Saksonia - Decin - Drezno - Miśnia - Moritzburg - Czeska Szwajcaria
1/4

Saksonia - Decin - Drezno - Miśnia - Moritzburg - Czeska Szwajcaria


Ilość dni: 4

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do DECINA, najniżej położonego miasta Czech. Góruje nad nim Zamek na skale u zbiegu rzek Łaby i Ploucnicy, który przez większość swojej historii związany był z rodem Thun-Hohensteinów; zwiedzanie zabytkowych wnętrz, Salonu Niebieskiego z oryginalnymi freskami, Gabinetu w Wieży z pięknym widokiem na rzekę i miasto; na podziw zasługuje również barokowy Ogród Różany na północnym tarasie zamku z salą terrena, altaną i galerią barokowych rzeźb. Następnie spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu w okolicach Decina, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do DREZNA, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Opera Sempera – jest to trzeci budynek operowy w tym miejscu; pierwotny kształt rotundy wzorowanej na budowlach wczesnego renesansu włoskiego nadał operze Gottfried Samper, Zwinger – późnobarokowy zespół architektoniczny znajdujący się w centrum miasta; określenie Zwinger pochodzi od pierwotnego położenia budynku, pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi murami obronnymi, obecnie mieści cenną Galerię Obrazów Starych Mistrzów, Hofkirche – Katedra św. Trójcy, Zamek – dawna rezydencja książąt Saksonii, Frauenkirche, Albertinum – drezdeńskie Muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki. Następnie zwiedzanie Twierdzy Koenigstein, stanowiącej jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz z ponad 750-letnią historią; jest to zespół budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końca XIX wieku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do MIŚNI, romantycznego miasta położonego nad samym brzegiem Łaby; jego nazwę rozsławiła znana chyba na całym świecie porcelana miśnieńska. Zwiedzanie, m.in.: położony na wzgórzu późnogotycki Zamek Albrechtsburg wraz z przylegającą do niego katedrą gotycką z XIII wieku (powstała tu pierwsza europejska manufaktura porcelany), Rynek z Ratuszem i renesansowymi, mieszczańskimi kamienicami, Kościół NMP z kurantem z porcelanowymi dzwoneczkami, Brama Sukienników, fontanna Henryka. Następnie wizyta w Manufakturze Porcelany – wystawa, projekcja filmu o historii manufaktury, pokaz procesu produkcji i zdobienia, możliwość zakupu wyrobów z porcelany. Przejazd do Radebeul Ost, a następnie przejazd kolejką wąskotorową do MORITZBURGA, gdzie znajduje się barokowy pałac na wodzie; wybudowano go w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski, potem przebudowano go aby pełnił funkcję wypoczynkową. Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie formacja skał Bastei – niezwykła grupa skalna z ponad 200-metrowymi pionowymi ścianami, które znajdują się nad brzegiem Łaby; w połowie X I X wieku skały połączono mostem i powstały galerie widokowe. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do CZESKIEJ SZWAJCARII – Parku Narodowego, zawdzięczającego swą nazwę XIX-wiecznym poetom; słynie z fantastycznie ukształtowanych formacji skalnych i romantycznych scenerii z rozległymi lasami i głębokimi dolinami rzecznymi. Symbolem parku jest największa naturalna brama skalna znajdująca się na naszym kontynencie – Brama Pravcicka, wokół której rozlokowanych jest kilka punktów widokowych. Kolejny punkt programu to przepłynięcie tratwami przełomem rzeki Kamenice; skalne kaniony mają tu głębokość nawet 150 m. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi,
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


32563