Salzburg i okolice - Melk - Orle Gniazdo - Jezioro Konigssee - Burghausen - Linz
1/6

Salzburg i okolice - Melk - Orle Gniazdo - Jezioro Konigssee - Burghausen - Linz


Ilość dni: 4

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd w kierunku Salzburga. Na trasie zwiedzanie miejscowości DURNSTEIN – miejsca uwięzienia Ryszarda Lwie Serce oraz Opactwa Benedyktyńskiego w miejscowości MELK; to XVIII-wieczne opactwo jest jednym z największych barokowych kompleksów budowli sakralnych na świecie. Przyjazd do hotelu w miejscowości Burghausen w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do SALZBURGA – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Stare Miasto skupione ciasno między zielonymi wzgórzami jest gęsto zabudowane zabytkami z różnych epok. Spacerując po średniowiecznych uliczkach mijamy dawną rezydencję książąt arcybiskupów, wieżę kurantową, wczesnobarokową katedrę, kościół franciszkański, pomnik Mozarta, piękny wodopój dla koni, dawne stajnie dworskie mieszczące dziś sceny festiwalowe, opactwo św. Piotra – kolebkę chrześcijańskiego Salzburga. Nad zabytkowym centrum miasta wznosi się Hohensalzburg – twierdza będąca najpotężniejszą budowlą miasta, uchodząca za największą zachowaną w całości fortecę w Europie Środkowej. Czas wolny.
Następnie do wyboru:
Pałac i ogrody wodne Hellbrunn / Pałac został zbudowany w XVII wieku na polecenie księcia arcybiskupa Markusa Sittikus. Pałac miał być wzorowany na modnych wówczas we Włoszech podmiejskich willach określanych mianem villa suburbana. Przylega do niego unikatowy ogród wodny ze zmyślnymi wodotryskami, mitycznymi grotami i rzeźbami greckich bogów i herosów. Całość otacza rozległy park angielski.
lub
Stiegl Brauwelt / Zwiedzanie browaru – poznanie świata piwa wszystkimi zmysłami. Podczas zwiedzania wyświetlenie filmu, zapoznanie z procesem warzenia piwa, ciekawostki historyczne oraz degustacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Berchtesgaden. Wyjazd na szczyt Kehlstein do słynnego Orlego Gniazda – byłej rezydencji Hitlera. Do obiektu prowadzi specjalnie w tym celu wybudowana kręta, wąska asfaltowa szosa Kehlsteinstrasse o długości 6,5 kilometra zakończona parkingiem na wysokości 1.710 metrów n.p.m. Z parkingu, po przejściu 126 metrów skalnej sztolni, dochodzi się do wykończonej w mosiądzach windy, którą po pokonaniu 124 metrów dojeżdża się na wysokość 1.834 metrów n.p.m. bezpośrednio do willi. Hitler był w rezydencji nie więcej niż 10 razy, w większości przy okazji wizyt zagranicznych gości, jakie przyjmował w Berghofie. Następnie przejazd nad Jezioro Konigssee, uważane za jedno z najpiękniejszych jezior świata. Jest malowniczo położone pośród bawarskich gór. Rejs statkiem z miejscowości nadbrzeżnej Schonau do kościoła pielgrzymkowego pod wezwaniem św. Bartłomieja. Jego czerwone, cebulaste wieże widoczne są już z daleka. Za nim podziwiać można imponującą panoramę masywu górskiego Watzmann. Aby zachować idealną jakość wody w tym jeziorze o głębokości do 190 metrów, rejsy wykonywane są wyłącznie statkami o napędzie elektrycznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po miejscowości BURGHAUSEN, którego najbardziej charakterystyczną budowlą jest Zamek Burghausen, którego długość wynosi 1.043 m, co czyni go najdłuższym założeniem obronnym w Europie. Od 1485 roku zamek był rezydencją polskiej księżniczki Jadwigi Jagiellonki, żony księcia bawarskiego Jerzego Bogatego, córki króla Kazimierza IV Jagiellończyka. Gdy zamek przestał służyć jako książęca rezydencja został przekazany miastu Burghausen. Następnie przejazd do LINZ, spacer po Starym Mieście: Hauptplatz z kolumną Świętej Trójcy, Stara Katedra św. Ignacego, Pałac Landhaus – siedziba rządu prowincji, zamek Linzer Schloss, Nowa Katedra. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 830 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 860 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi,
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


76170