Monaco - Hiszpania - Francja
1/5

Monaco - Hiszpania - Francja


Ilość dni: 9

Wyżywienie: 6 śniadań w formie bufetu, 6 obiadokolacji serwowanych

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych (godziny wyjazdu z innych miast do uzgodnienia). Nocny przejazd do Włoch.

2 dzień

Przyjazd do Włoch na Wybrzeże Liguryjskie w godzinach południowych, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, możliwość plażowania. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do KSIĘSTWA MONACO, zwiedzanie, m.in.: Place du Palais, Pałac Książęcy, Katedra z grobem Grace Kelly, następnie spacer po MONTE CARLO. Przejazd do hotelu w Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do BARCELONY, w programie m.in.: Sagrada Familia – bazylika uważana za najwybitniejsze i niedokończone dzieło Antonio Gaudiego, Plac Kataloński, Las Ramblas – najsłynniejsza aleja miasta, Pomnik Kolumba, Camp Nou – stadion klubu FC Barcelona mieszczący na trybunach ponad 100 tys. widzów, Park Guell – duży ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowany przez Gaudiego, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do GIRONY, krótkie zwiedzanie miasta, którego znakiem rozpoznawczym są kolorowe domy nad rzeką Onyar, m.in.: doskonale zachowane mury obronne pochodzące z czasów dynastii Karolingów, okazała gotycka katedra z największym na świecie sklepieniem krzyżowym oraz starówka. Następnie przejazd do FIGUERES, miejsca urodzenia i śmierci jednego z najbardziej znanych surrealistów Salvadora Dali, zwiedzanie muzeum poświęconego jego twórczości, urządzonego w budynku po zniszczonym teatrze. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Wycieczka do MONTSERRAT, głównego ośrodka religijnego regionu Katalonii i jednego z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych, głównie za sprawą Czarnej Madonny, zwanej La Moreneta. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ORANGE – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych teatrów antycznych na świecie, widownia może pomieścić ponad 1.100 osób, obiekt znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do AVIGNONU, zwiedzanie Pałacu Papieskiego, będącego od XIV – XVIII wieku siedzibą papieży; zbudowana z białego kamienia warownia jest największą gotycką budowlą w Europie, a cały kompleks budowli wpisany jest na listę UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim.

8 dzień

Śniadanie. Przejazd do SIRMIONE, uroczego miasteczka położonego nad największym jeziorem we Włoszech GARDA; znajduje się tu majestatyczny Zamek Scaligerich. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

9 dzień

Powrót do Polski w godzinach porannych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) na trasie wycieczki,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 6 noclegów w hotelach 3* wg programu (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),
  • wyżywienie: 6 śniadań w formie bufetu, 6 obiadokolacji serwowanych,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW do 15.000 zł, KL do 10.000 EUR i bagażu do 800 zł (Signal Iduna),
  • podatek VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


43116