Paryż (samolotem)
1/4

Paryż (samolotem)


Ilość dni: 5

Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników na wybranym lotnisku (Kraków, Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań lub Gdańsk) na 2h przed wylotem. Odprawa. Przelot do Paryża. Transfer autokarowy do hotelu na przedmieściach Paryża, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA, zwiedzanie miasta, m.in.: Akademicka Dzielnica Łacińska – Sorbona, która powstała w 1253 roku jako jedno z kolegiów Uniwersytetu Paryskiego; z czasem jednak zaczęto odnosić tę nazwę do całego Uniwersytetu, Panteon – budowla została wzniesiona jako kościół pw. św. Genowefy; od 1885 roku pełni rolę mauzoleum wybitnych Francuzów, Ogrody Luksemburskie – park miejski który powstał około 1630 roku na życzenie Marii Medycejskiej. Następnie przejście w stronę Wyspy La Cite położonej na Sekwanie, połączonej z obydwoma brzegami Paryża ośmioma mostami – Katedra Notre-Dame przed którą na dziedzińcu znajduje się Punkt Zero, wyznaczający odległość z Paryża do wszystkich miejscowości Francji, Święta Kaplica ufundowana przez króla Francji Ludwika IX jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa, Conciergerie. Przejście pod Centrum Pompidou mieszczące muzeum sztuki współczesnej. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA, dalszy ciąg zwiedzania miasta, m.in.: Plac Vendome – plac wytyczony jako pomnik chwały armii Ludwika XIV; pod numerem 12 znajduje się tablica upamiętniająca miejsce śmierci Chopina, Opera Garnier, wizyta w Muzeum Perfum Fragonard. Następnie przejazd do dzielnicy Montmartre, zwanej „dzielnicą artystów”: Plac Pigalle, Moulin Rouge – słynny paryski kabaret, Plac du Tertre, Bazylika Sacre-Coeur wybudowana na wzgórzu; w północnej wieży znajduje się najcięższy dzwon w Paryżu nazywany Savoyarde. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Wieczorem przejazd pod Wieżę Eiffla, „żelazną damę” stojącą w zachodniej części miasta nad Sekwaną; wieża uważana jest za symbol Paryża i niekiedy całej Francji; została wybudowana specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku, możliwość wyjazdu na wieżę. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania PARYŻA, przejazd pod Łuk Tryumfalny, zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich, spacer Polami Elizejskimi – reprezentacyjną aleją Paryża, Plac de la Concorde z obeliskiem z Luksoru, Ogrody Tuileries – najstarszy i największy park publiczny miasta, założony przez Katarzynę Medycejską w stylu włoskim, tak aby przypominał jej rodzimą Toskanię, zwiedzanie Luwru – jednego z największych muzeów na świecie, podzielonego na kilka działów, gdzie zobaczyć można m.in.: rzeźbę Nike z Samotraki czy obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Luwr jest najczęściej odwiedzaną placówką tego typu na świecie. Stanowi jedno z ważniejszych punktów orientacyjnych stolicy Francji. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch. Przejazd w stronę Pont de l’Alma, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki miasta z innej perspektywy. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer autokarem na lotnisko. Lot powrotny na wybrane lotnisko.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem,
 • opłatę za bagaż główny,
 • transfer autokarem lotnisko - hotel - lotnisko,
 • transfert autokarem lokalnego przewoźnika podczas realizacji programu,
 • 4 noclegi,
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


85405