Nasza kadra


Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawuje kadra pedagogiczna. W przypadku uczestników niepełnoletnich musi być ona odpowiednio przeszkolona i wykwalifikowana. Najczęściej biura podróży współpracują z czynnymi nauczycielami, którzy podczas okresu wakacji mając urlop zatrudniają się dodatkowo w biurach w celu pełnienia funkcji wychowawczych.

Drugim filarem kadry są studenci kierunków pedagogicznych oraz harcerze, którzy mają ukończone kursy wychowawców kolonijnych i wprowadzają młodzieńczą, wesołą i aktywną atmosferę na wyjeździe.

Nie tylko kadra wychowawcza jest potrzeba na kolonii. W przypadku pobytu nad morzem, nad jeziorem, nawet, jeżeli w programie pojawiają się zajęcia na basenie, koniecznie musi być zapewniona opieka ratownika wodnego, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci podczas kąpieli. Ważną funkcję pełni, także dostępna w razie potrzeby, pielęgniarka. W zależności od umowy może być ona dostępna na miejscu lub na wezwanie.

W przypadku zwiedzania dużych miast, przewodnik jest już tylko zalecany. Podobnie podczas wyjazdów zagranicznych - opieka licencjonowanego pilot nie jest już wymagana przepisami prawa. Jeżeli dzieci mają w programie wycieczki górskie, konieczny jest podczas tych wędrówek licencjonowany przewodnik.

 

kadra pedagogiczna