Lwów - Olesko - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Chocim
1/12

Lwów - Olesko - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Chocim


Ilość dni: 5

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Nocny przejazd na Ukrainę.

2 dzień

Przyjazd do OLESKA w godzinach porannych, zwiedzanie zamku, miejsca narodzin Jana III Sobieskiego – ekspozycja obrazów, rzeźby, przedmiotów sztuki użytkowej. Kolejny punkt programu to ZBARAŻ – Zamek Zbaraskich ukończony w 1626 roku; twierdzę w typie palazzo infortezza na polecenie Jerzego Zbaraskiego i Krzysztofa Zbaraskiego zaprojektował Henryk van Peene z Flandrii, kościół Bernardynów, ufundowany w XVII wieku przez Janusza Wiśnowieckiego, zniszczony w czasie wojny polsko-tureckiej w 1675 roku, odnowiony staraniem Potockich. Dalszy przejazd do SKAŁY PODOLSKIEJ – ruiny zamku Lanckorońskich i Tarłów; zamek znajduje się ponad jarem Zbrucza, na skalnym cyplu dostępnym tylko od strony południowej; zamek został wzniesiony w XIV wieku przez ród książąt Koriatowiczów, następnie po 1515 roku został znacznie rozbudowany przez Stanisława Lanckorońskiego – wojewodę sandomierskiego i starostę kamienieckiego na polecenie króla Zygmunta Starego; z zamku, który zajmował cały cypel pozostało niewiele: potężna baszta z XVI wieku, stojąca u nasady cypla oraz ruiny pałacu Tarłów, który przedzielił dziedziniec zamkowy na dwie części: większą południową i mniejszą północną, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej części zamku. Zakwaterowanie w hotelu w Kamieńcu Podolskim, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, który był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego; miasto posiadało prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla; najcenniejszym zabytkiem Kamieńca jest zespół urbanistyczno-architektoniczny Starego Miasta i twierdzy w Kamieńcu Podolskim, zwanej dawniej „przedmurzem Chrześcijaństwa ” lub „bramą do Polski”; w programie Twierdza oraz Katedra katolicka pw. św. Piotra i Pawła z 1483 roku, z Bramą Triumfalną, wzniesioną ku czci Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie CHOCIM – zwiedzanie Twierdzy usytuowanej na wysokim, skalistym brzegu Dniestru; w roku 2007 budowla została zaliczona do „siedmiu cudów Ukrainy". Ostatni punkt programu w tym dniu to OKOPY ŚW. TRÓJCY – dawna twierdza wzniesiona przez Polaków u ujścia Zbrucza do Dniestru. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA. Przejazd autokarem przez miasto – Dworzec Kolejowy, Kościół św. Elżbiety, katedra grekokatolicka św. Jura – zespół, otoczony murem, obejmuje oprócz katedry również dzwonnicę, budynki kapituły oraz pałac metropolitów, Uniwersytet założony przez króla Polski Jana Kazimierza w 1661 roku jako Akademia Lwowska, w okresie międzywojennym 1919-1949 Uniwersytet Jana Kazimierza; jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, Ossolineum – zasłużony dla polskiej nauki i kultury Instytut (do 1939 roku łączył w sobie Bibliotekę, Wydawnictwo i Muzeum Książąt Lubomirskich), ufundowany dla Narodu Polskiego w 1817 roku przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego. Następnie pieszo: Opera, spacer Prospektem Swobody do pomnika Adama Mickiewicza, Pałac Potockich, Katedra Łacińska – jeden z najstarszych kościołów Lwowa, Kaplica Boimów – manierystyczna grobowa kaplica lwowskiej rodziny kupieckiej Boimów, usytuowana obok katedry, Rynek, kościół Dominikanów, cerkiew Uspieńska, Katedra Ormiańska – jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, katedra katolicka obrządku ormiańskiego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalszy ciąg zwiedzania LWOWA, m.in. Kopiec Unii Lubelskiej na wzgórzu zwanym Wysokim Zamkiem, usypany z okazji trzechsetnej rocznicy Unii Lubelskiej; ze szczytu roztacza się widok na miasto i okolicę, Cmentarz Łyczakowski – najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa i jedna z najstarszych nekropolii istniejących w Europie do dziś, położona we wschodniej części miasta; jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki, Cmentarz Orląt Lwowskich – autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie; znajdują się na nim mogiły uczestników obrony Lwowa i Małopolski Wschodniej, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 540 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 575 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi,
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


60328