Wiedeń i okolice - Heiligenkreuz - Mayerling - Baden - Moedling - Zamek Lichtenstein
1/4

Wiedeń i okolice - Heiligenkreuz - Mayerling - Baden - Moedling - Zamek Lichtenstein


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, w programie m.in.: objazd miasta reprezentacyjną aleją Ringstrasse, która powstała w miejscu murów obronnych miasta; przy alei znajdują się największe muzea miasta – Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz – siedziba burmistrza, Rady Miejskiej Wiednia oraz kraju związkowego Austrii, Kościół Wotywny – świątynia upamiętniająca cudowne ocalenie cesarza Franciszka Józefa I, Park Miejski ze słynnym „Złotym Straussem”. Następnie przejazd pod Hundertwasserhaus, kompleks mieszkalny o nieregularnej bryle, porośnięty dziesiątkami drzew i krzewów, mający w założeniu nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka. W programie również spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez Starówkę, m.in.: Albertina – galeria mieszcząca jedną z największych na świecie kolekcji grafik, rezydencja Hofburg, która od 1918 roku była centrum olbrzymiego imperium cesarskiego Habsburgów; dzisiaj wiedeński Hofburg jest siedzibą austriackiego prezydenta, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana – katedra jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń w stolicy Austrii. Przejazd do hotelu w Znojmie, obiadokolacja, nocleg. Istnieje możliwość zakwaterowania grupy w hotelu w Wiedniu (kalkulacja przygotowywana na życzenie grupy).

2 dzień

Śniadanie. Kilkugodzinna wycieczka przez malownicze miejscowości LASKU WIEDEŃSKIEGO. Pierwszy punkt programu to Klasztor Heiligenkreuz, będący Opactwem Cystersów; klasztor został założony w 1133 roku przez św. murgrabiego Leopolda III z linii Babenbergów (pierwsi władcy Austrii) i jest jedynym klasztorem cysterskim działającym nieprzerwanie od chwili założenia; znajduje się tu fragment drewnianego krzyża Chrystusa o dł. 23,5 cm stanowiąca niezwykle czczoną relikwię. Kolejnym punktem programu jest Mayerling, miejsce w którym następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Rudolf, jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo wraz z Marią Vetserą; po ich śmierci pałacyk został przebudowany na kościół tak, że ołtarz wybudowano dokładnie w miejscu, gdzie stało łoże, na którym leżeli zmarli Maria i Rudolf. Następnie znane uzdrowisko Baden, gdzie z leczniczych kąpieli korzystali już dawni Rzymianie. Na trasie wycieczki znajdują się również miasteczko Moedling, pełne zabytków i historii oraz imponujący średniowieczny zamek rycerski Lichtenstein. Powrót do Wiednia, możliwość zabawy w Wiener Prater; jest to park położony pomiędzy Dunajem a Kanałem Dunajskim na terenie którego zlokalizowane jest wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami, m.in. Diabelski Młyn o wys. 65 m, z którego można podziwiać piękną panoramę miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Schoenbrunnu – letniej cesarskiej rezydencji wpisanej na Listę UNESCO; zwiedzanie pałacowej powozowni gdzie znajduje się bogata kolekcja wspaniałych powozów i karoc. Po zwiedzaniu czas wolny w ogrodach pałacowych – przejście pod Fontannę Neptuna i Gloriettę, następnie zwiedzanie komnat pałacowych z audio-guide (do wyboru Imperial Tour lub Grand Tour). Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 575 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 585 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


80722