Szwajcaria - Vaduz - Zurych - Lucerna - Berno - Jungfraujoch - Genewa
1/6

Szwajcaria - Vaduz - Zurych - Lucerna - Berno - Jungfraujoch - Genewa


Ilość dni: 7

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicach Innsbrucka.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do VADUZ, stolicy Lichtensteinu, spacer po mieście nad którym góruje zamek książęcy. Następnie przejazd do ZURYCHU, największego miasta i ośrodka gospodarczego Szwajcarii, zwiedzanie, m.in.: starówka z siatką zabytkowych uliczek, spacer Bahnhofstrasse, ulicą łączącą dworzec kolejowy z brzegiem jeziora – jest to najbardziej elegancka ulica handlowa kraju i zarazem jedna z najbardziej prestiżowych na świecie; w programie również Fraumunster – kościół z XIII wieku, którego romańskie prezbiterium zdobią współczesne witraże projektu Marca Chagalla ze scenami ze Starego Testamentu oraz kościół św. Piotra – najstarsza świątynia miasta, którego XIII-wieczna dzwonnica prezentuje jeden z największych zegarów w Europie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Lucerny, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do LUCERNY, miasta położonego nad Jeziorem Czterech Kantonów, zwiedzanie, m.in.: Lwi Pomnik, Most Kapellbrücke – najstarszy most drewniany w Europie, odbudowany po pożarze w 1993 roku, będący symbolem miasta, barokowy kościół jezuicki, Most Spreuerbrucke pokryty XVII-wiecznymi malowidłami, renesansowy ratusz. Następnie rejs statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów. Przejazd do BERNA – siedziby rządu Szwajcarii, zwiedzanie, m.in.: średniowieczne stare miasto wpisane na listę UNESCO, katedra ze 100-metrową, najwyższą w Szwajcarii neogotycką wieżą, ulice Marktgasse i Kramgasse z podcieniami, na których w odległości 150 m od siebie usytuowanych jest jedenaście XVIwiecznych fontann z figurami, w tym najpopularniejsza z nich Fontanna Wielkoluda przedstawiająca olbrzyma pożerającego małe dzieci; przy Kramgasse wznosi się również Zeitglockenturm, wieża zegarowa z 1530 roku, która niegdyś była częścią bramy miejskiej, cztery minuty przed każdą pełną godziną poruszają się figurki zegara, odgrywając kilkuminutowe przedstawienie. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do INTERLAKEN, miasteczka położonego pomiędzy jeziorami Thun i Brienz. Następnie przejazd do GRINDELWALD – „zielonej wioski lodowcowej”, leżącej u stóp Jungfrau. Wyjazd kolejką zębatą na Jungfraujoch (3454 m n.p.m.). Trasa kolejki wykuta jest w litej skale i prowadzi wewnątrz szczytów Eiger i Monch. Następnie przejazd nad WODOSPADY TRUMMELBACH – kompleks 10 polodowcowych wodospadów, do których prowadzi kolejka w podświetlonym tunelu; ich przepustowość to 20.000 l/s. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GRUYERES, znanego ośrodka serowarstwa, na pokaz procesu powstawania sera szwajcarskiego, zwiedzanie uroczego miasteczka. Następnie przejazd do MONTREUX, stolicy Riwiery Szwajcarskiej, gdzie na głównym placu miasta znajduje się pomnik wokalisty Queen – Freddiego Mercury, w prog-ramie również zwiedzanie jednego z największych zabytków Szwajcarii – średniowiecznego Zamku Chillon, położonego na brzegu Jeziora Genewskiego. Dalej trasa prowadzi do położonej na stromych stokach LOZANNY, gdzie znajduje się katedra uważana za najpiękniejszy kościół gotycki w Szwajcarii. Przejazd do hotelu w okolicach Genewy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GENEWY, zwiedzanie miasta, m.in.: Ile Rousseau – wyspa na Rodanie, fontanna Jet d’Eau - najwyższa fontanna w Europie, symbol miasta; wyrzuca wodę w górę na wysokość 140 metrów z prędkością 200 km/h; Audytorium Kalwina - miejsce gdzie Jan Kalwin wygłaszał swoje nauki, Katedra św. Piotra prezentująca kilka stylów architektonicznych, Ratusz, Promenade de Bastions ze słynnym Pomnikiem Reformacji. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

7 dzień

Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1655 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1735 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 5 noclegów,
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


30411