Wiedeń - Morawski Kras
1/5

Wiedeń - Morawski Kras


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych (godziny wyjazdu z innych miast do uzgodnienia). Przejazd do MORAWSKIEGO KRASU, który jest najwspanialszym regionem krasowym w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Niezwykłe bogactwo oraz szeroka skala zjawisk krasowych, tak samo jak cenna fauna i flora, są pod ścisłą ochroną. W programie przejazd kolejką nad Przepaścią Macocha, która ma głębokość ponad 138, zwiedzanie Jaskini Punkevni oraz przepłynięcie łódkami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do hotelu w Znojmie lub w Wiedniu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem na komentowany objazd miasta. W programie Ring z budynkami: Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlamentu, Ratusza, Kościoła Wotywnego, Muzeum Sztuki Użytkowej. W Parku Miejskim stop na fotkę z najsłynniejszym pomnikiem miasta: „Złotym Straussem”, tutaj także pierwsza część quizu o Wiedniu. Następnie przejazd pod „bajkowy dom” zaprojektowany przez malarza Friedensreicha Hundertwassera. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Sali Marmurowej w Pałacu Belweder i 45-minutowa lekcja muzealna w Galerii Austriackiej na podstawie m.in. obrazów Gustawa Klimta. Na zakończenie pobytu w Belwederze chwila czasu wolnego w ogrodach skąd rozciąga się imponująca panorama w kierunku starówki. Ostatnim punktem programu z przewodnikiem w tym dniu będzie spacer przez Plac Karola gdzie znajdują się: Towarzystwo Muzyczne (miejsce znanego Koncertu Noworocznego), barokowy kościół Karola Boromeusza, secesyjne pawilony Otto Wagenra, budynek Secesji – tutaj druga część quizu o Wiedniu w ramach godzinnego zwiedzania kolekcji Muzeum Historii Miasta Wiednia ze świetną ekspozycją prezentującą historię Wiednia. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem na interaktywny spacer przez Starówkę. Młodzież podzielona jest na kilkuosobowe zespoły i rozwiązuje przygotowane zadania. W ramach spaceru uczniowie poznają: cesarską rezydencję Hofburg, najekskluzywniejszą ulicę Kohlmarkt, elegancki Plac Graben, gotycką Katedrę św. Szczepana, siedzibę Zakonu Krzyżackiego przy Singergasse, secesyjny zegar figuralny Anker, historię Wiedeńskiego Trójkąta Bermudzkiego oraz wiele malowniczych zaułków starówki. Na zakończenie programu wizyta w ogrodach Pałacu Schoenbrunn – letniej cesarskiej rezydencji wpisanej na Listę UNESCO. Zwiedzanie pałacowej powozowni gdzie znajduje się bogata kolekcja wspaniałych powozów i karoc. Po zwiedzaniu czas wolny w ogrodach pałacowych – przejście pod Fontannę Neptuna i Gloriettę, fakultatywnie zwiedzanie komnat pałacowych z audio-guide. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja) na trasie wycieczki,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 2 noclegi w hotelu 2*/3* w Znojmie lub Wiedniu (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),
 • wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego podczas zwiedzania Wiednia (2x4h),
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 15.000 zł, KL do 10.000 EUR i bagażu do 800 zł (Signal Iduna),
 • podatek VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


25611