Czarnogóra - Sutomore
1/6

Czarnogóra - Sutomore


Ilość dni: 12

Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje

Czarnogóra

Czarnogóra to jeden z najmniejszych krajów Europy. Położona na południu Półwyspu Bałkańskiego dumnie zwana Perłą Adriatyku, szczyci się swoim niewiarygodnym zróżnicowaniem. Miłośnicy kąpieli znajdą tu lazurowe morze oraz słoneczne plaże, żądni wrażeń poczują adrenalinę podczas raftingu kanionem Tary, wędrowcy „zagubią się” w przepastnych wąwozach i majestatycznych górach pokrytych bujną zielenią, ciekawi kultury zachwycą się bogactwem historycznym odwiedzając cerkwie i meczety. Tutaj każdy zakątek kryje tajemnice minionych wieków – ślady panowania Turków, Wenecjan, Hiszpanów… Twierdze, średniowieczne lochy i monastery wabią tajemnicą wnętrz, a restauracje kuszą daniami bałkańskiej kuchni. Czarnogóra to prawdziwy wakacyjny raj! Trudno nie zgodzić się ze słowami angielskiego poety Georga Byrona, który stwierdził, że „w chwili tworzenia się świata najpiękniejszym złączeniem morza i lądu musiało być czarnogórskie wybrzeże”. W każdym zakątku znajdziecie tutaj cuda nie tylko flory i fauny, ale również fenomenalne owoce ludzkiej myśli. Czarnogóra – to niezapomniane połączenie kontrastów, widoki zapierające dech, czar tajemnicy i ponadczasowości. Czarnogóra to wciąż „nieodkryte piękno”, nieskomercjalizowany i gościnny zakątek, który czeka właśnie na Was!

 

Sutomore – miejscowość znana jako jeden z najatrakcyjniejszych i najtańszych kurortów w Czarnogórze. Schowana w matczynych objęciach gór Rumije, otoczona cytrusowymi i oliwkowymi połaciami, oddalona około 30 kilometrów na północ od Budvy. Miasto oferuje niezliczoną ilość atrakcji kawiarnie, restauracje, popularne dyskoteki i puby, w których można zamówić kawę czy drinka już za 1 euro. Główna promenada pełna jest kolorów, gwaru i muzyki. Na lokalnym targowisku z mnóstwem pachnących słońcem owoców i warzyw można poczuć śródziemnomorski klimat. Sutomore jest także świetną bazą wypadową na wycieczki po całym kraju jak również rejsy po morzu adriatyckim. Można popłynąć wodną taksówką na najpiękniejszą plażę w okolicy tj. Królewską Plażę (Kraljiina Plaža) czy też w krótkim czasie dostać się do Jeziora Szkoderskiego. Największym atutem miasta jest niewątpliwie piaszczysto – żwirowa, miejska plaża o długości blisko 1300 metrów, a także niezwykłe zabytki - pozostałości po kulturze weneckiej i tureckiej, m.in. twierdza Haj-Nehaj, cerkiew św. Tekli z XIII wieku gdzie odprawiane są msze katolickie oraz prawosławne. Zatoka Sutomorska oferuje możliwość uprawiania windsurfingu, snorkelingu oraz nurkowania w podwodnych ruinach dawnej osady. W sierpniu odbywa się tu coroczny maraton pływacki, który wiedzie od Sutomore do Baru. Sutomore to doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek, nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla młodzieży i dorosłych spragnionych słońca, błękitnej wody i dobrej zabawy.

 

Villa PEROVIC*** znajduje się w miejscowości Sutomore, znanej jako jeden z najatrakcyjniejszych i najtańszych kurortów w Czarnogórze, w którym można zamówić kawę czy drinka już za 1 euro. Położona jest nieopodal tętniącej życiem promenady, pełnej kawiarni, sklepików, barów i restauracji. Plaża publiczna, strzeżona oddalona jest od obiektu ok. 20 metrów, podzielona na część z nowoczesnymi leżakami (dodatkowo płatne ok. 5 EUR / komplet) oraz część bez leżaków (bezpłatna). Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych z łazienką, TV, aneksem kuchennym, lodówką, bezpłatną klimatyzacją, balkonem. Stały dostęp do Internetu zapewnia bezpłatne Wi-Fi na terenie całego hotelu. Największym atutem Villi Perovic jest lokalizacja. Znajduje się blisko plaży i promenady, a jednocześnie w zacisznym miejscu.

