Berlin - Poczdam - Tropical Islands
1/8

Berlin - Poczdam - Tropical Islands


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do BERLINA, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, m.in.: Brama Brandenburska – jeden z bardziej charakterystycznych punktów miasta, będący symbolem pokoju i wolności, Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu (w miarę możliwości wejście na taras i kopułę), spacer Aleją Unter den Linden – najbardziej znaną ulicą miasta, której nazwa została nadana w związku z licznymi lipami, które rosną po obu stronach ulicy i na centralnym pasie, Berlińska Wyspa Muzeów znajdująca się na północnym krańcu wyspy na rzece Szprewie; w 1999 roku Wyspę Muzeów uznano za kompleks wyjątkowy w skali światowej pod względem architektonicznym i kulturowym, dzięki czemu stanowi on część dziedzictwa UNESCO; w skład kompleksu wchodzą: Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Stare Muzeum; zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa; muzeum słynie ze zbiorów sztuki starożytnej, Azji Przedniej oraz sztuki islamskiej. Czas wolny. Wieczorny rejs statkiem po Szprewie. Przejazd do hotelu w okolicach Berlina, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BERLINA, dalszy ciąg zwiedzania miasta, w programie m.in.: Berliner Dom – katedra z grobami Hohenzollernów, przejście na Alexanderplatz, wyjazd na Wieżę Telewizyjną mierzącą 368 m, jest to obecnie najwyższa budowla w Niemczech. Przejazd do POCZDAMU, zwiedzanie zespołu parkowo – pałacowego Sanssouci, powstałego w XVII wieku za rządów Fryderyka Wielkiego i powiększonego w XIX wieku przez Fryderyka Wilhelma IV. Centrum kompleksu to Pałac Sanssouci, letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego. Pałac Sanssouci należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do TROPICAL ISLANDS – największej w Europie tropikalnej krainy wypoczynku. Na 66 tysiącach m² (które odpowiadają powierzchni 8 boisk do piłki nożnej) na turystów czeka: największy Las Tropikalny świata pod dachem z wyjątkową roślinnością, Wioska Tropikalna z obiektami wzorowanymi na oryginalnych budowlach z Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali, Morze Południowe czyli basen skonstruowany na wzór zatoki z piaszczystą plażą o długości 200 metrów oraz najwyższa w Niemczech wieżowa zjeżdżalnia wodna. Obiadokolacja i nocleg na terenie Tropical Islands w namiotach z materiału w obozie w dżungli; namioty w których jest nocleg wyposażone są w materace, prześcieradła, nakrycia i poduszki.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z namiotów. Dalszy ciąg pobytu w Tropical Islands. W ciągu dnia obiad. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 740 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 800 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź -20 zł, Warszawa +15 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT. 

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


46680