Paryż - Dolina Loary - Reims - Cheverny - Blois - Chambord - Wersal
1/4

Paryż - Dolina Loary - Reims - Cheverny - Blois - Chambord - Wersal


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień

W godzinach popołudniowych przyjazd do REIMS. Zwiedzanie Katedry Notre-Dame, uznanej za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji; często nazywana jest „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Przejazd do hotelu na przedmieściach Paryża, zakwaterowanie w pokojach, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA, zwiedzanie miasta, m.in.: Akademicka Dzielnica Łacińska – Sorbona, która powstała w 1253 roku jako jedno z kolegiów Uniwersytetu Paryskiego; z czasem jednak zaczęto odnosić tę nazwę do całego Uniwersytetu, Panteon – budowla została wzniesiona jako kościół pw. św. Genowefy; od 1885 roku pełni rolę mauzoleum wybitnych Francuzów, Ogrody Luksemburskie – park miejski który powstał około 1630 roku na życzenie Marii Medycejskiej. Następnie przejście w stronę Wyspy La Cite położonej na Sekwanie, połączonej z obydwoma brzegami Paryża ośmioma mostami – Katedra Notre-Dame przed którą na dziedzińcu znajduje się Punkt Zero, wyznaczający odległość z Paryża do wszystkich miejscowości Francji, Święta Kaplica ufundowana przez króla Francji Ludwika IX jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa, Conciergerie. Przejście pod Centrum Pompidou mieszczące muzeum sztuki współczesnej. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do DOLINY LOARY – historycznej krainy Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 zamków i pałaców. Za turystyczną stolicę regionu, z racji swego położenia i kuchni, uznawane jest Tours. Zwiedzanie trzech zamków: Cheverny – zamek zachował swój wygląd z XVII wieku bez większych zmian, znany jest z organizowanych do dziś polowań; w 1922 roku zamek został udostępniony zwiedzającym przez prywatnego właściciela – był to pierwszy taki przypadek we Francji, Blois – jeden z największych zamków w dolinie, będący siedzibą wielu królów Francji, Chambord – najbardziej rozpoznawalny zamek w dolinie, będący jednym z największych dzieł architektury renesansu, na którego projekt miał wpływ prawdopodobnie sam Leonardo da Vinci. Przejazd do Paryża, obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA, dalszy ciąg zwiedzania miasta, m.in.: Plac Vendome – plac wytyczony jako pomnik chwały armii Ludwika XIV; pod nr 12 znajduje się tablica upamiętniająca miejsce śmierci Chopina, Opera Garnier, wizyta w Muzeum Perfum Fragonard. Następnie przejazd do dzielnicy Montmartre, zwanej „dzielnicą artystów”: Plac Pigalle, Moulin Rouge – słynny paryski kabaret, Plac du Tertre, Bazylika Sacre- Coeur wybudowana na wzgórzu; w północnej wieży znajduje się najcięższy dzwon w Paryżu nazywany Savoyarde. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Wieczorem przejazd pod Wieżę Eiffla, „żelazną damę” stojącą w zachodniej części miasta nad Sekwaną; wieża uważana jest za symbol Paryża i niekiedy całej Francji; została wybudowana specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku, możliwość wyjazdu na wieżę. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do WERSALU, zwiedzanie Pałacu Wersalskiego będącego jedną z najznakomitszych budowli baroku klasycystycznego; obecnie pałac jest odwiedzany przez około 10 mln turystów rocznie i stanowi jedną z największych atrakcji Francji; znajduje się w nim 700 pomieszczeń, z których 120 udostępnia się publiczności. Następnie wizyta w nowoczesnej dzielnicy La Defense, stanowiącej główne centrum biznesu we Francji z siedzibami większości wielkich francuskich firm i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Najbardziej charakterystycznym punktem jest La Grande Arche de La Defense, łuk stojący na linii będącej przedłużeniem Paryskiej Osi Historycznej, zaczynającej się od Luwru, a kończącej się na Łuku Tryumfalnym. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalszy ciąg zwiedzania PARYŻA, przejazd pod Łuk Tryumfalny, zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich, spacer Polami Elizejskimi – reprezentacyjną aleją Paryża, Plac de la Concorde z obeliskiem z Luksoru, Ogrody Tuileries – najstarszy i największy park publiczny miasta, założony przez Katarzynę Medycejską w stylu włoskim, tak aby przypominał jej rodzimą Toskanię, zwiedzanie Luwru – jednego z największych muzeów na świecie, podzielonego na kilka działów, gdzie zobaczyć można m.in.: rzeźbę Nike z Samotraki czy obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Przejazd w stronę Pont de l’Alma, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki miasta z innej perspektywy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Francję i Niemcy.

8 dzień

Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1500 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1530 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 5 noclegów,
  • 5 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


58204