Północne Niemcy - Dania - Rostock - Wismar - Lubeka - Kopenhaga - Roskilde - Schwerin
1/11

Północne Niemcy - Dania - Rostock - Wismar - Lubeka - Kopenhaga - Roskilde - Schwerin


Ilość dni: 5

Wyżywienie: 3 śniadnia, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Nocny przejazd do Niemiec.

2 dzień

W godzinach porannych przyjazd do ROSTOCKU – największego niemieckiego portu nad Bałtykiem. Spacer po najciekawszych zakątkach miasta, m.in.: Kościół św. Petri, którego 117-metrowa wieża była drogowskazem dla rybaków i marynarzy; możliwość wejścia na taras widokowy i podziwiania panoramy miasta i okolic, Plac Uniwersytecki z Fontanną Szczęścia, Kościół Mariacki z zegarem astronomicznym – najcenniejsza i najpiękniejsza budowla w mieście o nietypowych proporcjach. Następnie przejazd do miasta WISMAR z doskonale zachowanym historycznym centrum, którego gotyckie, ceglane dziedzictwo zadecydowało o umieszczeniu na Liście UNESCO. Zwiedzanie, m.in.: Rynek, Furstenhof – pałac, który zapoczątkował nadbałtycki renesans, spacer wzdłuż Grube – sztuczny kanał, który połączył Jezioro Schwerińskie z morzem. Następnie przejazd do LUBEKI. Miasto nazywane jest Królową Hanzy. Malownicze, położone na wyspie Stare Miasto, nie bez przyczyny zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stylowe kamienice, wysokie strzeliste kościoły oraz wąskie kręte uliczki tworzą wyjątkowy klimat Lubeki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie, w programie m.in.: Holstentor – imponująca brama, będąca znakiem rozpoznawczym miasta, klimatyczny Rynek z ratuszem, ceglana katedra, Dom Buddenbroków, w którym wychowywał się Thomas Mann, jeden z najwybitniejszych pisarzy niemieckich, zdobywca literackiej nagrody Nobla, Marienkirche – największy i najpiękniejszy kościół, który miał przyćmić blask biskupiej katedry. Lubeka warta jest odwiedzenia nie tylko ze względu na swoje zabytki i urok Starego Miasta. To miasto miłośników marcepana. Proponujemy chwilę czasu wolnego na kawę i zakupy w Salonie Niederegger, założonym w 1806 roku. Znajduje się on w samym centrum Starówki, naprzeciwko Ratusza. Przejazd do Travemunde – części Lubeki, która niegdyś była przede wszystkim portem i przystanią rybacką, a dziś urosła do roli nadmorskiego kurortu. Spacer nadmorską promenadą: Passat – legendarny czteromasztowiec, związany z portem macierzystym, Kasyno – symbol wielkiego otwarcia na świat, latarnia morska – jedna z najstarszych w Niemczech. Przejazd do hotelu w okolicach Lubeki, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Puttgarden, zaokrętowanie na prom. Przeprawa promowa do duńskiego portu Rodby (ok. 45 minut). Przejazd do KOPENHAGI. Pierwszy punkt programu to zwiedzanie Muzeum Piwa Carlsberg noszącego nazwę Visit Carlsberg. Muzeum zlokalizowane jest w oryginalnym browarze Old Carlsberg z 1847 roku. W centrum poznać można markę oraz sposób przygotowania tego znanego duńskiego piwa. Zwiedzanie wraz z degustacją 2 rodzajów piwa trwa ok. 1h. Następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem, objazd miasta i zwiedzanie, zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską – najbardziej znany symbol miasta, fontannę Gelfion, Ratusz Miejski, Wolne Miasto Christiania, XVIII-wieczną dzielnicę portową Nyhavn, starą zabudowę śródmieścia Indre By. Czas wolny. Następnie Ogród Królewski, Kościół Marmurowy, Katedra Katolicka i Protestancka. Rejs statkiem po kanałach miasta, spacer głównym deptakiem Stroget. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kopenhagi, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ROSKILDE – miasta założonego w X wieku przez Wikingów, pierwszej stolicy Danii, która urzeka malowniczymi zaułkami i sąsiedztwem pięknej zatoki; zwiedzanie katedry z XII wieku z mauzoleum duńskich monarchów, wpisanej na Listę UNESCO. Następnie przejazd na WYSPĘ MON słynącą z cudu natury – kredowych klifów sprzed ponad 70 mln lat, które stanowią najwyższe wybrzeże klifowe nad całym Bałtykiem. Sięgają aż 130 m n.p.m. i ciągną się przez 7 km. Każdego roku 20-40 cm klifów znika w wodach Bałtyku, powodując powstawanie nowego lądu. Spacerując po kredowych szczytach nie sposób ominąć wzrokiem widoków na niebieskie morze. Spoglądając pionowo w dół można dostrzec małe sylwetki turystów spacerujących po plaży. Aby do nich dołączyć należy pokonać ponad 400 schodów, prowadzących do podnóża klifu. Przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostocku (ok. 2h). Przejazd do hotelu w okolicach Schwerin, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SCHWERIN – stolicy młodego landu Maklemburgia – Pomorze Przednie. Symbolem miasta jest bajkowy zamek położony na wyspie w samym centrum miasta. Zwiedzanie, m.in.: Katedra – zaliczana do dzieł najwyższej klasy, pośród gotyckich ceglanych budowli Północnych Niemiec, Zamek – wzorowany na francuskich zamkach nad Loarą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1190 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1245 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • przeprawy promowe na trasach Puttgarden – Rodby oraz Gedser – Rostock,
 • 3 noclegi,
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


57468