Włochy - Lombardia - Sirmione - Wyspy Boromejskie - Bellagio - Mantua - Mediolan
1/9

Włochy - Lombardia - Sirmione - Wyspy Boromejskie - Bellagio - Mantua - Mediolan


Ilość dni: 6

Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do Włoch.

2 dzień

Przyjazd do SIRMIONE w godzinach południowych. Jest to urocze miasteczko położone nad największym jeziorem we Włoszech GARDA; znajduje się tu majestatyczny Zamek Scaligerich, średniowieczna fortyfikacja, której budowa rozpoczęła się w 1277 roku; zamek od lądu oddzielony jest fosą, w przeszłości można było wejść wyłącznie przez most zwodzony. Następnie przejazd w okolice miejscowości CISLANO, gdzie na wysokości 600 m n.p.m. znajdują się „piramidy” o wysokości do 30 m powstałe w wyniku erozji wodnej; jest to zjawisko polodowcowe. Rozpościera się stąd piękny widok na JEZIORO D’ISEO. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jeziora Maggiore, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do miejscowości LAVENO położonej nad JEZIOREM MAGGIORE; jezioro położone jest u podnóża Alp Lombardzkich, na granicy włosko-szwajcarskiej. Rejs po WYSPACH BORROMEJSKICH znajdujących się na Jeziorze Maggiore. W programie trzy z nich: ISOLA MADRE – największa z Wysp Borromejskich; znajduje się tu pałac pochodzący z XVI wieku, liczne ogrody w stylu angielskim oraz ogród botaniczny, ISOLA BELLA – rodzina Borromeuszy zbudowała całość założenia na wyspie w kształcie statku; jest tu barokowy pałac ze ścianami zdobionymi muszlami, koralem i otoczakami, ogrody włoskie – tarasowe z rzadkimi gatunkami cytrusów i palm, a od XVII wieku hodowane są tu białe pawie i gołębie, ISOLA PESCATORI – jedyna obecnie zamieszkana wyspa. W czasie zwiedzania postój w miejscowości STRESA, wyjazd kolejką na MONTE MOTTARONE, uważany za jeden z najpiękniejszych naturalnych balkonów w całym Piemoncie; przy pośrednim przystanku kolejki w wiosce ALPINO znajduje się Ogród Botaniczny Alpinia z ponad 500 okazami roślin alpejskiego pochodzenia. Po rejsie przejazd do miejscowości BELLAGIO nad JEZIOREM COMO, krótki spacer po ekskluzywnym kurorcie; Jezioro Como należy do najbardziej malowniczo położonych jezior w Alpach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do MANTUI, miasta położonego między trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore, przez które przepływa rzeka Mincio; Mantuę jako miejsce drugoplanowej akcji wybrał William Szekspir w dramacie Romeo i Julia. W programie m.in.: Piazza Sordello, Pałac Książęcy – kompleks zabytkowych budowli, dziedzińców i ogrodów położony w północno-wschodniej części starego miasta, Katedra św. Piotra. Przejazd do miejscowości PAVIA, miasta stu wież, z których do czasów współczesnych zachowało się tylko kilka z nich; panuje tu nadal średniowieczna atmosfera dzięki urokliwym, wąskim uliczkom, brukowanym placom i pięknym kamienicom; do najważniejszych zabytków miasta należą: renesansowa katedra poświęcona św. Szczepanowi posiadająca trzecią co do wielkości kopułę we Włoszech, Zamek Viscontich, fundatorów tutejszego uniwersytetu oraz bazylika św. Michała, pierwotne miejsce koronacji królów longobardzkich. Następnie przejazd do CERTOSA DI PAVIA, zespołu klasztornego którego początki sięgają XIV wieku; jest jednym z najważniejszych zabytkó w późnogotyckich we Włoszech; klasztor został zbudowany na skraju parku i terenów myśliwskich rodziny Viscontich, ówczesnych władców Mediolanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Piazza del Duomo z gotycką Katedrą Narodzin św. Marii, będącą jedną z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie; należy do największych kościołów na świecie (możliwość wyjazdu na taras katedry, z którego widać piękną panoramę miasta), Galeria Vittorio Emanuele – elegancki wystrój oraz znajdujące się w niej sklepy szybko stworzyły z niej rodzaj „salonu” mediolańczyków, a co za tym idzie jeden z najbardziej prestiżowych symboli miasta, La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i we Włoszech oraz jedna z najsłynniejszych na świecie; przed teatrem znajduje się pomnik Leonarda da Vinci, Zamek Sforzów – ceglany zamek w centrum Mediolanu mieszczący obecnie zbiory muzealne, kościół Santa Maria delle Grazie – obiekt wpisany na listę UNESCO, przede wszystkim dzięki malowidłu ściennemu Leonarda da Vinci Ostatnia Wieczerza, wykonanego w refektarzu kościoła, Bazylika św. Ambrożego – jeden z najstarszych kościołów w mieście, Biblioteka Ambrosiana zawierająca wiele wartościowych dzieł literackich kultury światowej. Czas wolny. Możliwość samodzielnego zwiedzania Pinakoteki Brera, muzeum posiadającego wyróżniającą się kolekcję włoskiego malarstwa, m.in.: dzieła Canaletta, Caravaggia i Rafaela. Następnie przejazd pod stadion San Siro, będący jednym z największych stadionów na świecie, może pomieścić ok. 85 tys. kibiców; podzielony jest na dwa „zakola”, jeden dla kibiców AC Milan, drugi dla kibiców Inter Mediolan. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez DOLOMITY (przy dobrej widoczności); Dolomity wpisano w 2009 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Krótki postój w miejscowości Madonna di Campiglio, będącej znanym centrum sportów zimowych. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1120 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1140 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 4 noclegi,
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


82762