Monaco - Hiszpania - Mediolan - Monaco - Cannes - Barcelona - Monserrat - Girona
1/3

Monaco - Hiszpania - Mediolan - Monaco - Cannes - Barcelona - Monserrat - Girona


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 lunch w dniu wyjazdu

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień

W godzinach porannych przyjazd do MEDIOLANU, europejskiej stolicy mody, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Piazza del Duomo z gotycką Katedrą Narodzin św. Marii, będącą jedną z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie; należy do największych kościołów na świecie, Galeria Vittorio Emanuele – elegancki wystrój oraz znajdujące się w niej sklepy szybko stworzyły z niej rodzaj „salonu” mediolańczyków, a co za tym idzie jeden z najbardziej prestiżowych symboli miasta, La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i we Włoszech oraz jedna z najsłynniejszych na świecie; przed teatrem znajduje się pomnik Leonarda da Vinci, Zamek Sforzów – ceglany zamek w centrum Mediolanu mieszczący obecnie zbiory muzealne. Przejazd na Wybrzeże Liguryjskie, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, możliwość plażowania. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KSIĘSTWA MONACO, krótkie zwiedzanie (bez wnętrz), m.in.: Stare Miasto, Pałac Książęcy, Katedra z grobem Grace Kelly. Następnie przejazd do CANNES, miejscowości uważanej przez wielu za najbardziej atrakcyjny punkt Lazurowego Wybrzeża, zwiedzanie z pilotem, w programie m.in.: Pałac Festiwalowy, gdzie organizuje się konferencje prasowe i rozdaje Grand Prix oraz Złote Palmy podczas odbywającego się corocznie festiwalu filmowego oraz Bulwar La Croisette będący jednym z najbardziej znanych deptaków Lazurowego Wybrzeża – znajdują się tu odciski dłoni wielkich sław. W godzinach wieczornych przyjazd do Lloret de Mar, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do BARCELONY, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in.: Sagrada Familia – bazylika uważana za najwybitniejsze i niedokończone dzieło Antonio Gaudiego, Casa Mila – piękna secesyjna kamienica zaprojektowana przez Gaudiego, Plac Kataloński, Las Ramblas – najsłynniejsza aleja miasta, Pomnik Kolumba, Camp Nou – stadion klubu FC Barcelona mieszczący na trybunach ponad 100 tysięcy widzów, Park Guell – duży ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowany przez Gaudiego, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Wieczorem spektakl Światło, woda, dźwięk przy Font Magica; jest to kompleks fontann znajdujący się przy Avenida Maria Cristina, u podnóża Wzgórza Montjuic. Została zbudowana w 1929 roku podczas odbywającej się w mieście Wystawy Światowej EXPO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Półdniowa wycieczka do MONTSERRAT – głównego ośrodka religijnego regionu Katalonii i jednego z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych, głównie za sprawą Czarnej Madonny, zwanej La Moreneta. Powrót do hotelu, czas wolny, możliwość plażowania. Wieczorem obiadokolacja, nocleg. Istnieje możliwość organizacji WIECZORU FLAMENCO w hotelu.

6 dzień

Śniadanie. Półdniowa wycieczka GIRONA – FIGUERES. Przejazd do GIRONY, krótkie zwiedzanie miasta, którego znakiem rozpoznawczym są kolorowe domy nad rzeką Onyar, m.in.: doskonale zachowane mury obronne pochodzące z czasów dynastii Karolingów, okazała gotycka katedra z największym na świecie sklepieniem krzyżowym oraz starówka. Następnie przejazd do FIGUERES, miejsca urodzenia i śmierci jednego z najbardziej znanych surrealistów Salvadora Dali, zwiedzanie muzeum poświęconego jego twórczości urządzonego w budynku po zniszczonym teatrze. Powrót do hotelu, czas wolny, możliwość plażowania. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży. Posiłek w godzinach południowych. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Francję, Włochy, Austrię i Czechy.

8 dzień

Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 5 noclegów,
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 lunch w dniu wyjazdu,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


41766