Wrocław
1/3

Wrocław


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania. 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do WROCŁAWIA. Pierwszy punkt programu to Panorama Racławicka – obraz o wymiarach 114 x 15 m z 1894 roku z Lwowa, przywieziony po wojnie do Wrocławia; po 24 latach udało się zbudować pawilon dla jego ekspozycji, która jednak była możliwa dopiero po dalszych 15 latach; obraz przedstawia pierwszą bitwę insurekcji kościuszkowskiej stoczoną z wojskami rosyjskimi pod Racławicami. Po zwiedzaniu Panoramy Racławickiej rejs statkiem z Przystani Kardynalskiej do Przystani ZOO. Zwiedzanie ZOO założonego w 1865 roku oraz Afrykarium otwartego w 2014 roku, przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Ogród został otwarty 10 lipca 1865 roku, jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym. Pod koniec 2015 roku ZOO prezentowało ponad 10.500 zwierząt z 1.132 gatunków. Następnie zwiedzanie Hali Stulecia – znajdującej się na Liście UNESCO wraz z Centrum Poznawczym, które prezentuje historię budowy hali na tle europejskiego modernizmu. Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. W programie również zwiedzanie Ogrodu Japońskiego – największego w Europie ogrodu typu japońskiego, porównywalnego z największymi ogrodami w Japonii. Zakwaterowanie w obiekcie we Wrocławiu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd w stronę Sky Tower – najwyższego budynku mieszkalno-biurowego w Polsce o wysokości 212 m, liczącego 50 pięter; panorama miasta z Punktu Widokowego zlokalizowanego na 49. piętrze budynku. Następnie dalszy ciąg zwiedzania Wrocławia: Ostrów Tumski – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, Katedra, Kościół św. Krzyża, Kościół Najświętszej Marii Panny z okazałą szopką. Następnie przejście na Stare Miasto: Hala Targowa – obiekt z 1908 roku, perełka architektury, ulica Grodzka – klasztory Franciszkanów / Norbertanów, Klarysek / Urszulanek, Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, Ossolineum, Uniwersytet i Kościół Imienia Jezus – wnętrza godne uwagi: Aula Leopoldina – perła baroku, Oratorium Marianum, Muzeum Uniwersyteckie, Wieża Matematyczna – panorama miasta, Więzienie Miejskie, Jatki Miejskie, Kościół św. Elżbiety, Kamienice Jaś i Małgosia, Rynek Starego Miasta, fontanna. Czas wolny. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Humanitarium Ogrody Doświadczeń – parku rozrywki edukacyjnej. Największą atrakcją jest ekspozycja pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym goście zgłębiają tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. W Humanitarium można się przekonać, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą. Następnie przejazd do Hydropolis – centrum wiedzy na temat wody, otwartego w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Atrakcja Wrocławia, adresowana do zwiedzających w każdym wieku, mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli. Zostały w nim wykorzystane nowoczesne formy multimedialne. Powierzchnia wystawy to ponad 4.000 m². W sali „Planeta wody” poznać można teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 roku dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego. Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany – od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce. Interaktywny stół z mapami Wrocławia, m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie ZAMKU KSIĄŻ I ŚWIDNICY lub KŁODZKA. 

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


65158