Chorwacja - Zagrzeb - Jaskinia Postojna - PN Krka - Dubrownik - Split
1/3

Chorwacja - Zagrzeb - Jaskinia Postojna - PN Krka - Dubrownik - Split


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ZAGRZEBIA, stolicy Chorwacji, miasta o europejskiej architekturze, spacer ulicami Zagrzebia przez główny Plac Bana Jelacica z fontanną z XVII wieku do Kaptolu – najstarszej części miasta. Kolejny punkt programu to JASKINIA POSTOJNA, mająca blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy; została udostępniona turystom już na początku XIX wieku; trasa turystyczna liczy 5,5 km, z czego 4 km pokonuje się kolejką elektryczną. Przejazd do hotelu w okolicach Zadaru, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ZADARU, spacer po mieście, które słynie również z produkowanego tu likieru Maraschino; zwiedzanie katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i fragmentami rzymskiego forum. Następnie przejazd do jednego z najmłodszych parków narodowych Chorwacji – KRKA; obejmuje on środkowy i dolny bieg rzeki Krka, w którym rzeka rozgałęzia się na wiele drobnych strumieni, przechodzących w niezliczone wodospady; do najbardziej znanych należą Roški Slap czy Skradinski Buk, przy którym można się kąpać; możliwość rejsu statkiem po Jeziorze Visovac. W programie również zwiedzanie SZYBENIKA, miasta które przez wiele wieków należało do różnych kultur, co miało wpływ na różnorodność jego zabytków; najsłynniejszym z nich jest katedra św. Jakuba wpisana na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w Neum (Bośnia i Hercegowina), obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA, którego stare miasto otoczone murami obronnymi zostało wpisane na listę UNESCO, zwiedzanie, m.in.: Brama Pile, najważniejsza ulica miasta – Placa, klasztor franciszkanów wraz z XIV-wieczną apteką, kolumna rycerza Orlando – symbol wolności z czasów Republiki Dubrownickiej, Pałac Sponza, Wieża Zegarowa, Pałac Rektorów – jeden z najpiękniejszych zabytkowych budynków miasta, miejsce rezydowania rektorów Republiki. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do MOSTARU – nieformalnej stolicy Hercegowiny, leżącej nad Neretwą, gdzie oprócz średniowiecznych zabytków widać meczety; symbolem miasta jest Stary Most, wpisany na Listę UNESCO – most został zbudowany za czasów osmańskich, w drugiej połowie XVI wieku; przez wieki był symbolem pojednania Wschodu z Zachodem – zarówno chrześcijaństwa z islamem, jak i katolickich Chorwatów z prawosławnymi Serbami. Następnie przejazd do MEDJUGORIE, miejsca pielgrzymkowego, gdzie w 1981 roku sześciorgu dzieciom miała objawić się Matka Boska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SPLITU, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Chorwacji pod względem ilości mieszkańców; najbardziej znanym zabytkiem Splitu jest Pałac Dioklecjana wybudowany na przełomie III i IV wieku; w 1979 roku pałac wraz z zabytkowym centrum miasta został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do TROGIRU, zwiedzanie urokliwych uliczek i starówki wpisanej podobnie jak zabytkowe centrum Splitu na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Plitwickich Jezior, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Parku Narodowego JEZIOR PLITWICKICH będącym najpopularniejszym parkiem narodowym w Chorwacji, zalicza się go do najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych w Europie. Ta „perła kontynentalnej Chorwacji” została wpisana ze względu na swoją różnorodność na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych.

8 dzień

Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1250 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1270 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 6 noclegów,
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


28081