Kraków - Wieliczka
1/3

Kraków - Wieliczka


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do KRAKOWA, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in.: Wzgórze Wawelskie z dwoma zabytkowymi zespołami budowlanymi – Zamkiem Królewskim oraz Katedrą Wawelską; na terenie Zamku zobaczyć można: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, ekspozycję Wawel Zaginiony oraz Sztuka Wschodu; Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława to miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku; pochowani są tutaj między innymi św. Stanisław ze Szczepanowa i inni biskupi krakowscy aż po czasy współczesne, prawie wszyscy królowie od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego oraz wodzowie, przywódcy polityczni i wieszcze narodowi. Po zwiedzaniu Wzgórza Wawelskiego spacer Drogą Królewską – ul. Kanonicza, ul. Grodzka z kościołami św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Czas wolny na Rynku Głównym. Następnie zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku – w podziemiach znajduje się zarówno stała, jak i czasowa ekspozycja; wykorzystano tu nowoczesne techniki multimedialne, jak np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, ekrany dotykowe. Dalszy spacer – ul. Floriańska z Bramą Floriańską, Plac Matejki. W 1978 roku Wawel wraz ze Starym Miastem, Kazimierzem i Stradomiem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w obiekcie w Krakowie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do WIELICZKI, zwiedzanie Kopalni Soli wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trasa turystyczna liczy blisko 3 km podziemnych korytarzy, 800 schodów i zejście na głębokość 135 m pod ziemię. Do tej pory trasę zwiedziło ok. 36 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata. Następnie przejazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach, w którym znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, a także relikwie krwi. Można też zobaczyć wystawę pt. Kim jest Człowiek z Całunu? Jest to jedyna taka ekspozycja w Polsce, prezentująca historię powstania Całunu Turyńskiego, najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi zapisami Męki Chrystusa. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Kazimierza – Dzielnicy Żydowskiej, w programie m.in.: zapoznanie z kulturą, obyczajami i historią kazimierskich Żydów, Synagoga Remuh z przylegającym do niej najstarszym żydowskim cmentarzem w Polsce, Synagoga Stara – ekspozycja muzealna prezentująca niezwykle ciekawe obiekty związane z judaizmem i obrzędowością żydowską, Kościół św. Katarzyny i Bożego Ciała; dzielnica ma status pomnika historii. Ostatni punkt programu to rejs statkiem spacerowym do Tyńca oraz zwiedzanie Opactwa Tynieckiego, które jest najstarszym z istniejących dziś klasztorów w Polsce; pierwsi benedyktyni przybyli tu około XI wieku. Alternatywą dla Opactwa Tynieckiego może być spektakl w Teatrze Groteska, który jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen w Polsce. Od 70 lat z sukcesem realizuje liczne projekty artystyczne, kulturalne i edukacyjne, w tym również imprezy o zasięgu międzynarodowym, gromadzące najwybitniejszych twórców z całego świata. Teatr gromadzi rocznie ponad 120 tysięcy widzów, proponuje 25 spektakli repertuarowych w sezonie. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie OŚWIĘCIMIA – BRZEZINKI lub ENERGYLANDIA.

Przejazd do OŚWIĘCIMIA – BRZEZINKI (Auschwitz- Birkenau), zwiedzanie jedynego obozu koncentracyjnego, znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, widniejącego jako Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1940—1945).

lub

Przejazd do Parku Rozrywki ENERGYLANDIA, oferującego swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie. Przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audiowizualnej scenografii.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


03077