Toruń - Ciechocinek
1/3

Toruń - Ciechocinek


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do CIECHOCINKA, największego i najsłynniejszego uzdrowiska nizinnego. Znajdują się tu osobliwe tężnie solankowe z 1828 roku, piękne dywany kwiatowe, urokliwe parki, fontanny ze znanym Grzybkiem, Jasiem i Małgosią, łazienki, pijalnie wód. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy też Dworek Prezydentów RP, teatr letni oraz Warzelnię Soli. Warzelnia wraz z tężniami stanowi wyjątkowy na skalę światową zespół obiektów zabytkowych; w niewykorzystywanej do produkcji soli części warzelni zorganizowano muzeum, w którym swoje miejsce znalazły eksponaty związane nie tylko z warzelnictwem, ale również będące świadectwem powstania i rozwoju działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku. Następnie przejazd do TORUNIA, wizyta w Muzeum Piernika; jest to muzeum interaktywne, w odtworzonej XVI-wiecznej piekarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur; zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijają w moździerzu korzenie, następnie przy pomocy oryginalnych form kształtują z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierają jako pamiątkę. Zakwaterowanie w obiekcie w Toruniu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta pod hasłem Toruń UNESCO: Toruńskie Hity. Trasa obejmuje cały obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie m.in.: Łuk Cezara – barokowa kamienica, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski – Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa – niezwykły zabytek, siedziba Centrum Kultury; odbywają się tu koncerty, spotkania, wystawy i festiwale; Piernikowa Aleja Gwiazd – pomysł mieszkańców Torunia uhonorowywania najsłynniejszych osób związanych z tym miastem; aleja znajduje się na Rynku Staromiejskim, a tworzące ją duże marmurowe płyty z mosiężnymi tablicami w kształcie katarzynek, zawierają podpisy uhonorowanych osób i daty ich umieszczenia; Kościół św. Ducha, Kamienica pod Gwiazdą – zbiory sztuki Orientu, gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak, Dom Koperniak, Krzywa Wieża, zespół murów obronnych, spichrze, Brama Żeglarska, Droga Królewska, Katedra Święto-jańska, Dom Eskenów – stała ekspozycja archeologiczna; wyświetlany jest tu film 3D Księga Toruń – historia miasta „w pigułce”, Brama Mostowa, Dwór Bractwa św. Jerzego z Basztą Wartownią, ruiny Zamku Krzyżackiego – dziedziniec zamkowy, tajemnicza studnia, Gdanisko, podziemia, zbrojownia, Kościół św. Jakuba, Rynek Nowomiejski. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg. Możliwość organizacji wieczornego rejsu statkiem po Wiśle.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta pod hasłem Kopernik i Astronomia w Toruniu. Trasa poświęcona słynnemu astronomowi. W programie m.in.: Dom Kopernika z makietą średniowiecznego Torunia, inne miejsca związane z jego zamieszkaniem, Katedra Świętojańska (Kaplica Kopernikowska), pomnik Kopernika, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, fontanna Cosmopolis i planetoida Toruń. Następnie pobyt w Planetarium Toruń Centrum Popularyzacji Kosmosu. Główne jego atrakcje to: PLANETARIUM – miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne; projekcje te trwają około 40 minut; zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk; GEODIUM – wystawa ta poświęcona jest Ziemi jako planecie; jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m; dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc; ORBITARIUM – sala ta to oryginalna wystawa interaktywna której centralnym elementem jest model sondy Cassini o połowę mniejszy od oryginału pracującego na orbicie planety Saturn. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie ŚWIECIA.

W programie zwiedzanie pozostałości krzyżackiego Zamku Świeckiego, stanowiącego ciekawy przykład średniowiecznej architektury obronnej. Wzniesiony został w połowie wieku XIV na miejscu dawnego drewnianego grodu księcia Świętopełka, ulokowanego w „widłach” rzeki Wdy i Wisły. Zachowane do naszych czasów skrzydło północne stanowiło najbardziej reprezentacyjną część zamku. Przejście na Rynek Nowego Miasta, który powstał w XIX wieku; jego nową lokalizację wymusiły powtarzające się powodzie wywołane wylewami rzeki Wdy.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


31414