Praga - Kutna Hora - Morawski Kras
1/8

Praga - Kutna Hora - Morawski Kras


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do MORAWSKIEGO KRASU, który jest najwspanialszym regionem krasowym w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Niezwykłe bogactwo oraz szeroka skala zjawisk krasowych, tak samo jak cenna fauna i flora, są pod ścisłą ochroną. W programie przejazd kolejką nad Przepaścią Macocha, która ma głębokość ponad 138 m, zwiedzanie Jaskini Punkevni oraz przepłynięcie łódkami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum PRAGI, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Klasztor na Stachovie – zabytkowy klasztor premonstratensów, należący do najstarszych budowli romańskich w Europie, Hradczany – królewska dzielnica na zachodnim brzegu Wełtawy; w jej skład wchodzi kompleks Zamku Królewskiego, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zabudowana szeregiem maleńkich domków, dobudowanych około 1597 roku do wnęk zamkowych murów obronnych, ogrody królewskie z Belwederem, Katedra św. Wita, która budowana była ponad 600 lat; przejście w stronę Ogrodów Wallensteina – prawdziwej perełki dość dobrze ukrytej przed wzrokiem turystów; uwagę przyciąga zwłaszcza sztuczna grota z imitacją nacieków skalnych, Most Karola – najstarszy zachowany most kamienny świata o tej rozpiętości przęseł, Wieża Prochowa, Rynek Staromiejski z Ratuszem. Czas wolny. Spacer Dzielnicą Żydowską zwaną Jozefov – zaledwie pięć minut spacerem dzieli to miejsce od Rynku Staromiejskiego; Praga, w której krzyżowało się kilka ważnych szlaków handlowych, była jedną z najstarszych siedzib żydowskich w Europie; pierwsza gmina żydowska powstała już w 1091 roku. Najważniejsze zabytki dzielnicy to m.in.: Synagoga Staronowa – zbudowana w 1275 roku, wciąż służy jako żydowska bożnica i jest najstarszą czynną synagogą w Europie, cmentarz – najbardziej poruszające miejsce dawnego Żydowskiego Miasta; na niewielkiej przestrzeni pochowano przez wieki ponad 100 tysięcy osób. Wieczorem uczestnictwo w spektaklu Światło, woda, dźwięk (Kriżikove Fontanny). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUTNEJ HORY, której Stare Miasto z Kościołem św. Barbary i kościołem klasztornym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w dzielnicy Sedlec zostały w 1995 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście. Następnie zwiedzanie Kopalni Srebra – replika średniowiecznej kopalni, oryginalne maszyny górnicze z XVI wieku, średniowieczne metody wydobywania kruszcu, proces jaki ruda srebra musiała przejść aby stać się monetą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 410 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 500 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -50 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


45264