Kraje Beneluxu - Luxemburg - belgia - Holandia
1/7

Kraje Beneluxu - Luxemburg - belgia - Holandia


Ilość dni: 7

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu na terenie Niemiec.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUXEMBURGA, jednej z najbardziej malowniczych stolic Europy, zwiedzanie, m.in.: forteca Bock Casemates, część oryginalnego zamku z X wieku, górująca nad doliną rzeki, XVII-wieczna Katedra Notre Dame, Pałac Wielkiego Księcia, obok którego mieści się kompleks budynków z 1859 roku, będący siedzibą parlamentu Wielkiego Księstwa, fragmenty średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Przejazd do BRUKSELI, stolicy Belgii i Unii Europejskiej. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Przejazd przez Dzielnicę Europejską, rondo Schumana z budynkiem Berlaymont – siedzibą Komisji Europejskiej i Justus Lipsius, mieszczącym Radę Unii Europejskiej, Parlament Europejski, Łuk Triumfalny. Następnie spacer: Grand Place, nazwany przez Wiktora Hugo najpiękniejszym placem na świecie, który wraz ze wspaniałą kolekcją kamieniczek i XV-wiecznym ratuszem został wpisany na listę UNESCO, Manneken Pis – znany na całym świecie, jeden z symboli miasta, najbardziej zabawna fontanna w Belgii. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicach Antwerpii.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd do pięknej i dostojnej BRUGII, której zabytkowe centrum umieszczone jest na liście UNESCO jako wspaniale zachowane do dziś miasto średniowiecznej Europy. Urokliwe zabytki oraz malownicze uliczki poprzecinane kanałami, a także niezwykły klimat sprawiły, że Brugia nazywana jest Flamandzką Wenecją. Spacer po jednym z najbardziej romantycznych i zaczarowanych miejsc na świecie, m.in.: Plac Markt z pomnikiem przywódców brugijskich jutrzni, Burg z Bazyliką Świętej Krwi zawdzięczająca swą nazwę relikwii przywiezionej przez Thierry’ego d’Alsace z drugiej wyprawy krzyżowej. Przejazd do GANDAWY – zwanej często „Florencją Północy”. Spacer po zabytkowym centrum słynącym z unikatowego zespołu architektonicznego trzech wież, a także Stare Miasto z licznymi kanałami wraz z portem i jego przepięknymi nabrzeżami. Ostatni punkt programu to zwiedzanie położonej nad rzeką Skaldą ANTWERPII, która przyciąga turystów galeriami sztuki, pięknym portem oraz reputacją największego w świecie ośrodka szlifierstwa diamentów. Spacer: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczkami, fontanną Sylwiusza Brabo i katedrą Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczka KINDERDIJK, słynącego z kompleksu 19 zabytkowych wiatraków wpisanych na listę UNESCO. To największe skupisko tego typu obiektów w Holandii. Rejs wzdłuż linii wiatraków oraz zwiedzanie jednego z nich. Wizyta w ROTTERDAMIE – mieście z jednym z największych portów świata, nowoczesnym centrum handlu i usług, nazywanym często bramą Europy. Przejazd autokarem przez nowoczesne centrum – m.in.: domy kubikowe Pieta Bloma, most Erazma, basen jachtowy. Wjazd na wieżę widokową Euromast, skąd rozpościera się panorama portu i miasta. Przejazd do królewskiej HAGI – stolicy Holandii południowej, gdzie rezydują władze królewskie oraz siedziby parlamentu i międzynarodowych instytucji. Tu znajduje się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, dzięki któremu Haga zyskała przydomek miasta pokoju i sprawiedliwości. Spacer po starówce: budynki parlamentu, Sala Rycerska, Pałac Królewski, pomnik Wilhelma I. Na koniec dnia przejazd do DELFT, miasta Johannesa Vermeera i niebieskiej porcelany. Spacer po urokliwej starówce z najstarszym kanałem z 1000 roku, z Prinsenhofem – rezydencją Wilhelma Orańskiego, Starym i Nowym Kościołem. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicach Amsterdamu.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do AMSTERDAMU – miasta z niepowtarzalnym klimatem swobody i dawnej świetności. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem największego miasta Holandii i stolicy konstytucyjnej Królestwa Niderlandów. Miasto położone jest nad rzeką i licznymi kanałami, które łącząc się promieniście z mniejszymi, tworzą sieć wodną, dzielącą miasto na wyspy. Zwiedzanie szlifierni diamentów – możliwość zakupów. Wycieczka statkiem po kanałach miasta, krótki czas wolny na targu kwiatowym Singel. Następnie zwiedzanie Rijksmuseum z najcenniejszym na świecie zbiorem malarstwa holenderskiego – m.in.: obrazy Rembrandta i Vermeera lub Muzeum Figur Woskowych (konieczna deklaracja całej grupy na zwiedzanie jednego z obiektów). Spacer po zabytkowym centrum: plac Dam z Pałacem Królewskim, Pomnikiem Narodowym oraz Dzielnica Czerwonych Latarni. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PAŁACU HET LOO położonego na północ od Apeldoorn, znanego dzięki barokowym ogrodom. Pałac został zbudowany w latach 1685-1692 przez architektów Jacoba Romana oraz Daniela Marota. Służył niderlandzkiemu stadhouterowi Wilhelmowi III, późniejszemu królowi Anglii. Do 1975 był używany przez holenderską rodzinę królewską jako letnia rezydencja. Był wzorem dla innych budowli tego typu, np. pałacu Nordkirchen w Westfalii. Obecnie w zamku urządzono muzeum domu królewskiego. Zwiedzanie. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień

Powrót do kraju we wczesnych godzinach porannych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1560 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1620 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 5 noclegów,
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


53204