 

Wyżywienie: śniadanie w formie bufetu, napoje do śniadania – gorące (kawa, herbata, mleko) i chłodne (woda, sok). Obiadokolacja w formie serwowanej, woda niegazowana i sok do obiadokolacji w cenie.

 

Termin / Cena

12.06-23.06.2017 - 1.659 zł

21.06-02.07.2017 - 1.659 zł

30.06-11.07.2017 - 1.699 zł

09.07-20.07.2017 - 1.699 zł

18.07-29.07.2017 - 1.699 zł

27.07-07.08.2017 - 1.699 zł

05.08-16.08.2017 - 1.699 zł

14.08-25.08.2017 - 1.699 zł

23.08-03.09.2017 - 1.699 zł

01.09-12.09.2017 - 1.659 zł

10.09-21.09.2017 - 1.659 zł

 

Cena obejmuje:

- 9 noclegów w Villi Perovic***,

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,

- transport autokarem LUX (WC, Video, barek, klimatyzacja),

- opiekę pilota podczas przejazdu,

- opiekę rezydenta,

- ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż 800 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów 10 zł/os.

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- wycieczek fakultatywnych,

- dopłat za wyjazd z poszczególnych miast,

- opłaty klimatycznej (obowiązkowo) – osoba dorosła 1,50 EUR/dzień,

 

Dodatkowo płatne (dla chętnych):

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3 % ceny imprezy,

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 120 zł/pobyt.

 

Zniżki:

- dziecko do lat 2 – stała opłata 150 zł

- dziecko 2-11 lat – stała opłata 650 zł

- osoba pow. 12 lat – zniżka -150 zł

 

 WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

 

Albania – Szkodra i Kruja

Kraj przez wiele lat odizolowany odkrywa przed nami interesujący świat pełen kontrastów. Miejsce zderzenia kultur Wschodu i Zachodu. Albańczycy w codziennym życiu łączą wciąż żywą tradycję i zwyczaje z amerykańską kulturą masową, którą zachłysnęli się w latach dziewięćdziesiątych. „Kto nie był nigdy w Albanii nie poznał Europy w pełni. ”W czasie spaceru po ulicach Szkodry ( alb. Shkodra) jednego z najbardziej znanych miast Albanii, dowiadujemy się jak żyją Albańczycy na co dzień i jak pielęgnują swoje zwyczaje. Odwiedzamy położone tuż obok siebie świątynie trzech wyznań: największą katedrę katolicką na Bałkanach, imponujący meczet i prawosławną cerkiew. Spędzamy czas wolny w zabytkowym centrum w iście południowy sposób nieśpiesznie popijając kawę po turecku. Miasto Kruja, dawna stolica Albanii nazywana jest czasami albańskim Krakowem. Przyciąga nas stary bazar utrzymany w orientalnym stylu, na którym można kupi między innymi albański koniak Skanderbeg. Restauracje oferują dania tradycyjnej kuchni albańskiej. Po drodze do Kruji widzimy systemy bunkrów – symbole wieloletniego reżimu Envera Hodży.

Cena ok. 35-40 EUR

 

Montenegro Tour

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wciągu jednej wycieczki chcą odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Czarnogórze. Ten malowniczy kraj gromadzi całe swoje piękno na niewielkiej przestrzeń. Niezapomniana wycieczka. Rozpoczynamy od zwiedzania starego miasta Kotor, którego wąskie uliczki, miejska zabudowa, kościoły i cerkwie urzekają swoim pięknem. Starówka w całości została wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Spróbować należy wyśmienitych kalmarów z grilla. Następnie przejedziemy trasą z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bokę Kotorską tak zwany „fiord na Adriatyku”. W miejscowości Perast wsiadamy na statek aby popłynąć na wyspę Gospa od Skrplja, którą rybacy z zatoki sami usypali wykorzystując do tego szczątki zatopionych statków. Po powrocie na ląd Riwierą Budwińską przejeżdżamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Zatrzymujemy się również przed wyspą Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry.

Cena ok. 35-40 EUR

 

Budva statkiem

Rejs po morzu adriatyckim wzdłuż przepięknego wybrzeża Czarnogóry połączony ze zwiedzaniem dwóch miast i pobytem na dwóch wyjątkowych plażach. Wypływamy z portu w Barze, pierwszy postój odbywa się w mieście Petrovac, czas na samodzielne zwiedzanie starówki rybackiej wioski. Następnie przepływamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta zbudowanego przez Wenecjan można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Opływamy również wyspę Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry. Odpoczywamy na wyspie św. Mikołaja korzystając z kąpieli pośród skał na plaży „Hawaje” aby udać się następnie na piaszczystą plażę o nazwie Kraljičina Plaža, na której w dawnych czasach kąpieli mogła zażywać tylko czarnogórska królowa Milena. Plaża dostępna jest tylko od strony morza. Rejs kończymy w porcie w Barze.

