Linz - Salzburg - Bawaria
1/8

Linz - Salzburg - Bawaria


Ilość dni: 5

Wyżywienie: 3niadania ś w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych (godziny wyjazdu z innych miast do uzgodnienia). Przejazd do MORAWSKIEGO KRASU, który jest najwspanialszym regionem krasowym w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Niezwykłe bogactwo oraz szeroka skala zjawisk krasowych, tak samo jak cenna fauna i flora, są pod ścisłą ochroną. W programie przejazd kolejką nad Przepaścią Macocha, która ma głębokość ponad 138 m, zwiedzanie Jaskinii Punkevni oraz przepłynięcie łódkami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do hotelu w okolicach Linz, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do LINZ, miasta które w 2009 roku wraz z Wilnem było Stolicą Kulturalną Europy. Na północnym brzegu Dunaju znajduje się Ars Electronica Center – Muzeum Przyszłości czyli centrum sztuki elektronicznej otworzone w 1996 roku. Na parterze muzeum znajduje się tak zwana Cave 3D (w wolnym tłumaczeniu Trójwymiarowa Jaskinia Wirtualnej Rzeczywistości), w której zwiedzający może zatopić się w wirtualnym środowisku. Znajdują się tu także sale wystawowe, pomieszczenia do eksperymentowania oraz laboratorium Futurelab. Następnie przejazd do SALZBURGA, spacer po barokowej części miasta, m.in. klasztor św. Piotra, kościół franciszkański, pałac arcybiskupów Rezidenz, Dom Mozarta. Nad zabytkowym centrum miasta wznosi się Hohensalzburg – twierdza, będąca najpotężniejszą budowlą miasta, uchodząca za największą zachowaną w całości fortecę w Europie Środkowej. Przejazd do hotelu na terenie Bawarii, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do ETTAL, zwiedzanie barokowego kompleksu klasztornego, którego kościół powstał na planie dwunastoboku jako ideowa kopia Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Następnie zwiedzanie Pałacu LINDERHOF, gdzie król Ludwik II mieszkał przez dłuższy czas, a inspiracją dla tej budowli był Petit Trianon w Wersalu. Drugim zwiedzanym zamkiem Ludwika II będzie NEUSCHWANSTEIN, będący pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie. Król Ludwik II za życia nierozumiany i potępiany za rozrzutność, pozostawił Bawarii swoje najcenniejsze skarby, przynoszące ze zwiedzania kwotę znacznie przewyższają sumę przeznaczoną na budowę rezydencji, ponieważ co roku przybywa tu ponad milion osób. Ostatnim zamkiem w programie będzie HOHENSCHWANGAU wzniesiony przez Maksymiliana II Bawarskiego, ojca Ludwika II. Zamek ten został zbudowany na ruinach XII-wiecznej twierdzy – Schwanstein. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Monachium, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do MONACHIUM, zwiedzanie miasta, m.in.: zespół pałacowo – parkowy Nymphenburg mieszczący letnią rezydencję Wittelsbachów; na rozległym terenie znajduje się park krajobrazowy z kanałami wodnymi i pawilonami, a także znana manufaktura porcelany. Następnie Karlstor – brama będąca fragmentem średniowiecznych fortyfikacji miejskich, kościół św. Michała, kościół NMP – najbardziej znana świątynia Monachium, Marienplatz – miejsce jarmarku bożonarodzeniowego, Nowy Ratusz, kościół św. Piotra – najstarszy kościół Monachium. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych.

5 dzień

Powrót do Krakowa w godzinach porannych. 

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) na trasie wycieczki,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi w hotelach 2*/3* wg programu (pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami),
  • wyżywienie: 3 śniadania w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW do 15.000 zł, KL do 10.000 EUR i bagażu do 800 zł (Signal Iduna),
  • podatek VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


04225