Bieszczady dla Aktywnych
1/4

Bieszczady dla Aktywnych


Ilość dni: 5

Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady lub suche prowianty (w zależności od realizacji programu) 4 kolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do Polańczyka, zakwaterowanie w obiekcie, obiad. Spotkanie z instruktorem, omówienie szczegółów realizacji programu oraz zasad bezpieczeństwa. Wieczorem kolacja, nocleg.

2 dzień - BIESZCZADY CHALLENGE

Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

ETAP 1: ORIENTERING – nauka odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS. MAPY – ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów, dzięki którym można dotrzeć do celu. PRZEPRAWA przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku. STARA WIEŚ – celem wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerkwi oraz pełnych tajemnic starych piwnic; poznanie bogatej historii bieszczadzkiego regionu.

ETAP 2: SPŁYW PONTONAMI – szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w kilku słowach oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki, a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy Bieszczady Adventure Team oraz opiekunowie grupy. UWAGA: warunkiem realizacji spływu jest odpowiedni poziom wody.

Alternatywą jest WYPRAWA WILCZYM TROPEM – wycieczka samochodami terenowymi po bieszczadzkich bezdrożach. W programie miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. Zapoznanie się z techniką prowadzenia samochodu terenowego.

3 dzień - NA BIESZCZADZKICH POŁONICACH

WYPRAWA W GÓRY - piesza wędrówka na szczyt połoniny – Mała Rawka 1228 m n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczyć można piękne krajobrazy. UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy innym szlakiem, stopień trudności szlaku dopasowany jest do możliwości grupy. Na koniec wyprawy wycieczka autokarowa z przewodnikiem dookoła Bieszczadów.

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA - celem drugiego etapu wyprawy są tereny dawnej wsi Smolnik. Na dawnym miejscu ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1791 r., drewniana, trójdzielna, jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim.

OGNISKO - wieczorem spotkanie w Dymnej Chacie przy wielkim, bieszczadzkim ognisku.

4 dzień

ETAP 1: ŻEGLARSKI PIKNIK NAD JEZIOREM gdzie podczas licznych gier i zabaw zostaną przetestowane sprawności żeglarskie. W programie: konkurs rzutu kołem ratunkowym, przeciąganie tratwy, mega rzutki, strzelanie do piratów oraz wiele innych atrakcji. AQUAZORBING - spacer suchą stopą po tafli jeziora. Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacer po Jeziorze Solińskim.

lub

SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – na leśnej polanie rywalizacja w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w 3-osobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut podkową. Ponadto bieg na dmuchanym torze Bungiee RUN. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Specjalnie dla uczestników przejażdżka SEGWAYEM.

ETAP 2: TECHNIKI LINOWE – konkurencje linowe realizowane są przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości. W programie zabawa na ściance wspinaczkowej oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego.

lub

ROWEROWE BIESZCZADY – jadąc na rowerach można dotrzeć do całkowicie nowych miejsc, zobaczyć to czego nie widać z okien autokaru, w inny sposób odkrywać Bieszczady. Wycieczka rowerowa malowniczymi szlakami biegnącymi dookoła cypla Polańczyk. W ramach wycieczki wynajem markowych rowerów, kasków oraz pełna obsługa przewodnika i zabezpieczenie trasy, której długość i stopień trudności dostosowany jest do indywidualnych możliwości i oczekiwań każdej grupy. Przez wzgląd na górzysty teren wyprawa rowerowa organizowana jest dla młodzieży powyżej 13 lat.

A wieczorem... DYSKOTEKA W PIANIE - dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne... Tu jest inaczej. Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie. Tylko tu pobawić się można w rytm ulubionej muzyki w głębokiej pianie, pośród niesamowitych świateł lasera.

5 dzień - TAJEMNICE SOLINY

W programie wycieczki zwiedzanie Zapory w Solinie, która jest największą zaporą wodną w Polsce; spacer koroną zapory. Dodatkową atrakcją może być rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Z Soliny przejazd do malowniczej miejscowości Bóbrka, gdzie u podnóży góry Koziniec znajduje się wielki kamieniołom. Ze szczytu kamieniołomu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Solińskie oraz mniejsze jezioro Myczkowieckie. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Program dla grup szkolnych. Istnieje możliwość przygotowania aktywnego programu dla grup osób dorosłych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem, 
 • opłaty drogowe, 
 • 4 noclegi, 
 • 4 śniadania, 4 obiady lub suche prowianty (w zależności od realizacji programu) 4 kolacje, 
 • opiekę instruktorów i przewodników,
 • realizację aktywnego programu, 
 • ubezpieczenie NNW,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


50067