Włochy - Toskania - Lukka - San Gimignano - Siena - Piza - Elba - Florencja
1/8

Włochy - Toskania - Lukka - San Gimignano - Siena - Piza - Elba - Florencja


Ilość dni: 7

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do Włoch.

2 dzień

W godzinach południowych przyjazd do LUKKI, zwiedzanie miasta, m.in.: katedra, kościół San Michele in Foro, Casa di Puccini, kościół San Martino, mury obronne, Piazza dell'Amfiteatro, kościół San Frediano. Chociaż Lukka nie jest największym ani najstarszym miastem Toskanii, to z powodzeniem walczy o tytuł najpiękniejszego miasta regionu z Florencją i Sieną. Przejazd do hotelu w okolicach Montecatini-Terme, zakwaterowanie. Spacer po MONTECATINI TERME, słynnym toskańskim kurorcie z ciekawą, secesyjną architekturą uzdrowiskową. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Historyczne centrum miasta praktycznie w całości otoczone jest kamiennymi murami. Do miasta wchodzi się przez jedną z kilku bram. Wszystko co znajduje się za murami miasta wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Następnie przejazd do MONTERIGGIONI, „strażnika Republiki Sieny”: spacer po klimatycznym centrum, otoczonym wysokim murem z 14 wieżami, gdzie przechadzał się kiedyś sam Dante Alighieri. Dalej trasa prowadzi do SIENY, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo – jeden z najpiękniejszych placów w Europie, będący wizytówką Sieny i przykładem przepięknej średniowiecznej architektury, katedra, spacer po Via di Città ze wspaniałymi pałacami. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do MONTE OLIVETO MAGGIORE, zwiedzanie udostępnionej części klasztoru Chiostro Grande, ozdobionego cyklem fresków przedstawiających życie św. Benedykta. Kolejny punkt programu to KORTONA, spacer po wąskich średniowiecznych uliczkach miasta uwiecznionego w książkach Francis Mayes; m.in.: Piazza Della Republica - miniaturowy plac, podobnie zresztą jak wszystkie w Kortonie, Duomo Santa Maria Assunta, Kościół San Francesco. Następnie przejazd do AREZZO, zwiedzanie: kościół San Francesco z cyklem fresków Prawdziwa historia Krzyża Świętego, których autorem jest Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve oraz Palazzo delle Logge, katedra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do PIZY, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie „Pola Cudów” z Katedrą, baptysterium i Krzywą Wieżą – krzywa dzwonnica jest jednym z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. Następnie przejazd do Piombino, przepłynięcie promem na ELBĘ, do największego miasta na wyspie – PORTOFERRAIO, zwiedzanie: Piazza della Repubblica, siedziba Napoleona – Palazzino dei Mulini, Teatr Miejski, Fort Medicee i Stella. Powrót promem do Piombino. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do FIESOLE, spacer po miasteczku zamieszkiwanym niegdyś przez tajemniczych Etrusków: katedra oraz teren wykopalisk, gdzie zachował się rzymski teatr i mała etruska świątynia. Następnie przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce – jednej z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio – siedziba władz miasta, obok Galerii Uffizi do Ponte Vecchio – Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1300 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1325 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 5 noclegów,
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usłgi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


14402