Wiedeń - Morawy
1/7

Wiedeń - Morawy


Ilość dni: 4

Wyżywienie: 3 śniadania w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych (godziny wyjazdu z innych miast do uzgodnienia). Przejazd do OŁOMUŃCA, zwiedzanie Starego Miasta, m.in.: Kolumna Trójcy Przenajświętszej będąca pod patronatem UNESCO, Dolny i Górny Rynek,  Ratusz z tarasem widokowym, Kościół św. Michała, Kaplica Jana Sarkandra, Uniwersytet, Katedra św. Wacława.  Przejazd do MORAWSKIEGO KRASU, który jest najwspanialszym regionem krasowym w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Niezwykłe bogactwo oraz szeroka skala zjawisk krasowych, tak samo jak cenna fauna i flora, są pod ścisłą ochroną. W programie przejazd kolejką nad Przepaścią Macocha, która ma głębokość ponad 138 m, zwiedzanie Jaskinii Punkevni oraz przepłynięcie łódkami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do Znojma, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: objazd miasta reprezentacyjną aleją Ringstrasse, która powstała w miejscu murów obronnych miasta; przy alei znajdują się największe muzea miasta – Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz, Opera, Kościół Wotywny, Park Miejski ze słynnym Złotym Straussem. Następnie przejazd pod Hundertwasserhaus, kompleks mieszkalny o nieregularnej bryle, porośnięty dziesiątkami drzew i krzewów, mający w założeniu nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka. W programie również spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez Starówkę, m.in.: Albertina, cesarska rezydencja Hofburg, słynny Kohlmarkt, Plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Zamku Lednice, będącym najchętniej odwiedzanym obiektem zabytkowym na Morawach. Przez stulecia wznosił go ród Liechtensteinów jako reprezentacyjną siedzibę letnią i pałac łowiecki. Ostatnia przebudowa w połowie XIX w. nadała mu postać romantycznego, neogotyckiego pałacu, otoczonego rozległym parkiem, największym w Europie. Wnętrza zostały wyposażone w dzieła sztuki rzeźbiarskiej, sale i apartamenty książęce są przykładami typowych wyniosłych wnętrz z drugiej połowy XIX wieku. Następnie przejazd do Zamku Valtice, dawnej głównej siedziby magnackiego rodu Liechtensteinów. Popołudniu zwiedzanie MIKULOVA. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę WIEDNIA. Wyjazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami o Wiedeń; na szczycie góry znajduje się kościół pw. św. Józefa prowadzony od 1906 roku przez polskich księży zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej; ze wzgórza roztacza się panorama Wiednia. Następnie przejazd do Schoenbrunnu – letniej cesarskiej rezydencji wpisanej na Listę UNESCO; zwiedzanie pałacowej powozowni gdzie znajduje się bogata kolekcja wspaniałych powozów i karoc, po zwiedzaniu powozowni czas wolny w ogrodach pałacowych – przejście pod Fontannę Neptuna i Gloriettę, następnie zwiedzanie komnat pałacowych z audio-guide. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) na trasie wycieczki,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi w hotelu 3* w Znojmie (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),
  • wyżywienie: 3 śniadań w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW do 15.000 zł, KL do 10.000 EUR i bagażu do 800 zł (Signal Iduna),
  • podatek VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


07328