Świnoujście - Międzyzdroje - Szczecin
1/3

Świnoujście - Międzyzdroje - Szczecin


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokoolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do ŚWINOUJŚCIA, jedynego polskiego miasta położonego na wyspach (łącznie na 44); wyróżnia się wyspiarską urodą, walorami przyrodniczymi i klimatycznymi. Stałą komunikację między zamieszkałymi wyspami utrzymują promy. Każda z wielkich wysp, na których rozciąga się Świnoujście, pełni inną funkcję w życiu miasta. Uznam jest ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym. Zajęta przez Świnoujście część Wolina – Warszów – stanowi zaplecze przemysłowe miasta, a Karsibór służy mieszkańcom do rekreacji. Spacer po mieście, m.in.: nadmorski park zdrojowy z roślinnością śródziemnomorską, latarnia morska – najwyższa na polskim wybrzeżu, mierzy 68 metrów, można podziwiać z niej panoramę Świnoujścia, Fort Anioła – wybudowany w latach 1854-58 na wzór Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek św. Anioła w Rzymie), Stawa Młyny – jeden z symboli Świnoujście, stanowiący część oficjalnego logo miasta; jest to stawa w kształcie wiatraka, usytuowana na końcu Falochronu Zachodniego miasta, przy Uściu Świny do Bałtyku – na szczycie znajduje się pulsujące światło, służące celom nawigacyjnym. Kolejny punkt programu to Wyspa Karsibór. Zachowała się tu osada rybacka o tej samej nazwie. Pośród zieleni stoją liczące po dwieście lat ryglowe chaty rybackie. Po północnej stronie zabudowań wyspy Karsibór, w delcie rzeki Świny, znajduje się rezerwat ptaków Karsiborska Kępa. W trzcinowiskach, na pastwiskach i w wodach żyje tu około 140 gatunków ptaków. Do obserwacji ptaków wybudowano wieże, z których roztacza się wspaniały widok na wyspy. Zakwaterowanie w obiekcie w okolicach Międzyzdrojów, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie MIĘDZYZDROJÓW – jednej z najpiękniejszych miejscowości polskiego wybrzeża, położonej na największej polskiej wyspie Wolin. Miasto otoczone jest lesistymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego. W programie m.in.: Aleja Gwiazd – dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996 roku Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postaci kina i teatru, Molo o długości 395 m, najdłuższe betonowe molo w Polsce, Gabinet Figur Woskowych – wystawa woskowych postaci naturalnej wielkości ludzi ze świata nauki, polityki, sztuki i bajki; jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce, Planetarium – na 7-metrowej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowego projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego – ekspozycja muzealna prezentuje przyrodę Parku Narodowego, bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej, ponadto stała ekspozycja bursztynu bałtyckiego, Zagroda Pokazowa Żubrów – oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego; utworzona w 1976 roku jako obiekt turystyczno-edukacyjny Parku; podziwiać tu można stado żubrów oraz piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielika. Ponadto w programie: Park Linowy Bluszcz – park zlokalizowany w pięknym lesie na skraju Wolińskiego Parku Narodowego; na pięciu zróżnicowanych trasach czekają liczne przeszkody – mosty tyrolskie, kładki, zjazdy ukośną liną, przejścia po wiszących kłodach i belkach, a nawet skok Tarzana w sieć, następnie Bałtycki Park Miniatur – w parku miniatur można zobaczyć modele najciekawszych zabytków w skali 1:25 pochodzących z państw leżących nad Morzem Bałtyckim, a w środku parku znajduje się miniatura Morza Bałtyckiego; podczas 45-minutowej podróży dookoła Bałtyku do dyspozycji zwiedzających są przewodnicy, którzy opowiedzą o historii prezentowanych tu zabytków. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SZCZECINA, spacer po mieście, w programie m.in.: Wały Chrobrego – miejsce z którym wiele osób kojarzy sobie Szczecin; odbywa się tu wiele imprez np. Dni Morza czy Zlot Żaglowców, Akademia Morska, Baszta Siedmiu Płaszczy – jest ona pozostałością dawnych murów obronnych, które kiedyś otaczały miasto, Zamek Książąt Pomorskich – perełka Szczecina, z wieży zamkowej rozpościera się piękna panorama na miasto, Rynek Sienny otoczony zrekonstruowanymi kamienicami, gotycki Ratusz Staromiejski naprzeciwko którego stoi gotycki kościół pofranciszkański św. Jana Ewangelisty, zbudowany w XIV wieku, Katedra św. Jakuba z nową iglicą górującą nad miastem, kościół św. Piotra i Pawła – najstarsza świątynia Szczecina; na ścianach zewnętrznych umieszczono maszkarony, które przedstawiają twarze autentycznych mieszkańców średniowiecznego Szczecina. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / STRALSUND Z OCEANARIUM lub KOPENHAGA (konieczny dowód osobisty lub paszport). STRALSUND Z OCEANARIUM – przejazd do jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie znajduje się ok. 7 tysięcy gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Znajdują się tam modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości, które wiszą w głównym holu (wysokim na 20 m.). W oceanarium jest pięć wystaw tematycznych. Po fascynującej podwodnej podróży spacer przez starą dzielnicę portową na Stare Miasto Stralsundu, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO.

lub

KOPENHAGA – przeprawa promowa Rostock – Gedser, przejazd wyspami duńskimi do Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską, fontannę Gefion, odprawę warty Gwardii Królewskiej, kościół Marmurowy, zespół pałacowy Amalienborg, ratusz miejski, pomnik Andersena, siedemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m.in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków, kuglarzy. Fakultatywnie rejs kanałami Kopenhagi. Rejs powrotny do Rostocku

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


42574