Bełchatów - Łódź - Kłodawa - Uniejow - Sieradz
1/5

Bełchatów - Łódź - Kłodawa - Uniejow - Sieradz


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do BEŁCHATOWA, zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy. Jest to centrum edukacji nieformalnej, które w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną. Odwiedzający ekspozycję przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Odwiedzający eksperymentują w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterują procesem wytwarzania energii oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Mogą również wziąć udział w różnorodnych warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Kolejny punkt programu to zwiedzanie ŁODZI, która swój specyficzny charakter zawdzięcza wielokulturowym korzeniom – historię miasta tworzyli m.in. Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. W programie m.in.: Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w największym w Polsce pałacu fabrykanckim rodziny Poznańskich, ulica Piotrkowska – najdłuższy deptak w Polsce, Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, Muzeum Kinematografii, poświęcone polskiej sztuce fotografii, mediów i polskim superprodukcjom. Przejazd do Burzenina, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym Sportowa Osada, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Kopalni Soli w KŁODAWIE, zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Program zwiedzania obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Następnie przejazd do UNIEJOWA, zwiedzanie z przewodnikiem baszty Zamku arcybiskupów Gnieźnieńskich. Następnie pobyt na terenie kompleksu Termy Uniejów. Obiekt dzieli się na strefy zewnętrzną i wewnętrzną. W tej pierwszej znajdują się basen rekreacyjny, pływacki, termalny i dziecięcy, brodzik, bufet wodny z zatoką otoczony rwącą rzeką, taras wypoczynkowy, wyspa jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. We wnętrzu kompleksu mieszczą się basen leczniczy z leżakami i hydromasażami, basen rekreacyjno-dziecięcy ze statkiem pirackim i tężnia solankowa oraz restauracja na 100 miejsc. Ponadto goście mogą skorzystać również ze strefy saun. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SIERADZA, zwiedzanie Muzeum Okręgowego, archeologiczna lekcja muzealna pt. Dzieje ziem polskich ze szczególnym uwzględnieniem średniowiecza, Polska Piastów i Jagiellonów. Następnie zwiedzanie Sieradzkiego Parku Etnograficznego. Pierwszym obiektem, jaki zrekonstruowano na terenie SPE był Dom Tkacza pochodzący ze Zgierza. Następnie, na terenie parku etnograficznego zrekonstruowano zagrodę Szczepana Muchy – rzeźbiarza ze wsi Szale. Zagroda ta pochodząca z przełomu lat 50 i 60-tych XX wieku znalazła swe miejsce w parku, ze względu na swe walory artystyczne. We wnętrzu domu, pracowni oraz ogrodzie znajduje się bogata kolekcja prac artysty z lat 1972-83. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 lub więcej dni / program aktywny na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Sportowa Osada.

Na terenie obiektu istnieje możliwość skorzystania z następujących atrakcji: park linowy, ścianka wspinaczkowa, wojskowy tor przeszkód, paintball, strzelnica pneumatyczna, tor łuczniczy, quady, sala gier, sala gimnastyczna, boiska sportowe. Możliwość organizacji dyskoteki lub ogniska z pieczeniem kiełbasek. Ośrodek proponuje również zajęcia integracyjne pod opieką animatora oraz prelekcje przyrodnicze. Możliwość organizacji raftingu po Warcie oraz wycieczki rowerowej. 

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


11682