Budapeszt – Szentendre - Esztergom – Wyszehrad
1/10

Budapeszt – Szentendre - Esztergom – Wyszehrad


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do ESZTERGOMU, pierwszej stolicy Węgier, zwanego również „węgierskim Watykanem”, będącego stolicą arcybiskupią prymasów Węgier; zwiedzanie Bazyliki na Wzgórzu Zamkowym, spacer po barokowej Starówce, czas wolny. Następnie przejazd do WYSZEHRADU, dawnej rezydencji królewskiej i stolicy Węgier; miasto to znane jest również ze spotkań tzw. Grupy Wyszehradzkiej; największą atrakcją tego miejsca są ruiny królewskiego pałacu i cytadela, a przede wszystkim możliwość podziwiania panoramy zakola Dunaju roztaczającej się z tarasu widokowego. Przejazd do hotelu w Budapeszcie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie BUDAPESZTU, m.in.: PESZT (lewobrzeżna część miasta) – Bazylika św. Stefana – najbardziej okazała budowla kościelna i turystyczna osobliwość Węgier, Plac Wolności, Parlament – symbol stolicy Węgier i całego kraju; jest jednym z najbardziej znanych gmachów państwowych w Europie i zarazem jednym z najstarszych, Plac Bohaterów – jeden z największych i najpiękniejszych placów w Budapeszcie. Następnie BUDA (prawobrzeżna część miasta) – Wzgórze Zamkowe – popularna nazwa wzniesienia położonego w samym sercu Budapesztu; do najważniejszych zabytków tego miejsca należą: Zamek Królewski – zaliczany obok Parlamentu do najbardziej reprezentacyjnych budowli Węgier, Teatr Zamkowy, Plac św. Trójcy wraz z Kościołem Macieja i Basztą Rybacką – z baszty rozciąga się widok na Dunaj, Wyspę Małgorzaty, stronę peszteńską oraz Wzgórze Gellerta. Przejazd na Wzgórze Gellerta – swoją nazwę zawdzięcza ono biskupowi Gellertowi, który z nakazu pierwszego króla Węgier, Stefana, ochrzcił plemiona Madziarów; po śmierci swego królewskiego protektora został on schwytany przez pogan i z zemsty zamknięty w drewnianej beczce, którą następnie zrzucono do Dunaju; dziś nad miejscem śmierci biskupa, tuż nad wodospadem, wznosi się jego pomnik. Wieczorem godzinny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SZENTENDRE, malowniczego miasteczka w którym zwiedzimy Muzeum Marcepanu; każdy eksponat wystawy jest szczegółowo opisany, zobaczyć można np. miniaturę parlamentu budapeszteńskiego, postaci z bajek wykonane z marcepanu, maszyny i urządzenia wykorzystywane przy wyrobie słodkości. Okolice Budapesztu słyną z produkcji migdałów nadających się do produkcji marcepanu, stąd w Szentendre wykształciła się długoletnia tradycja w tej dziedzinie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 385 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 435 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


88275