Grecja - Saloniki - Meteory - Korynt - Nafplion - Epidauros - Mykeny - Ateny
1/14

Grecja - Saloniki - Meteory - Korynt - Nafplion - Epidauros - Mykeny - Ateny


Ilość dni: 9

Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię do Grecji.

2 dzień

Przyjazd do Grecji do miejscowości Olimpic Beach na Riwierze Olimpijskiej w godzinach południowych, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SALONIK, drugiego co do wielkości miasta Grecji o wyraźnie bałkańskim charakterze; zwiedzanie miasta, gdzie przeplatają się zabytki rzymskie, bizantyjskie i tureckie: Muzeum Archeologiczne, symbol miasta – Biała Wieża, skąd podziwiać można panoramę miasta; stara dzielnica turecka Kastre oraz bazylika św. Demetriusza, która jest największą świątynią w Grecji. Czas wolny. Następnie przejście na lokalny targ, gdzie zakupić można regionalne produkty spożywcze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KALAMBAKI, zwiedzanie jednej z największych atrakcji greckiego kontynentu – zawieszonych na niedostępnych szczytach skał tajemniczych klasztorów prawosławnych METEORA; majestatyczny skalny las na Równinie Tesalskiej wpisany jest na Listę UNESCO; w programie zwiedzanie dwóch klasztorów i pracowni ikon bizantyjskich, zapoznanie się z techniką pisania ikon, możliwość zakupów. Przejazd do hotelu w okolicach Koryntu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Krótki postój nad KANAŁEM KORYNCKIM, który ma ok. 24 m szerokości i 6 km długości. Oddany został do użytku w 1893 roku; łączy Morze Jońskie z Egejskim i oddziela Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Następnie wycieczka po historycznej krainie Argolida. Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX wieku grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona; zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, pałacem królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION – spacer po uroczym, romantycznym „weneckim” miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi; została wzniesiona w latach 1686 - 1715 przez Wenecjan i nazwana na cześć antycznego herosa Palamedesa. Forteca przetrwała do czasów obecnych w praktycznie idealnym stanie i stanowi dziś jeden z najlepszych przykładów weneckotureckiej architektury militarnej w całej Helladzie. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na Listę UNESCO; zwiedzanie największego z zachowanych starożytnych amfiteatrów oraz świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ATEN, stolicy i największego miasta Grecji z zabytkami kultury antycznej; zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: górująca nad miastem majestatyczna skała Akropolu – miejsce narodzin cywilizacji euro-pejskiej i symbol Aten wpisany na Listę UNESCO, zwieńczony Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez Kariatydy, Teatr Dionizosa, wspaniałe skarby starożytności w muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta, m.in.: Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku, budynek parlamentu – dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Powrót do hotelu na Riwierze Olimpijskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry i Słowację.

9 dzień

Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1375 zł/os.

Grupy osób dorosłych - od 1430 zł/os.

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław +40 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 6 noclegów,
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


70854