Toskania / Marina Di Bibbona
1/13

Toskania / Marina Di Bibbona


Ilość dni: 10

Wyżywienie: brak (możliwość dokupienia)

Toskania / Marina Di Bibbona

Toskania – jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Turystów z całego świata przyciągają liczne zabytki, sztuka i architektura, a także styl życia tutejszych mieszkańców. Toskania słynie także z przepięknych krajobrazów z charakterystycznymi domami na wzgórzach, do których prowadzą cyprysowe aleje. Z kolei piaszczyste plaże toskańskiego wybrzeża to prawdziwy raj na wypoczynek.

Marina di Bibbona – miasteczko usytuowane nad samym morzem z piaszczystą, szeroką plażą położoną wzdłuż piniowego lasu. Stanowi idealne miejsce na letni wypoczynek z możliwością zwiedzania przepięknych zabytków Toskanii. W miasteczku znajdują się ponadto kawiarnie, restauracje, lodziarnie i sklepiki.

ZAKWATEROWANIE:

Camping IL GINEPRINO – kompleks otoczony śródziemnomorskim ogrodem piniowym, położony w odległości ok. 600 m od plaży. Na terenie campingu znajduje się basen z tarasem (obowiązkowe czepki podczas kąpieli), leżaki przy basenie bezpłatne, mini-market, pizzeria, restauracja, boisko do siatkówki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów. Na miejscu prowadzone są także animacje. Zakwaterowanie w 4-osobowych domkach typu Casetta B. Wszystkie domki posiadają ten sam układ pomieszczeń: 2 sypialnie – jedna z dwoma łóżkami pojedynczymi, druga z jednym łóżkiem podwójnym, salon, wyposażony aneks kuchenny, łazienka, weranda ze stolikiem i krzesłami; klimatyzacja płatna dodatkowo (5 EUR/domek/dzień). Należy posiadać własną bieliznę pościelową (możliwość wypożyczenia na miejscu za dopłatą 6 EUR/os.).

 
WYŻYWIENIE: We własnym zakresie.

Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w restauracji na terenie campingu.

    HB (dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja) / dopłata 10,50 EUR/dzień.
    FB (trzy posiłki dziennie – śniadanie, lunch i obiadokolacja) / dopłata 16,50 EUR/dzień.

*Opłata za posiłki pobierana jest w biurze.

 

TRANSPORT: Autokar klasy lux wyposażony w klimatyzację, barek, DVD, WC. Trasa przejazdu: Czechy – Austria – Włochy.

 

TERMINY/CENY:

07.07-16.07.2017 1.150 zł/os. + obowiązkowo 25 EUR

Cena obowiązuje przy zakwaterowaniu 4 osób w domku. W przypadku zakwaterowania 3 osób w domku dopłata +200 zł/os.

Cena z Krakowa, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi. Transfery realizowane przy min. 6 osobach (poniżej 6 osób dopłata +50 zł/os.).

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.

2 dzień: Przyjazd do Marina di Bibbona w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w domkach od godz. 15:00.

2-9 dzień: Wypoczynek w Marina di Bibbona (7 noclegów). W trakcie pobytu wycieczka autokarowa do VOLTERRY – miasto położone jest na wysokim wzgórzu, otoczone murami obronnymi, słynie z produkcji alabastru. Jest jednym z miejsc akcji powieści Księżyc w Nowiu autorstwa S. Meyer, drugiej części popularnej sagi Zmierzch. Do dziś zachował się charakterystyczny średniowieczny wygląd z krętymi, wąskimi uliczkami, pałacami, domami-wieżami. W programie spacer po mieście m.in. Piazza dei Priori – główny plac miasta, miejsce spotkań turystów, w budynkach wokół placu znajdują się sklepy z lokalnymi produktami, muzeum oraz Palazzo dei Priori – najstarszy w Toskanii ratusz, Piazza San Giovanni przy którym znajduje się katedra z dzwonnicą oraz baptysterium, rzymski amfiteatr wraz z pozostałościami rzymskich łaźni. Możliwość skorzystania wycieczek fakultatywnych.

9 dzień: Opuszczenie domków do godz. 10:00. Wyjazd z Marina di Bibbona, przejazd do WENECJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w programie m.in.: przepłynięcie przez Canale Giudecca do historycznego centrum – Plac Św. Marka, naczelna siedziba Republiki Weneckiej – Pałac Dożów wraz ze słynnym Mostem Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa oraz najpiękniejszy spośród 400 weneckich mostów Ponte Rialto. Obiadokolacja w restauracji. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

10 dzień: Przyjazd do Krakowa w godzinach przedpołudniowych.
 

CENA OBEJMUJE:

  • 7 noclegów,
  • opłatę za korzystanie z prądu, wody, gazu,
  • sprzątanie końcowe (poza aneksem kuchennym),
  • opiekę pilota,
  • transport,
  • ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


 WAŻNE INFORMACJE:
- prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego,

- należy posiadać kwotę 25 EUR na zwiedzanie Wenecji (statek, przewodnik, posiłek),

- na terenie campingu zbierana jest obowiązkowa kaucja zwrotna w wysokości 80 EUR/domek,

- należy na koniec pobytu posprzątać aneks kuchenny,

- osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do zapłaty taksy turystycznej w wysokości 3,50 EUR/pobyt.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

ACQUA VILLAGE – park wodny w Cecina Mare z mnóstwem atrakcji dla każdego. Kompleks podzielony został na strefy tematyczne: Tropical Island, Fun Island oraz Paradise Island. Na terenie parku znajdują się liczne zjeżdżalnie, baseny o różnych temperaturach wody, baseny z hydromasażem, trasa raftingowa, basen z falami, wodospady, leniwa rzeka. W ciągu dnia animatorzy prowadzą zajęcia z zumby i tańców karaibskich. Pobyt 3,5h. Wycieczka realizowana przy min. 20 uczestnikach. Cena: 25 EUR/os. (dzieci do lat 11 koszt 20 EUR/os.).

FLORENCJA – stolica Toskanii; zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, m.in.: wnętrze kościoła Santa Croce – jednej z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio – siedziba władz miasta, obok Galerii Uffizi do Ponte Vecchio – Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Wycieczka realizowana przy min. 25 uczestnikach. Cena: 40 EUR/os.

 


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


46572