Cztery Stolice - Praga - Wiedeń - Bratysława - Budapeszt
1/15

Cztery Stolice - Praga - Wiedeń - Bratysława - Budapeszt


Ilość dni: 4

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do PRAGI, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Klasztor na Stachovie – zabytkowy klasztor premonstratensów, należący do najstarszych budowli romańskich w Europie, Hradczany – królewska dzielnica na zachodnim brzegu Wełtawy; w jej skład wchodzi kompleks Zamku Królewskiego, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zabudowana szeregiem maleńkich domków, dobudowanych około 1597 roku do wnęk zamkowych murów obronnych, ogrody królewskie z Belwederem, Katedra św. Wita, która budowana była ponad 600 lat; przejście w stronę Ogrodów Wallensteina – prawdziwej perełki dość dobrze ukrytej przed wzrokiem turystów; uwagę przyciąga zwłaszcza sztuczna grota z imitacją nacieków skalnych, Most Karola – najstarszy zachowany most kamienny świata o tej rozpiętości przęseł, Wieża Prochowa, Rynek Staromiejski z Ratuszem. Czas wolny. Spacer Dzielnicą Żydowską zwaną Jozefov – zaledwie pięć minut spacerem dzieli to miejsce od Rynku Staromiejskiego; Praga, w której krzyżowało się kilka ważnych szlaków handlowych, była jedną z najstarszych siedzib żydowskich w Europie; pierwsza gmina żydowska powstała już w 1091 roku. Najważniejsze zabytki dzielnicy to m.in.: Synagoga Staronowa – zbudowana w 1275 roku, wciąż służy jako żydowska bożnica i jest najstarszą czynną synagogą w Europie, cmentarz – najbardziej poruszające miejsce dawnego Żydowskiego Miasta; na niewielkiej przestrzeni pochowano przez wieki ponad 100 tysięcy osób. Zakwaterowanie w hotelu w Pradze, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Zamku KREUZENSTEIN na terenie Austrii, którego początki sięgają XII wieku; kręcono tu sceny wielu filmów, m.in.: Trzech Muszkieterów i Polowania na czarownice z Nicolasem Cagem. Przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, w programie m.in.: objazd miasta reprezentacyjną aleją Ringstrasse, która powstała w miejscu murów obronnych miasta; przy alei znajdują się największe muzea miasta – Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz – siedziba burmistrza, Rady Miejskiej Wiednia oraz kraju związkowego Austrii, Kościół Wotywny – świątynia upamiętniająca cudowne ocalenie cesarza Franciszka Józefa I, Park Miejski ze słynnym „Złotym Straussem”. Następnie przejazd pod Hundertwasserhaus, kompleks mieszkalny o nieregularnej bryle, porośnięty dziesiątkami drzew i krzewów, mający w założeniu nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka. W programie również spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez Starówkę, m.in.: Albertina – galeria mieszcząca jedną z największych na świecie kolekcji grafik, cesarska rezydencja Hofburg, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana – katedra jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń w stolicy Austrii. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Parku Archeologicznego CARNUNTUM w okolicach Wiednia, będącego pierwotnie osadą celtycką, a później rzymskim obozem wojskowym oraz stolicą rzymskiej prowincji Panonia; archeologowie odkryli do dnia dzisiejszego ¾ dawnego kompleksu leżącego na szlaku bursztynowym, gdzie zobaczyć można resztki budynków osady cywilnej, ulice i amfiteatr. Następnie przejazd do BRATYSŁAWY, zwiedzanie miasta, m.in.: Wzgórze Zamkowe – Parlament i Zamek Bratysławski; spacer przez Stare Miasto – Pałac Prymasowski, Stary Ratusz, Rynek Główny, Rynek Franciszkanów, Wieża Michalska, Katedra Dom św. Marcina. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Bratysławy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BUDAPESZTU, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: PESZT (lewobrzeżna część miasta) – Bazylika św. Stefana – najbardziej okazała budowla kościelna i turystyczna osobliwość Węgier, Plac Wolności, Parlament – symbol stolicy Węgier i całego kraju; jest jednym z najbardziej znanych gmachów państwowych w Europie i zarazem jednym z najstarszych, Plac Bohaterów – jeden z największych i najpiękniejszych placów w Budapeszcie. Następnie BUDA (prawobrzeżna część miasta) – Wzgórze Zamkowe – popularna nazwa wzniesienia położonego w samym sercu Budapesztu; do najważniejszych zabytków tego miejsca należą: Zamek Królewski – zaliczany obok Parlamentu do najbardziej reprezentacyjnych budowli Węgier, Teatr Zamkowy, Plac św. Trójcy wraz z Kościołem Macieja i Basztą Rybacką – z baszty rozciąga się widok na Dunaj, Wyspę Małgorzaty, stronę peszteńską oraz Wzgórze Gellerta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 710 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 745 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi,
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


27024