Hiszpania - Andaluzja - Gibraltar - Ronda - Grenada - Kordoba - Nerja - Sewilla (samolotem)
1/18

Hiszpania - Andaluzja - Gibraltar - Ronda - Grenada - Kordoba - Nerja - Sewilla (samolotem)


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników na wybranym lotnisku (Kraków, Warszawa lub Wrocław) na 2 h przed wylotem. Odprawa. Przelot do Malagi. Transfer autokarowy do hotelu w miejscowości Benalmadena, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka GIBRALTAR – RONDA. Przejazd do GIBRALTARU, brytyjskiego terytorium zamorskiego na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki. Stąd w 711 roku rozpoczął się podbój Hiszpanii przez Arabów pod wodzą berberyjskiego wodza Tarika. Cypel jest obecnie rezerwatem, gdzie możemy podziwiać wiele ciekawych okazów flory i fauny. Wielką atrakcją są magoty – jedyne wolno żyjące małpy na terenie Europy. Wizyta w Jaskini św. Michała położonej na wysokości ok. 300 m n.p.m. Jest uważana za jedną z piękniejszych grot w Europie; w największej sali mieścił się kiedyś szpital, obecnie jest ona wykorzystywana jako sala koncertowa. Czas wolny. Po południu przejazd do RONDY. Miasto położone jest na dwóch masywach skalnych co czyni go jedynym w swoim rodzaju. Głęboki na 180 i szeroki na 90 metrów wąwóz nad rzeką Guadalevin dzieli miasto na dwie części, od południa na wcześniejszą, arabską starówkę – Ciudad, a od północy na założoną przez chrześcijan dzielnicę Mercadillo. Ronda uważana jest za kolebkę tradycji walk byków. Arena do walk byków – Plaza de Toros została otwarta 11 maja 1784 roku. Razem z przewodnikiem miejscowym zwiedzanie Plaza de Toros, Museo Taurino, a także starej części miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do GRENADY. GRENADA to perła Andaluzji, położona u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. W tym wspaniałym mieście zachowało się najwięcej zabytków z czasów muzułmańskich i stąd jego mauretański urok. Wizyta w najcenniejszym klejnocie Grenady, czyli Alhambrze – kompleksie pałacowo-ogrodowym z XIV wieku, wybudowanym przez mauretańską dynastię Nasrydów. Wejście na najsłynniejszy punkt widokowy jakim jest Mirador de San Nicolas. Spacer po dzielnicy arabskiej El Albaicín. Dla chętnych wejście do Kaplicy Królewskiej, gdzie pochowani są Królowie Katoliccy Izabela i Ferdynand. Czas wolny. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do KORDOBY. Przejazd do KORDOBY, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii – Mezquita (katedra – meczet), która za panowania kalifów z dynastii Umajjadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Spacer po rzymskim moście na Gwadalkiwirze, zwiedzanie wraz z przewodnikiem lokalnym synagogi i dzielnicy żydowskiej, a także Mezquity i słynnej uliczki Callejón de las Flores. Dla chętnychw czasie wolnym możliwość zwiedzenia jednych   z najpiękniejszych ogrodów Hiszpanii położonych przy zamku Reales Alcàzares. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Półdniowa wycieczka NERJA i FRIGILIANA. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego zwanego Balkonem Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cuevas de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Następnie przejazd do miejscowości FRIGILIANA – słynnego „białego miasteczka” typowego dla tego regionu. Spacer. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Dzień wolny na plażowanie. Dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do SEWILLI. Zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla to największe miasto hiszpańskiego południa, jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. W programie m.in.: Katedra Santa María de la Sede – największa gotycka katedra w świecie chrześcijańskim, Torre de Oro – wieża obronna w mauretańskim stylu, położona nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir, Plac Hiszpański i Dzielnica Żydowska Santa Cruz. W czasie wolnym możliwość zwiedzania jedynego na terenie Europy zamku zbudowanego w średniowieczu, a do dziś używanego przez hiszpańską rodzinę królewską – Reales Alcázares. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer autokarem na lotnisko w Maladze. Lot powrotny na wybrane lotnisko.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem,
 • opłatę za bagaż główny,
 • transfery autokarem lotnisko - hotel - lotnisko,
 • transfery autokarem lokalnego przewoźnika podczas realizacji wycieczek wymienionych w programie,
 • 7 noclegów,
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
 • opiekę rezydenta w hotelu,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


26100