Stolice Europejskie - Berlin - Amsterdam - Bruksela - Paryż - Luksemburg
1/8

Stolice Europejskie - Berlin - Amsterdam - Bruksela - Paryż - Luksemburg


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 6 sniadań, 6 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do BERLINA, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, m.in.: Brama Brandenburska – jeden z bardziej charakterystycznych punktów miasta, będący symbolem pokoju i wolności , Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu, spacer Aleją Unter den Linden na Wyspę Muzeów, samodzielne zwiedzanie Muzeum Pergamonu, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa; muzeum słynie ze zbiorów sztuki starożytnej, Azji Przedniej oraz sztuki islamskiej. Potem godzinny rejs statkiem po Sprewie. Przejazd do hotelu w okolicach Berlina, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Berlina, ciąg dalszy zwiedzania miasta, m.in.: Berliner Dom – katedra z grobami Hohenzollernów, przejście na Alexanderplatz, wyjazd na Wieżę Telewizyjną mierzącą 368 m, jest to obecnie najwyższa budowla w Niemczech. Przejazd do hotelu na terenie Holandii, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do AMSTERDAMU, zwiedzanie miasta, m.in.: przejście na Plac Dam, główny plac miasta, przy którym znajduje się Pałac Królewski; zwiedzanie Nowego Kościoła, gdzie odbył się ślub następcy tronu, księcia Wilhelma Aleksandra z Maximą; spacer po centrum miasta: budynek Wagi Miejskiej, plac Mennicy z wieżą Mennicy, pływający rynek kwiatowy, gdzie na barkach zacumowanych przy kanale Singel można kupić tysiące gatunków kwiatów. Następnie zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Wieczorem spacer po De Wallen – słynnej dzielnicy czerwonych latarni w sercu Starego Miasta. Ta najbardziej kontrowersyjna część miasta stała się jednym z symboli Amsterdamu. Przejazd do hotelu w okolicach Brukseli, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BRUKSELI, spacer z przewodnikiem po „Najpiękniejszym Placu Świata” - Grand Place z jego cudownymi kamienicami w stylu flamandzkiego renesansu, Ratuszem i Pałacem Królewskim, spacer do Maaneken Pis – figurki przedstawiającej siusia-jącego chłopczyka, spacer pełną restauracji i kawiarenek Ilot Sacre do ekskluzywnych Galerie Royales Saint Hubert, zwiedzanie Katedry św. Michała i Goduli, przejazd pod „Atomium” wybudowanym z okazji Wystawy Światowej, następnie dzielnica, w której znajdują się Budynki Administracji Europejskiej: Parlament i Komisja Europejska. Obiadokolacja na trasie Bruksela – Paryż. Zakwaterowanie w hotelu na przed-mieściach Paryża, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum PARYŻA, zwiedzanie miasta, m.in.: Wyspa La Cite położona na Sekwanie, połączona z obydwoma brzegami Paryża ośmioma mostami, Katedra Notre-Dame przed którą na dziedzińcu znajduje się Punkt Zero, wyznaczający odległość z Paryża do wszystkich miejscowości Francji, Święta Kaplica – ufundowana jako miejsce przechowywania korony cierniowej – relikwii ukrzyżowania Chrystusa, Conciergerie, przejście na Wyspę św. Ludwika, Biblioteka Polska. Następnie Akademicka Dzielnica Łacińska: Sorbona – uniwersytet paryski, Panteon – mauzoleum wybitnych Francuzów, Ogrody Luksemburskie. Przejazd do dzielnicy Montmartre: Bazylika Sacre - Coeur – w północnej wieży znajduje się najcięższy dzwon w nazywany Savoyarde, Place du Tertre, Moulin Rouge. Obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania stolicy Francji, m.in.: Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja Paryża, Plac de la Concorde z obeliskiem z Luksoru, Ogrody Tuileries, Luwr – jedno z największych muzeów na świecie, podzielone na kilka działów, gdzie zobaczyć można m.in.: rzeźbę Nike z Samotraki czy obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Następnie przejście w stronę Wieży Eiffla – symbolu Francji, dla chętnych wyjazd na wieżę. Na zakończenie dnia rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do LUKSEMBURGA, stolicy Księstwa, zwanego „Gibraltarem Północy”, zwiedzanie, m.in.: Pałac Wielkiego Księcia, Izba Deputowanych, Plac Konstytucji, Katedra Notre-Dame, kazamaty na skale Bock nad rzeką Alzette, widok na dzielnicę Grund, spacer doliną rzeki Petrusse aż do ciągu parków otaczających Stare Miasto. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych.

8 dzień

Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 6 noclegów,
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


14383