Grecja - Porto Heli / Hotel Galaxy *** / 8 dni / samolot
1/5

Grecja - Porto Heli / Hotel Galaxy *** / 8 dni / samolot


Ilość dni: 8

Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje

Grecja - Porto Heli / Hotel Galaxy***

GRECJA – połączenie pięknej baśni i równie pięknej rzeczywistości. Złoty piasek plaż zaprasza do leniuchowania, ciepłe i czyste morze zachęca do kąpieli, a mityczna atmosfera antycznej architektury i sztuki kusi swą wspaniałością, oryginalnością i tajemnicą.

 

REGION I MIEJSCOWOŚĆ

PELOPONEZ – najbardziej na południe wysunięta część kontynentalnej Grecji. Na półwyspie Peloponez znajduje się niemal wszystko co najlepsze: gaje oliwne, plantacje winorośli, antyczne ruiny, skaliste klify i malownicze plaże, które należą do najpiękniejszych w kraju. Żaden inny rejon Grecji nie jest tak zróżnicowany krajobrazowo jak Peloponez. To wymarzone miejsce na słoneczne greckie wakacje, gdzie na każdym kroku czuje się obecność olimpijskich bogów i bohaterów epopei Homera.

PORTO HELI – malownicza miejscowość wypoczynkowa położona nad Zatoką Argolidzką. Znajdujący się tu port jest miejscem cumowania nie tylko łodzi rybackich, ale też luksusowych jachtów. Region ten jest popularnym miejscem wypoczynku dla Ateńczyków, ale przede wszystkim dla zagranicznych turystów. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się deptak a przy nim liczne bary, restauracje i sklepy. Porto Heli ma połączenia promowe z wyspami Spetses, Hydra, Poros; można też dostać się do Ermioni i Pireusu.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

 

ATENY

Przejazd do Aten, zwiedzanie miasta, w programie m.in.: górująca nad miastem majestatyczna skała Akropolu – miejsce narodzin cywilizacji europejskiej i symbol Aten wpisany na Listę UNESCO, zwieńczony Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez Kariatydy, Teatr Dionizosa. Objazd centralnej części miasta, m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku, budynek parlamentu – dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Cena ok. 65 EUR + własne wydatki (osoby do 18 roku życia mają bezpłatne bilety wstępu; powyżej 18 roku życia poza ceną wycieczki należy przeznaczyć na bilet wstępu na Akropol kwotę ok. 12 EUR).

MYKENY, EPIDAUROS, NAFPLIO

Mykeny – można tu odwiedzić pałac wraz ze słynną Lwią Bramą, krąg grobowców oraz „dotknąć” słynnych skarbów sprzed prawie 3500 lat jakimi są Maska Agamemnona, złote ozdoby z grobów królewskich itp. Epidauros – miejsce znane jest z najsłynniejszego sanktuarium Asklepiosa, w którym leczono w starożytności pacjentów. Epidauros znane jest również ze wspaniale zachowanego teatru, który ma najlepszą akustykę na świecie. Pokazywane eksperymenty z rzucanymi monetami czy przedzieranym papierkiem zrobią wrażenie na każdym, kto wejdzie na najwyższą część teatru i usłyszy opisane doświadczenia. Nafplio – pierwsza stolica Grecji. Nieduże, liczące około 15.000 mieszkańców miasto oferuje odwiedzającemu wszystko – od uroczych wąskich uliczek ze stylowymi kamieniczkami, pooplatanymi bugenwillami po potężną Twierdzę Palamidisa, wybudowaną w XVIII wieku przez Wenecjan. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki (osoby do 18 roku życia mają bezpłatne bilety wstępu; powyżej 18 roku życia poza ceną wycieczki należy przeznaczyć na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów kwotę ok. 32 EUR).

REJS PO WYSPACH SAROŃSKICH

Hydra – Wyspa Piratów, z amfiteatralnie umiejscowionym przez naturę portem. Nad portem górują wspaniałe kamienne wille stylu włoskiego, które stawiali bogaci kupcy, kapitanowie czy też piraci. Na wyspie znajduje się monastyr proroka Eliasza oraz klasztor Agia Efraksia. Sama Hydra olśniewa piękną architekturą, spokojem oraz nieodłącznym elementem krajobrazu – osiołkami, które służą do transportu towarów (na wyspie nie ma ruchu kołowego). Spetses – kolejna z niezapomnianych wysp należących do Archipelagu Wysp Sarońskich. Stolicą wyspy jest Spetses, z kompleksem plaż i nadmorską promenadą, gdzie znajdują się liczne kawiarnie, tawerny, co daje wiele możliwości wyjątkowego spędzenia czasu wolnego. Cena ok. 40 EUR + własne wydatki.) 

Wycieczki realizowane przy min. 20 uczestnikach

 

ZAKWATEROWANIE

Hotel GALAXY 3* - hotel położony na rozległym, zielonym terenie, ok. 4 km od centrum miejscowości Porto Heli. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami, balkonami, TV-SAT, lodówką oraz klimatyzacją. Hotel posiada prywatną plażę oraz basen (leżaki i parasole na plaży i przy basenie nieodpłatnie). Na terenie hotelu: bar przy basenie, główna restauracja, restauracja a la carte na plaży i przy basenie, boisko do koszykówki, siatkówki, siatkówki plażowej, stoły do bilarda (dodatkowa opłata), kort tenisowy (dodatkowa opłata)

 

WYŻYWIENIE

Dwa posiłki dziennie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (kuchnia grecka; napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo). Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w formie lunch-pakietu. Ponadto posiłek i napoje w czasie przelotów na pokładzie samolotu.

 

TRANSPORT

Samolot / linie lotnicze AEGEAN. Przelot Kraków - Ateny - Kraków.

 

CENA OBEJMUJE

7 noclegów, wyżywienie, przelot samolotem w klasie ekonomicznej, opłatę za bagaż rejestrowany do 23 kg oraz bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

TERMINY / CENY

22.07-29.07.2018 - 2.600 zł

 

Cena z Krakowa. Dopłata za wyjazdy z miast: Katowice +50 zł, Warszawa +180 zł, Wrocław +160 zł, Łódź +160 zł. Transfery realizowane przy min. 6 o s.

 

WAŻNE INFORMACJE

- prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego,

- uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego do 8 kg wg warunków przewoźnika,

- godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy,

 

- na miejscu płatna taksa turystyczna w wysokości 7 EUR/pobyt.

 


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


20528