Cena ok. 20 EUR

 

Jezioro Szkoderskie i Monastyr Ostrog

Monastyr Ostrog to jedno z najsłynniejszych miejsc świętych dla wyznawców prawosławia. Jest również fenomenem architektonicznym – bracia zakonni w XVI wieku wmurowali budynek monastyru bezpośrednio w skałę. Warto odwiedzić to miejsce kultu na wysokości ponad 600 m n.p.m. Po wizycie w monastyrze wyruszamy na rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim. To największy akwen wody słodkiej na Bałkanach i rezerwat przyrody. Żyją tu liczne gatunki ptaków: pelikany, czaple, dzikie kaczki, gęsi, nurki, łącznie 264 gatunki. W nadbrzeżnej restauracji czeka na nas obiad składający się z świeżo złowionych ryb . Następnie ruszamy w rejs po jeziorze rozlewającym się między licznymi wyspami, na łonie natury nietkniętej ręką człowieka.

Cena ok. 30-35 EUR

 

Kaniony Czarnogóry

Najpiękniejsza i najciekawsza wycieczka. Ten niewielki kraj to nie tylko przepiękne wybrzeże, to również raj dla miłośników górskich wypraw. Wycieczka krajoznawcza pozwala odkryć piękno potężnych gór Durmitor, jezior polodowcowych i urwisk kanionów. Wyprawa prowadzi nas kanionem rzeki Moraczy, gdzie rwąca rzeka wyżłobiła niesamowite formy skalne. Następnie wjeżdżamy na teren PN Gór Durmitor, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uwagę naszą przykuwa największy w Europie a trzeci na świecie kanion rzeki Tary. W trakcie podróży docieramy do jego dna żeby następnie znaleźć się u szczytu kanionu, gdzie zawieszony jest most o długości 300 m wybudowany w czasie II wojny światowej. Tam czekają nas atrakcje:możliwość zjazdu na linie (dodatkowo płatne) góralskie przysmaki: miody, przetwory, rakija czy domowe wino. Ostatnim punktem programu jest miasto Żabljak zlokalizowane u podnóża najwyższego pasma gór Durmitor, którego największą atrakcją jest Czarne Jezioro porównywane często do Morskiego Oka.

Cena ok. 40-45 EUR

 

Fish piknic

Rejs statkiem po Morzu Adriatyckim połączony z poczęstunkiem i plażowaniem w lagunie dostępnej tylko od morza, którą docenił właściciel drużyny R. Abramović budując w pobliżu prywatną villę. W czasie rejsu i plażowania rozbrzmiewa czarnogórska muzyka a obsługa częstuje lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, które są dostępne bez ograniczeń w czasie całej wyprawy i pobytu w lagunie. Kapitan prezentuje podwodny świat Adriatyku. Śmiałkowie mogą spróbować świeżo złowionych małż, a dla wszystkich uczestników obsługa przygotowuje iście królewski posiłek. Składają się na niego: grillowany na miejscu filet rybny w zalewie z oliwy z oliwek ziół i cytryny, świeże pomidory, ogórki, sałatki, owoce, napoje. Po takim posiłku można skorzystać z kąpieli i nurkowania.

Cena ok. 25 EUR

 

Rafting

Niezapomniana przygoda. Przejazd przez góry i kaniony Czarnogóry z ośmioma postojami na punktach widokowych, przejazd wzdłuż jeziora Pivsko. Śniadanie w iście czarnogórskim stylu, a następnie przejeżdżamy samochodami terenowymi w górę rzeki tam następuje przygotowanie sprzętu, instruktarz po angielsku, trzygodzinny spływ pontonem rzeką Tarą w jej najciekawszym i najbardziej ekstremalnym odcinku, postoje na zdjęcia, kąpiel w rzece, a po dotarciu do mety obiad - tradycyjna czarnogórska kuchnia, napoje itd. Sprzęt, instruktor, przejazd i posiłki wliczone są w cenę.

Cena ok. 65-70 EUR

 

ROZKŁAD JAZDY

  

ORGANIZATOR: Biuro Podróży SELVA TOUR


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


04246