Londyn - Greenwich - Windsor
1/6

Londyn - Greenwich - Windsor


Ilość dni: 6

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję.

2 dzień

Przyjazd do Calais w godzinach porannych. Przeprawa promem do Dover. Przejazd do GREENWICH, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego z Południkiem „0”; w XIX wieku obserwatorium to stało się najbardziej znanym na świecie, stoi bowiem na południku zerowym, od którego liczy się długość geograficzną. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie z Greenwich do Westminster. Podziwianie najważniejszych zabytków LONDYNU od strony rzeki: Tower Bridge, Tower of London – przystanek na zwiedzanie średniowiecznej fortecy, Katedra św. Pawła – jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii, Shakespeare’s Globe Theatre. Przejazd do hotelu w okolicach Londynu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU. Spacer obok Houses of Parliament, Big Ben – wieża zegarowa należąca do Pałacu Westminsterskiego; 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower aby uhonorować 60- letnie panowanie królowej Elżbiety II, Westminster Abbey – opactwo począwszy od Wilhelma Zdobywcy (1066) jest miejscem koronacji królów Anglii; od XIII wieku opactwo to również miejsce pochówku królów i zasłużonych osób, Downing Street – jedno z najsławniejszych miejsc w centrum Londynu, położone w pobliżu parlamentu i Buckingham Palace; na tej zamkniętej dla ruchu kołowego i dla turystów uliczce, która odchodzi od Whitehall od ponad 200 lat mają swoje rezydencje najważniejsze osobistości życia politycznego Wielkiej Brytanii – premier i kanclerz skarbu, Buckingham Palace – oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów, największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję (w miarę możliwości obejrzenie zmiany warty). Przejście The Mall na Trafalgar Square – centralny plac Londynu położony w dawnym miejscu stajni królewskich. Dla chętnych czas na wejście do National Gallery, prezentującej zbiory malarstwa z lat 1250 - 1900; posiada dużą kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha. Następnie spacer na Leicester Square, Piccadilly Circus - plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnego i rozrywkowego rewiru West End, będącego częścią Soho. Spacer przez Oxford Street (możliwość kupienia pamiątek). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, które zostało założone w 1835 roku przez Marie Tussaud; aktualnie muzeum ma 14 swoich filii na całym świecie. Następnie przejazd do WINDSORU – letniej rezydencji królowej Elżbiety, od 1110 roku była to rezydencja królów angielskich; Zamek Windsor jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie, ma aż 800 m długości i aż 19 baszt, zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Londynu. Przejażdżka London Eye – koło zwane również Millennium Wheel (Koło Milenijne), ukończone w 1999 roku, znajdujące się w dzielnicy Lambeth na południowym brzegu Tamizy; koło ma wysokość 135 m, a jego pełny obrót podczas którego zobaczyć można panoramę miasta trwa około 30 minut. Następnie zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego – jest to jedno z największych na świecie muzeów gromadzących zbiory starożytne; uchwała o utworzeniu Muzeum Brytyjskiego została przyjęta 7 czerwca 1753 roku, otwarcie dla zwiedzających nastąpiło 15 stycznia 1759 roku. Z wyjątkiem okresu obu wojen światowych muzeum pozostawało nieprzerwanie otwarte, a liczba zwiedzających systematycznie wzrastała: na początku od 5 tysięcy rocznie do 5 milionów obecnie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd do Dover, przeprawa promem do Calais.

6 dzień

Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1380 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1430 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi,
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


18164