Luxemburg - Paryż - Dolina Loary - Wersal
1/3

Luxemburg - Paryż - Dolina Loary - Wersal


Ilość dni: 7

Wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji serwowanych

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych (godziny wyjazdu z innych miast do uzgodnienia). Przejazd do hotelu w okolicach Frankfurtu nad Menem, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do LUXEMBURGA, stolicy Księstwa, zwanego Gibraltarem Północy, krótkie zwiedzanie, m.in.: Pałac Wielkiego Księcia, Izba Deputowanych, Plac Konstytucji, Katedra Notre-Dame, kazamaty na skale Bock nad rzeką Alzette. Dalsza podróż w stronę Paryża, na trasie obiadokolacja w restauracji self-service. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do Paryża, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzania PARYŻA, m.in.: Wieża Eiffla – symbol Francji, możliwość wyjazdu na wieżę, następnie Łuk Tryumfalny, spacer Polami Elizejskimi – reprezentacyjną aleją Paryża, Plac de la Concorde z obeliskiem z Luksoru, Ogrody Tuileries, zwiedzanie Luwru – jednego z największych muzeów na świecie, podzielonego na kilka działów, gdzie zobaczyć można m.in. rzeźbę Nike z Samotraki czy obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Następnie wizyta w Muzeum Perfum Fragonard – zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem, możliwość zakupów. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji self-service. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do DOLINY LOARY – historycznej krainy Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 zamków i pałaców. Zwiedzanie wnętrz dwóch zamków: Chambord – najbardziej rozpoznawalny zamek w dolinie, będący jednym z największych dzieł architektury renesansu, na którego projekt miał prawdopodobnie wpływ sam Leonardo da Vinci oraz Cheverny – zamek zachował swój wygląd z XVII wieku bez większych zmian, znany jest z organizowanych do dziś polowań; w 1922 roku zamek został udostępniony zwiedzającym przez prywatnego właściciela  – był to pierwszy taki przypadek we Francji. Przejazd do AMBOISE, miasteczka słynącego z zamku, rezydencji królewskiej oraz pamiątek po Leonardo da Vinci. Obiadokolacja w restauracji self-service. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do WERSALU, zwiedzanie Pałacu Wersalskiego będącego jedną z najznakomitszych budowli baroku klasycystycznego; obecnie pałac jest odwiedzany przez około 10 mln turystów rocznie i stanowi jedną z największych atrakcji Francji; znajduje się w nim 700 pomieszczeń, z których 120 udostępnia się publiczności. Następnie przejazd do nowoczesnej dzielnicy La Defense, stanowiącej główne centrum biznesu we Francji z siedzibami większości wielkich francuskich firm i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Najbardziej charakterystycznym punktem jest La Grande Arche de La Défense, łuk stojący na linii będącej przedłużeniem Paryskiej Osi Historycznej, zaczynającej się od Luwru, a kończącej się na Łuku Tryumfalnym. Następnie przejazd do AUVERS-SUR-OISE, ostatniego miejsca pobytu i spoczynku Vincenta van Gogha oraz jego brata Theo. Znajduje się tu Chateau d’Auvers, zamek z XVII wieku w którym urządzono wystawę pt. Voyage au temps des Impressionnistes. Jest to multimedialne widowisko poświęcone życiu i twórczości wielkich malarzy epoki impresjonizmu jak Daubigny, Pissarro, Cézanne, Monet i Van Gogh. Obiadokolacja w restauracji self-service. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzanie PARYŻA, m.in.: Akademicka Dzielnica Łacińska: Sorbona – uniwersytet paryski, Panteon – mauzoleum wybitnych Francuzów, Ogrody Luksemburskie. Przejście w stronę Wyspy La Cite położonej na Sekwanie, połączonej z obydwoma brzegami Paryża ośmioma mostami – Katedra Notre-Dame przed którą na dziedzińcu znajduje się Punkt Zero, wyznaczający odległość z Paryża do wszystkich miejscowości Francji, Święta Kaplica, Conciergerie. Czas wolny. Przejazd metrem do dzielnicy Montmartre: Plac Pigalle, Moulin Rouge, Plac du Tertre, Bazylika Sacre-Coeur. Obiadokolacja w restauracji self-service. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

7 dzień

Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) na trasie wycieczki,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 1 nocleg w hotelu 2*/3* na terenie Niemiec (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),
 • 4 noclegi w hotelu 2* na przedmieściach Paryża (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),
 • wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji serwowanych,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 15.000 zł, KL do 10.000 EUR i bagażu do 800 zł (Signal Iduna),
 • podatek VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


31736