Niepołomice - Bochnia - Łańcut - Krasiczyn - Przemyśl
1/3

Niepołomice - Bochnia - Łańcut - Krasiczyn - Przemyśl


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do NIEPOŁOMIC, zwiedzanie Zamku Królewskiego, gotyckiej budowli pochodzącej z I połowy XIV wieku. Zamek został wzniesiony z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. W komnatach zamkowych mieści się muzeum, hotel i restauracja. Jest to również miejsce koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Legenda mówi, że w podziemiach najstarszej części zamku znajduje się kamień z wawelskiej kaplicy Gereona, przywieziony tu przez Kazimierza Wielkiego. Badania naukowców potwierdziły istnienie w tej części zamku czakramu, mającego korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Następnie pobyt w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci i młodzież samodzielnie wydzierają światu jego tajemnice, obserwując przez lunety Słońce i gwiazdy, ale też zgłębiają szczegóły fotografii, uczą się zachowania w Internecie, a programując roboty poznają tajniki sztucznej inteligencji. Przejazd do BOCHNI, zwiedzanie Kopalni Soli, wpisanej w 2013 roku na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Kopalnia staje się nowoczesnym centrum łączącym tradycję z nowoczesnością. Od lat 90-tych XX wieku prowadzona jest tu działalność turystyczna. Bocheńska kopalnia, jako jedyna kopalnia w Polsce posiada podzięmną przeprawę łodziami . Drewniane łodzie pływające po zalanej solanką komorze są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków, tak jak statki pływające po morzach. Jedną z atrakcji jest przejazd podziemną kolejką oraz zjazd najdłuższą 140 m zjeżdżalnią, łączącą 2 poziomy kopalni. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której turyści poznają historię wydobycia soli, trud górniczej pracy, a także historię Polski. Zakwaterowanie w obiekcie w okolicach Łańcuta, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do ŁAŃCUTA, zwiedzanie Zamku Lubomirskich i Potockich. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. W II połowie XVIII wieku ówczesna właścicielka Łańcuta Izabella z Czartoryskich Lubomirska przekształciła fortecę w zespół pałacowo-parkowy. Najważniejsze zmiany wprowadzono w układzie i wyposażeniu zamku, dostosowując je do potrzeb i podporządkowując aktualnie panującej modzie. Pałac wypełnił się znakomitymi dziełami sztuki. W latach siedemdziesiątych XVIII wieku rozpoczęto kształtowanie parku otaczającego Zamek. Pod koniec XVIII wieku Łańcut należał do najwspanialszych rezydencji w Polsce. Kwitło tutaj życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości. Po zwiedzaniu zamku spacer po Łańcucie. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KRASICZYNA. Zwiedzanie Zamku należącego do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Zamek, pomimo licznych pożarów i wojen, zachował prawie niezmienioną sylwetkę, jaką nadano mu na początku XVII wieku. Jednym z najcenniejszych elementów architektonicznych zamku jest mieszcząca się w Baszcie Boskiej kaplica przyrównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Prace budowlane prowadzone były pod kierunkiem architektów włoskich, a prace zdobnicze i dekoracyjne wykonali artyści przemyscy. O znaczeniu świetności zamku w przeszłości świadczy fakt, że gościli w nim królowie polscy: Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan Kazimierz i August II. Przejazd do PRZEMYŚLA, miasta niezwykle malowniczego, niewielkiego, a zarazem zróżnicowanego, gdzie przez wieki ścierały się różne wpływy: Polski, Rusi, Węgier i Austrii. Współistniały tu różne religie oraz przechodziły ważne szlaki handlowe. Spacer po mieście. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie SKANSENU W SANOKU.

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Podwzględem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce . Na obszarze 38h prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat wraz z Podkarpaciem. Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strony z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


85074