Tarnowskie Góry - Chorzów - Pszczyna - Dream Park
1/4

Tarnowskie Góry - Chorzów - Pszczyna - Dream Park


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do TARNOWSKICH GÓR. Pierwszy punkt programu to zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Jest to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna udostępniająca zwiedzanie podziemi po dawnych kopalniach kruszców srebronośnych. Fragment labiryntu wykopalisk górniczych można zwiedzać od 5 września 1976 roku. Na głębokości 40 m znajduje się trasa turystyczna o długości 1.740 m. Część szlaku (270-metrowy odcinek) pokonuje się łodziami. Przed zjazdem w podziemia zobaczyć można oryginalną wystawę minerałów, narzędzi i urządzeń górniczych, a po wyjeździe Skansen Maszyn Parowych. Następnie zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga, która jest 600-metrowym fragmentem najdłuższej sztolni odwadniającej „Fryderyk”. Można ją zwiedzać od 1957 roku dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Trasa turystyczna znajduje się pomiędzy szybami „Ewa” i „Sylwester”. Podczas wycieczki, która odbywa się łodziami, podziwiać można uroki podziemnego świata m.in. stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej. Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga zostały 14 kwietnia 2004 wpisane na ogólnopolską Listę Pomników Historii. Ostatni punkt programu tego dnia to zwiedzanie Kompleksu Zamkowego w Tarnowicach Starych, dzielnicy Tarnowskich Gór. Jest zabytkiem o niezwykłych walorach historycznych i architektonicznych. Będąc jednym z najstarszych obiektów na terenie Górnego Śląska wskazuje na jego bogatą historię, a jednocześnie stanowi unikatowy przykład budownictwa renesansowego na tym obszarze. Dziś w Zamku, udostępnionym do zwiedzania, można podziwiać olśniewający dziedziniec, otoczony arkadowymi krużgankami, będącymi perłą architektury renesansowej na Górnym Śląsku, a także szereg pięknie umeblowanych sal, oddających ducha epoki dzięki odpowiedniemu wystrojowi i dekoracji wnętrz. Zakwaterowanie w obiekcie w okolicach Chorzowa, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Zostały w nim zgromadzone eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba. Są to m.in. tematyczne pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, elementy wyposażenia wnętrz, dokumenty z XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku. Zwiedzający mogą na miejscu własnoręcznie uformować pieczywo i je upiec. Przejazd do CHORZOWA. Zwiedzanie Planetarium Śląskiego, największego i najstarszego polskiego planetarium, które powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, odbywają się prelekcje astronomiczne, lekcje astronomii i geografii, a także inne zajęcia oraz różne spektakle. W pogodne dni zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu ciekawe obiekty nocnego nieba. Następnie pobyt w Śląskim Wesołym Miasteczku, najstarszym polskim parku rozrywki. Na najmłodszych czekają kolorowe, radosne karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami. Rodzinne wycieczki umilą karuzele familijne, legendarne Samoloty Duże, a także szalone elektryczne skutery lub wreszcie największa karuzela w kraju – Gwiazda Duża. Miłośnicy naprawdę mocnych wrażeń natychmiast zasiądą w wagonie jedynego w kraju roller coastera z podwójną pętlą czy całkowicie szalonej karuzeli Flic Flac. Pędzący z szaloną prędkością Enterprise wywoła szybsze bicie serca u najdzielniejszego śmiałka. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do PSZCZYNY, zwiedzanie Zamku, dawnej rezydencji magnackiej. Wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zespół pałacowo-parkowy. W 1946 roku został zamieniony na muzeum, obecnie działające pod nazwą Muzeum Zamkowe w Pszczynie. W przeciwieństwie do wielu innych zamków i pałaców na Śląsku, zniszczonych na skutek działań II wojny światowej i bezpośrednio po niej, w Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Przejazd do DREAM PARK OCHABY - parku rozrywki i edukacji gwarantującego doskonałą zabawę. Dream Park to pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce, który łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu – Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji jest z pewnością pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, umożliwiające poznanie pradawnego świata podwodnych stworzeń. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / KOPALNIA GUIDO W ZABRZU.

Po otwarciu poziomu 320 kopalnia składa się z dwóch poziomów o odmiennym charakterze ekspozycji. Na poziomie 170 metrów jest przedstawiona m.in. historia śląskiego górnictwa i metody wydobycia węgla z przełomu XIX i XX wieku. Na poziomie tym funkcjonuje też kaplica. W klimat epoki i charakterystykę pracy górników wprowadzają efekty audiowizualne. Poziom 320 metrów ma charakter współczesnego górnictwa.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


38150