Rumunia - Bukowina - Suczawa - Braszów - Sighisoara - Kluż - Oradea
1/12

Rumunia - Bukowina - Suczawa - Braszów - Sighisoara - Kluż - Oradea


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. W miejscowości SAPANTA zwiedzanie „wesołego cmentarza” z kolorowymi, drewnianymi nagrobkami. Przejazd do miejscowości Baia Mara, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na BUKOWINĘ gdzie znajduje się grupa unikatowych cerkwi prawosławnych ozdobionych zarówno malowidłami wewnętrznymi, jak i pochodzącymi z XVI wieku freskami zewnętrznymi, pokrywającymi fasady na całej ich powierzchni. Osiem z nich jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie dwóch z nich: cerkiew Zwiastowania w monastyrze Moldovita oraz cerkiew Zmartwychwstania w monastyrze Sucevita. Przejazd do miejscowości Suczawa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po SUCZAWIE, miasta będącego siedzibą Związku Polaków w Rumunii. Znajduje się tu także monastyr św. Jana Nowego z cerkwią św. Jerzego, zbudowany na początku XVI wieku jako siedziba metropolity mołdawskiego; cerkiew, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest bogato malowana (zachowały się także fragmenty malowideł zewnętrznych), wewnątrz spoczywają relikwie św. Jana Nowego. Następnie zwiedzanie cerkwi Zaśnięcia Bogurodzicy w monastyrze Humor oraz cerkwi św. Jerzego w monastyrze Voronet. Przejazd do miejscowości Braszów, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do miejscowości SINAIA, spacer od monastyru do Pałacu Peles; jest on wzniesiony w stylu bawarskim i był prywatną własnością byłego króla Michała I. Następnie przejazd do BRAN, zwiedzanie Zamku z XV wieku, tradycyjnie uznawanego za siedzibę Hrabiego Drakuli. Zamek w Branie był ważnym punktem obronnym; od 1920 roku pełnił funkcję rezydencji królowej Rumunii Marii. Powrót do BRASZOWA, jednego z ważniejszych miast historycznych Rumunii, zwiedzanie, m.in.: gotycki Czarny Kościół, Rynek z Ratuszem, fortyfikacje miejskie, najwęższa w Europie Uliczka Sforii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SIBIU – miasta artystów, zwiedzanie, m.in.: trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców. Przejazd do BIERTAN, zwiedzanie wspaniałego Kościoła Warownego. Kolejny punkt programu to SIGHISOARA, spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO gdzie na świat przyszedł książę Wlad Palownik, w programie m.in.: Wieża Zegarowa, drewniane kryte schody, Kościół na Wzgórzu, prawosławna katedra, Dom Drakuli. Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Sighisoara, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KLUŻ, zwiedzanie miasta położonego w samym sercu Siedmiogrodu, m.in.: kościół św. Michała, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Następnie przejazd do BAILE FELIX, miejscowości uzdrowiskowej, jednej z najbardziej znanych w kraju; leczy się tu choroby reumatyczne i dermatologiczne. Możliwość pobytu w Aquaparku utworzonym na bazie wód termalnych. Przejazd do miejscowości Oradea, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie ORADEI, jednego z najlepiej rozwiniętych miast Rumunii, w programie m.in.: katedra barokowa, twierdza, zbudowana na planie pięciokąta, doskonale zachowana i stanowiącą dziś siedzibę uniwersytetu oraz Instytutu Sztuk Pięknych, kościół z mechanizmem zegarowym, pokazującym fazy księżyca, obiekty sakralne, w tym większość kościołów, synagogi i zbór baptystów, Teatr Narodowy oraz pasaż hotelu „Czarny Orzeł”. Przejazd na teren Węgier do Tokaju, zwiedzanie winnicy (możliwość degustacji). Następnie przejazd na teren Słowacji, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Koszyc, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Zamku Spiskiego, zabytkowego kompleksu z przełomu XI i XII wieku; jest on zaliczany do największych tego typu w środkowej Europie. Obecnie większość zamku jest zrujnowana, część murów obronnych została odbudowana współcześnie. Zamek położony jest na terenie Żehry, która należy do najstarszych miejscowości na Spiszu. W 1993 roku w uznaniu jego znaczenia dla kultury tych ziem, został on wpisany wraz okolicą na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W odbudowanej części zamku mieści się niewielkie muzeum. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 7 noclegów,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


46755