Wilno - Troki - Kowno
1/10

Wilno - Troki - Kowno


Ilość dni: 4

Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd na Litwę, zakwaterowanie w hotelu w Wilnie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie WILNA, w programie m.in.: Góra Trzech Krzyży – legendarne miejsce wiążące się z historią Wilna i całej Litwy ze wspaniałym widokiem na Starówkę, Katedra Wileńska z grobami Barbary Radziwiłłówny, Aleksandra Jagiellończyka i Elżbiety Habsburżanki, Plac Katedralny z pomnikiem Giedymina, Zamek Giedymina – powstał w średnio-wieczu na szczycie Góry Zamkowej, Pałac Władców – rekonstrukcja dawnej siedziby Wielkich Książąt Litewskich i królów polskich, zaułek gotycki, pomnik i Muzeum Adama Mickiewicza – zwiedzając muzeum można zapoznać się z twórczością oraz życiem Wieszcza; wśród eksponatów muzealnych znajdują się rzeczy osobiste poety, których używał podczas pobytu w Kownie. Następnie Plac Napoleona z Pałacem Prezydenckim – siedziba prezydenta Litwy od 1993 roku, Uniwersytet Wileński im. Stefana Batorego – uczelnia powstała z inicjatywy władcy w 1579 roku i była bardzo długo jedyną wyższą uczelnią na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego, Kościół św. Jana – jeden z najstarszych kościołów wileńskich, Plac z Ratuszem w stylu klasycystycznym, miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza tzw. Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha z mumiami św. Męczenników, Ostra Brama – miejsce stale obecne w świadomości kulturowej i religijnej Polaków; wiąże się z kultem maryjnym o wielowiekowej tradycji i literackimi świadectwami jego znaczenia; Ostra Brama jest jedną z bram miejskich w której jest umiejscowiona kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do TROK, miasta położonego w odległości 28 km na zachód od Wilna, określanego mianem „miasta na wodzie”. W średniowieczu Troki były stolicą państwa litewskiego oraz jednym z najważniejszych centrów obronnych i politycznych. Ich symbolem jest zamek z końca XIV wieku wzniesiony na wyspie na jeziorze Galwe; jest to jedyny zamek w Europie Wschodniej stojący na wyspie. W 1962 roku zamek został przekazany Muzeum Historycznemu w Trokach. Urządzono tutaj ekspozycje muzealne, odbywają się tu wystawy i imprezy historyczno-kulturalne. Miłośników muzyki w sezonie letnim przyciągają występy Litewskiej Opery Narodowej i Baletu oraz koncerty zespołów muzyki dawnej. Po zwiedzaniu zamku możliwość wizyty w restauracji serwującej dania kuchni karaimskiej. Najbardziej popularne są kibiny nadziewane wołowiną lub baraniną. Karaimów sprowadził na Litwę Książe Witold, a ich kibiny podbiły cały kraj. Następnie przejazd do KOWNA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: kowieńska Starówka – Zamek Kowieński – został wzniesiony w XIII wieku i był jedną z nielicznych w tamtych czasach na terenie Litwy budowlą murowaną, Kościół św. Jerzego – najlepiej zachowana świątynia gotycka na ziemiach litewskich, klasztor Bernardynów – Bernardyni kowieńscy słynęli w całej Rzeczypospolitej Obojga Narodów z uprawy znakomitej tabaki oraz produkcji nalewek alkoholowych, Kościół Trójcy Świętej wraz z byłym klasztorem Bernardynek – obecnie Seminarium Duchowne, dawna poczta konna, Plac Ratuszowy – stanowi jedyny zachowany w całości na Litwie tak duży fragment zabudowy placu miejskiego, Ratusz – jego przeznaczenie zmieniało się przez wieki – mieściła się tu cerkiew rosyjska, restauracja, teatr, ale pełnił także swoją podstawową funkcję, był siedzibą władz kowieńskich, dom gdzie mieszkał Adam Mickiewicz i zaglądał do okna pięknej Karoliny Kowalskiej, Dom Perkunasa – perła litewskiego baroku, Kościół Wniebowzięcia NMP (tzw. Kościół Witolda) – najstarsza świątynia katolicka w Kownie, Archikatedra św. Piotra i Pawła – jedna z najstarszych kowieńskich świątyń oraz największy kościół na Litwie. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

4 dzień

Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 470 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 490 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic i Wrocław, Łódź -50 zł, Warszawa -70 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


44000