Niemcy - Francja - Monachium - Paryż - Dolina Loary - Wersal - Miśnia - Drezno
1/8

Niemcy - Francja - Monachium - Paryż - Dolina Loary - Wersal - Miśnia - Drezno


Ilość dni: 9

Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd na teren Niemiec.

2 dzień

Przyjazd do MONACHIUM w godzinach porannych, zwiedzanie miasta, m.in.: zespół pałacowo-parkowy Nymphenburg mieszczący letnią rezydencję Wittelsbachów; na rozległym terenie znajduje się park krajobrazowy z kanałami wodnymi i pawilonami, a także znana manufaktura porcelany. Następnie Karlstor – brama będąca fragmentem średniowiecznych fortyfikacji miejskich, kościół św. Michała, kościół NMP – najbardziej znana świątynia Monachium, Marienplatz – miejsce jarmarku bożonarodzeniowego, Nowy Ratusz, kościół św. Piotra – najstarszy kościół Monachium. Przejazd do Zamku Ludwika II – Neuschwanstein, będącego pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie, zwiedzanie. Przejazd do hotelu w okolicach Nesselwang, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w stronę Paryża, po drodze krótki postój przy Katedrze Notre-Dame w REIMS, miejscu koronacji prawie wszystkich królów Francji; katedra często nazywana jest Katedrą Aniołów z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej; obiadokolacja w restauracji self-service. Zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach Paryża, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie PARYŻA, m.in.: Wyspa La Cite położona na Sekwanie, połączona z obydwoma brzegami Paryża ośmioma mostami – Katedra Notre-Dame przed którą na dziedzińcu znajduje się Punkt Zero, wyznaczający odległość z Paryża do wszystkich miejscowości Francji, Święta Kaplica, Conciergerie, przejście na Wyspę św. Ludwika, Biblioteka Polska. Następnie Akademicka Dzielnica Łacińska: Sorbona – uniwersytet paryski, Panteon – mauzoleum wybitnych Francuzów, Ogrody Luksemburskie. Przejazd do dzielnicy Montmartre: Bazylika Sacre-Coeur, Place du Tertre, Moulin Rouge. Obiadokolacja w restauracji self-service, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do DOLINY LOARY – historycznej krainy Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 zamków i pałaców. Zwiedzanie trzech zamków: Cheverny – zamek zachował swój wygląd z XVII wieku bez większych zmian, znany jest z organizowanych do dziś polowań; w 1922 roku zamek został udostępniony zwiedzającym przez prywatnego właściciela – był to pierwszy taki przypadek we Francji, Blois – jeden z największych zamków w dolinie, będący siedzibą wielu królów Francji, Chambord – najbardziej rozpoznawalny zamek w dolinie, będący jednym z największych dzieł architektury renesansu, na którego projekt miał wpływ prawdopodobnie sam Leonardo da Vinci. Przejazd do Paryża, obiadokolacja w restauracji self-service, powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania PARYŻA, m.in.: Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja Paryża, Plac de la Concorde z obeliskiem z Luksoru, Ogrody Tuileries, Luwr – jedno z największych muzeów na świecie, podzielone na kilka działów, gdzie zobaczyć można m.in. rzeźbę Nike z Samotraki czy obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Następnie przejście w stronę Wieży Eiffla – „żelaznej damy” stojącej w zachodniej części miasta nad Sekwaną; wieża uważana jest za symbol Paryża i niekiedy całej Francji; możliwość wjazdu na wieżę. Na zakończenie dnia rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja w restauracji self-service, powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd do WERSALU, zwiedzanie Pałacu Wersalskiego będącego jedną z najznakomitszych budowli baroku klasycystycznego; obecnie pałac jest odwiedzany przez około 10 mln turystów rocznie i stanowi jedną z największych atrakcji Francji; znajduje się w nim 700 pomieszczeń, z których 120 udostępnia się publiczności. Następnie przejazd do nowoczesnej dzielnicy La Defense, stanowiącej główne centrum biznesu we Francji z siedzibami większości wielkich francuskich firm i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Najbardziej charakterystycznym punktem jest La Grande Arche de La Defense, łuk stojący na linii będącej przedłużeniem Paryskiej Osi Historycznej, zaczynającej się od Luwru, a kończącej się na Łuku Tryumfalnym. Obiadokolacja w restauracji selfservice, powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na terytorium Niemiec, zakwaterowanie w hotelu w Miśni lub Dreźnie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie MIŚNI, romantycznego miasta położonego nad samym brzegiem Łaby; jego nazwę rozsławiła znana chyba na całym świecie porcelana miśnieńska. Zwiedzanie, m. in.: położony na wzgórzu późnogotycki Zamek Albrechtsburg wraz z przylegającą do niego katedrą gotycką z XIII wieku (powstała tu pierwsza europejska manufaktura porcelany), Rynek z Ratuszem i renesansowymi, mieszczańskimi kamienicami, Kościół NMP z kurantem z porcelanowymi dzwoneczkami, Brama Sukienników, fontanna Henryka. Następnie wizyta w Manufakturze Porcelany – wystawa, projekcja filmu o historii manufaktury, pokaz procesu produkcji i zdobienia, możliwość zakupu wyrobów z porcelany. Przejazd do DREZNA, zwiedzanie miasta, m.in.: Opera Sempera – jest to trzeci budynek operowy w tym miejscu; pierwotny kształt rotundy wzorowanej na budowlach wczesnego renesansu włoskiego nadał operze Gottfried Samper, Zwinger – późnobarokowy zespół architektoniczny znajdujący się w centrum miasta; określenie Zwinger pochodzi od pierwotnego położenia budynku, pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi murami obronnymi, obecnie mieści cenną Galerię Obrazów Starych Mistrzów, Hofkirche – Katedra św. Trójcy, Zamek – dawna rezydencja książąt Saksonii, Frauenkirche, Albertinum – drezdeńskie Muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1860 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1880 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 7 noclegów,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


31337