Opole - Zamki Województwa Opolskiego
1/4

Opole - Zamki Województwa Opolskiego


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do OPOLA, zwiedzanie miasta, w programie m.in.: Wieża Piastowska, która została zbudowana w XIII wieku jako stołp dla zamku książęcego, Staw Zamkowy – pierwotnie w tym miejscu była fosa otaczająca zamek książęcy; w 1930 roku zamek został rozebrany, a z części fosy utworzono staw, po którym w okresie letnim pływały łódki, natomiast w okresie zimowym staw wykorzystywany był jako lodowisko, Opolska Wenecja – na dawnych murach obronnych miasta, tuż nad Młynówką (prakoryto Odry), wybudowano kamienice i spichlerze, wyglądają jak zanurzone w wodzie – przypominają do złudzenia włoską Wenecję, Most Groszowy – jego nazwa pochodzi od pobieranej tutaj dawniej opłaty jednego grosza za przejście, Muzeum Śląska Opolskiego, gromadzące eksponaty z zakresu archeologii i historii miasta, Rynek i zabudowa Starego Miasta – zasadniczy kształt opolskiemu Rynkowi nadano w średniowieczu; początkowo zabudowa wokół Rynku była drewniana, ale ze względu na częste pożary zaczęto wznosić domy murowane; podczas II wojny światowej, w 1945 roku Rynek uległ dużym zniszczeniom, większość zabytkowych kamienic została zrównana z ziemią, a te które mniej ucierpiały po wojnie odbudowano w stylu nawiązującym do baroku, Katedra Podwyższenia Krzyża Świętego – obecny kościół powstał w XV wieku i był wielokrotnie przebudowywany; dzięki wieżom o wysokości 73 metrów jest najwyższą budowlą w mieście. Ostatni punkt programu to Muzeum Polskiej Piosenki, założone w 2007 roku; prowadzi działalność polegającą na gromadzeniu, katalogowaniu, konserwowaniu i udostępnianiu zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Zakwaterowanie w obiekcie w Opolu lub okolicach, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do BRZEGU, zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich. Zamek zaliczany jest do klasy „0”, jest jedną z najpiękniejszych budowli renesansowych na Śląsku, a brama główna zamku porównywana jest wartością architektoniczną do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Obecny kształt zamku pochodzi z przebudowy i rozbudowy przeprowadzonej w latach 1532 - 1560, a niewątpliwie inspiracją tej budowli był krakowski Wawel. Pierwsze wzmianki o istnieniu w Brzegu zamku książęcego pochodzą z 1235 roku. Obecnie w wyremontowanych salach mieści się Muzeum Piastów Śląskich, a Zamek udostępniony jest zwiedzającym. Można zobaczyć tu zbiory rzeźby, malarstwa śląskiego, medalierstwa i numizmatyki, pergaminów i starych woluminów. Warto obejrzeć dużą makietę Brzegu z wyobrażeniem miasta z XVII wieku. Zamek nie pozostaje martwym pomnikiem historii, włącza się w życie współczesne organizując uroczystości o charakterze państwowym i regionalnym. Następnie zwiedzanie ZAMKU W MOSZNEJ – jest on jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Zadziwia fantazją twórców, pomysłowością detalu i wspaniałością ogółu. Zbliżając się do zamku, trudno oprzeć się wrażeniu, że wkracza się do czarodziejskiego świata baśni... Cały zespół pałacowo-parkowy był rezydencją niemieckiego rodu Tiele-Wincklerów od połowy XIX wieku do końca II wojny światowej. Zamek w Mosznej, zgodnie z fantazją Franza-Huberta Tiele-Wincklera, ma 365 pomieszczeń i 99 wież, z których budowla słynie. Każdego roku w maju odbywa się w zamku Muzyczny Festiwal Kwitnącej Azalii - festiwal muzyki klasycznej. Zamek otacza olbrzymi park ze starodrzewiem, rozłożystymi krzewami azalii i rododendronów oraz piękną aleją lipową. W pobliżu znajduje się nekropolia kryjąca prochy dawnych właścicieli Mosznej. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ROGOWA OPOLSKIEGO, gdzie znajduje się wśród starodrzewu piękny renesansowo-klasycystyczny zamek z dziedzińcem, z dwóch stron zamkniętym pięknymi krużgankami. Zamek w Rogowie jest własnością Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Mieszczą się tu najcenniejsze zbiory biblioteczne – starodruki, rękopisy i zabytkowa kartografia. Zamek jest udostępniony dla turystów, można tu zwiedzać wystawę poświęconą historii książki. Następnie przejazd do PARKU MINIATUR SAKRALNYCH OLSZOWA. Główną jego atrakcją jest przepiękny duży ogród, w którym znajduje się 15 miniatur najładniejszych bazylik i katedr katolickich w Polsce oraz na świecie. Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:25, toteż łatwo je porównać i wyobrazić sobie skalę ich wielkości, największa miniatura ma wysokość prawie 5 metrów. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / JURAPARK KRASIEJÓW.

Park Dinozaurów w Krasiejowie to piękny i nowoczesny park rozrywki. Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 200 modeli gadów i płazów, tym samym jest to największy dinopark w Europie! Poza dinozaurami w Krasiejowie odwiedzić można Tunel Czasu - niezwykle tajemnicze i ciekawe miejsce, które przenosi nas w czasy, kiedy jeszcze nie istniała Ziemia. Przy użyciu przeróżnych technik multimedialnych można zobaczyć jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. Kolejne atrakcje to Prehistoryczne Oceanarium oraz Park Ewolucji.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


86611