Bułgaria - Turcja - Ropotamo - Sozopol - Pomorie - Nesseber - Istambuł - Warna
1/7

Bułgaria - Turcja - Ropotamo - Sozopol - Pomorie - Nesseber - Istambuł - Warna


Ilość dni: 9

Wyżywienie: 5 śniadań, 1 lunch-pakiet, 6 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Rumunię do Bułgarii.

2 dzień

Przyjazd na wybrzeże bułgarskie w godzinach południowych, zakwaterowanie w hotelu w Nesseberze lub Słonecznym Brzegu. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do REZERWATU ROPOTAMO, jednego z najpiękniejszych miejsc na terenie Bułgarii, uznanego za rezerwat w 1940 roku. Na jego obszarze znajdują się ciekawe i unikalne obiekty przyrodnicze, formacje skalne oraz wiele gatunków zwierząt – ptaki, ryby, żółwie, ssaki (około 50 gatunków). Podczas wizyty na terenie rezerwatu proponujemy rejs łodzią po rzece Ropotamo. Następnie przejazd do SOZOPOLU – zwiedzanie Cerkwi św. Cyryla i Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela, spacer po Starym Mieście. Potem przejazd do POMORIE – zwiedzanie Trackiego Grobowca Kopułowego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Możliwość spaceru z pilotem do starej części NESSEBERU, która leży na półwyspie i wpisana jest na Listę UNESCO; miasteczko słynie z ponad 40 cerkwi pochodzących z różnych okresów. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Całodzienna wycieczka do ISTAMBUŁU, największego i najludniejszego miasta Turcji, stanowiącego jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się po obu strona cieśniny morskiej Bosfor. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Bitynii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach. Wyjazd z hotelu w godzinach nocnych. Zamiast śniadania lunchpakiet. Przyjazd do Istambułu ok. godz. 10:00, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom oraz tajemnicza cysterna Yerebatan Saray. W programie również Hagia Sofia – Kościół Mądrości Bożej – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI wieku, a później jedna z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń. Popołudniu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4.000 sklepików). Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu w Bułgarii w godzinach nocnych.

6 dzień

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Półdniowa wycieczka do WARNY. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii, po Sofii i Plovdivie. Rywalizuje z nimi pod względem gospodarczym i coraz częściej dogania je pod względem kulturalnym. Podczas wycieczki zobaczymy m.in.: Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, wybudowaną jako symbol wdzięczności narodu bułgarskiego za wyzwolenie z okupacji tureckiej, Mauzoleum Króla Władysława Warneńczyka – obiekt powstał w 1935 roku na jednym z kurhanów ponad polem warneńskiej bitwy, Delfinarium. Czas wolny. Powrót do hotelu. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach południowych.

9 dzień

Powrót do kraju w godzinach południowych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 6 noclegów,
  • 5 śniadań, 1 lunch-pakiet, 6 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


01072