiadu serwowana będzie ryba z rusztu, sałatka, oraz napoje bezalkoholowe i piwo/wino. 

Cena ok. 35 EUR (obiad z napojami w cenie)

 

 

Aquapark Nesebyr

Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i powrót, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, parasole, itp.

Cena za bilet całodniowy 38 lv/os dorosła, 19 lv/dziecko do 1.30 cm oraz seniorzy 60+

Cena za bilet półdniowy 28 lv/osoba dorosła, 14 lv/dziecko do 1.30 cm oraz seniorzy 60+ dzieci poniżej 90cm wstęp darmowy

 

 

UWAGA:

- podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu

- wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób 

- dzieci od 2-12 lat mają zniżki do 50%

 

 

ROZKŁAD JAZDY

 

ORGANIZATOR: Biuro Podróży SELVA TOUR 


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


64018