Lazurowe Wybrzeże - Nicea - Cannes - Grasse - Saint-Tropez - Marsylia - Monaco
1/12

Lazurowe Wybrzeże - Nicea - Cannes - Grasse - Saint-Tropez - Marsylia - Monaco


Ilość dni: 10

Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień

Przyjazd do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim, zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do NICEI, położonej pomiędzy wzgórzami a długą na 7 km plażą nad Zatoką Aniołów. Wzdłuż morskiego brzegu biegnie jeden z najsłynniejszych w świecie bulwarów – Promenade des Anglais, gdzie znajdują się najdroższe hotele oraz ekskluzywne restauracje. Nicea to również, a może przede wszystkim wieki historii. Tworzyli tu tacy artyści jak Marc Chagall czy Henri Matisse. Czas wolny. Następnie przejazd do CANNES, uważanego przez wielu za najbardziej atrakcyjny punkt Lazurowego Wybrzeża. To tu co roku w maju odbywa się jedna z najbardziej prestiżowych imprez filmowych na świecie, na którą zjeżdżają największe gwiazdy show-biznesu, a za nimi tłumy paparazzi, dziennikarzy i fanów. Najbardziej charakterystyczny punkt Cannes to oczywiście Pałac Festiwalowy przed którym na trotuarze znajdują się odciski dłoni i autografy gwiazd światowego formatu; przy nadmorskim bulwarze La Croisette znajdują się luksusowe hotele, a wiele światowych marek jak Chanel, Gucci czy Louis Vuitton ma w centrum swoje sklepy. Przejazd do hotelu w okolicach Cannes, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do GRASSE – miasta perfum i kwiatów, spacer po Starym Mieście, wizyta w wytwórni i muzeum perfum Galimard. Następnie przejazd do VENCE – niewielkiego średniowiecznego miasteczka, gdzie znajduje się katedra i baptysterium z mozaikami Marca Chagalla. Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie SAINT-PAUL-DE-VENCE, znakomicie zachowane średniowieczne miasto na wzgórzach nad Baie des Anges, gdzie tworzyli m.in. Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do SAINT-TROPEZ, eleganckiego kąpieliska będącego dzisiaj synonimem luksusu. Kurort liczy ok. 7 tysięcy mieszkańców, natomiast w sezonie przebywa tu nawet 100 tysięcy turystów. Miasto kojarzy się często z filmami z Louisem de Funes, zobaczyć tu można budynek policji, którego fasada dobrze znana jest właśnie z serii filmów o żandarmie. Następnie rejs statkiem z Saint-Tropez do PORTU GRIMAUD, zwanego „mini Wenecją”. Miasto powstało na bagnistym terenie, dzisiaj ponad 2500 domów stoi wzdłuż kanałów z własnymi cumowiskami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do MARSYLII, gdzie najciekawszym miejscem do zwiedzania są okolice Starego Portu, do którego statki zawijają już od ponad 26 stuleci; wejścia do portu strzegą dawne umocnienia, czyli Fort św. Mikołaja oraz Fort św. Jana. Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zwiedzić przebywając w Marsylii jest Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, która zbudowana jest w stylu bizantyjskim; bazylika została zlokalizowana w najwyższym punkcie miasta (162 m) i dlatego też można stąd podziwiać przepiękną panoramę miasta. W programie również rejs statkiem, podczas którego podziwiać można unikalne formacje skalne Calanques. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd w okolice przełomu RZEKI VERDON, płynącej przez wapienne skały jurajskie w południowej Francji, w Prowansji. Rzeka wyrzeźbiła tu na długości 21 km kilkusetmetrowej głębokości kanion, jeden z najgłębszych w Europie. Wzdłuż obu krawędzi przełomu zbudowane są drogi, a nad rzeką i nad kanionem przerzucone są mosty tak, żeby umożliwić licznie odwiedzającym tę atrakcję turystom podziwianie jej ze wszystkich stron. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KSIĘSTWA MONACO, które jest drugim najmniejszym pod względem powierzchni niezależnym państwem świata, krótkie zwiedzanie, m.in.: Place du Palais, Pałac Książęcy, Katedra z grobem Grace Kelly. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WENECJI, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs statkiem przez Canal Giudecca do Placu św. Marka, zwiedzanie, m.in.: Bazylika, która powstała dla pochowania relikwii św. Marka – patrona miasta, Wieża Zegarowa, Dzwonnica – najwyższa budowla Wenecji, budynki Prokuracji, Piazzetta, Pałac Dożów – gotycka siedziba władców i rządu Wenecji. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

10 dzień

Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 7 noclegów,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


84412