Madryt i okolice - Toledo - Avila - Sergowia (samolotem)
1/16

Madryt i okolice - Toledo - Avila - Sergowia (samolotem)


Ilość dni: 6

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników na wybranym lotnisku (Kraków lub Warszawa) na 2h przed wylotem. Odprawa. Przelot do Madrytu. Transfer autokarowy do hotelu, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie MADRYTU. W tym dniu grupa porusza się metrem. Spacer po najstarszej części miasta, tzw. Madryt średniowieczny i habsburski, w okolicach egipskiej świątyni Debod z II wieku p.n.e., Parku Sabatiniego, Plaza de Oriente z operą, wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry. Dalej szlak będzie prowadził przez tzw. Dzielnicę Habsburską, gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Następnie wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku według legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Dalej spacer do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Następnie szlak będzie prowadził przez calle Arenal, San Gines i XVIwieczny Klasztor Descalzas Reales, aż do placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Drugi dzień zwiedzania MADRYTU. W tym dniu grupa porusza się metrem. Możliwość wyboru z dwóch opcji zwiedzania:

Opcja 1 - Zwiedzanie Madrytu Burbonów - Spacer rozpoczniemy od placu Puerta del Sol. Dalej powędrujemy ulicą Alcala i wjedziemy na taras widokowy Circulo de Bellas Artes, aby obejrzeć przepiękny widok roztaczający się na stary Madryt. Następnie udamy się w stronę placu i fontanny bogini Cibeles (ulubionego miejsca kibiców klubu piłkarskiego Real Madrid), ratusza Madrytu nazywanego Palacio de Cibeles oraz bramy Puerta de Alcala. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, gdzie znajduje się najstarsze drzewo w Madrycie, pomnik upadłego anioła oraz pałace: Kryształowy i Velazquez. Następnym punktem programu będzie Paseo del Prado zwane również pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi dwa największe muzea: Muzeum Prado (zwiedzanie ekspozycji) i Muzeum Sztuki Współczesnej Reina Sofia. Następnie udamy się na Dworzec Atocha, w którego wnętrzu znajduje się ogród tropikalny i sadzawka z żółwiami. Nasz spacer po tej okolicy zakończymy w okolicy Muzeum Caixa Forum słynącego m.in. z pięknego ogrodu wertykalnego i Dzielnicy Literackiej, gdzie w jednym z klasztorów został pochowany twórca Don Kichota z La Manczy M. Cervantes i gdzie znajduje się dom sławnego hiszpańskiego dramaturga, Lope de Vega. Dodatkowo zwiedzanie Muzeum Morskiego (Museo Naval) z pamiątkami po wyprawach Kolumba czy związanych z generałem Franco.

Opcja 2 - Zwiedzanie nowoczesnej części Madrytu - Stadion Realu Madryt lub Stadion Atletico de Madrid, Arena do walki z bykami Las Ventas, ZOO i akwarium. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Wyjazd na niepowtarzalną, jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy kraju, TOLEDO. Miasto zostało założone przez Iberów, a w 192 r. p.n.e. zostało zdobyte przez Rzymian, w 711 roku przeszło pod panowanie muzułmanów, a w 1085 chrześcijan. Jest to miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska. W programie zwiedzania: panorama Toledo (objazd autokarem starówki położonej w zakolu rzeki Tajo), zwiedzanie term rzymskich, typowego patia toledańskiego oraz na życzenie Katedry, Muzeum El Greco i Synagogi Tranzytu połączonej z Muzeum Żydów Sefardyjskich, dawnego meczetu i kościoła Cristo de la Luz lub klasztoru w stylu izabelińskim, w którym mieli zostać pochowani Izabela Kastylijska i Ferdynand Aragoński, San Juan de los Reyes. Ponadto z zewnątrz zobaczymy bramę Puerta de Bisagra, mosty św. Marcina i Alcantara, Pałac Biskupi, ratusz, dawną dzielnicę żydowską, kościoły San Roman, San Ildefonso i San Tome. Powrót do Madrytu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do miasta AVILA, będącego najwyżej położoną stolicą prowincji w Hiszpanii, leży na wysokości 1131 m n.p.m. W 1995 roku miasto zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Miasto jest jednym z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Hiszpanii, gdzie można zwiedzić m.in.: miejsce gdzie znajdował się dom rodzinny świętej Teresy, klasztor gdzie znajdują się relikwie świętej oraz Monasterio de la Encarnacion, w którym Teresa spędziła blisko 30 lat swego życia. Avila zasłynęła również ze średniowiecznych murów o długości 2,5 km, które można było podziwiać m.in. w filmie o wyprawach krzyżowych Królestwo Niebieskie. Przejazd do SEGOWII. Zachwyca ona nie tylko pięknymi widokami, ale również swoimi zabytkami. Zarówno starówka jak i rzymski akwedukt zostały wpisane w 1985 roku na listę zabytków UNESCO. Na uwagę zasługuje również bajkowy zamek Alcazar, dawniej ulubiona siedziba władców Kastylii, uważany przez niektórych za pierwowzór logotypu Disneya. Do tej listy należałoby jeszcze dodać późnogotycką katedrę i plac główny, Plaza Mayor. Powrót do Madrytu, obiadokolacja, nocleg.

W tym samym dniu istnieje możliwość alternatywnego programu zwiedzania - wycieczka do Escorialu i Doliny Poległych. ESCORIAL to mauzoleum, gdzie zostali pochowani królowie Hiszpanii z dynastii Habsburgów i Burbonów. DOLINA POLEGŁYCH to gigantyczne mauzoleum upamiętniające ofiary wojny domowej w Hiszpanii. Pracę nad tym narodowym pomnikiem trwały od 1940 do 1959 roku. Został on wykonany między innymi rękami 20 tysięcy więźniów.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer autokarem na lotnisko. Lot powrotny na wybrane lotnisko.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem,
 • opłatę za bagaż główny,
 • transfer autokarem lotnisko - hotel - lotnisko,
 • transfery autokarem lokalnego przewoźnika podczas realizacji wycieczek wymienionych w programie,
 • 5 noclegów,
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


86311