Norwegia - Dania - Oslo - Sognefjord - Bergen - Laerdal - Kopenhaga
1/5

Norwegia - Dania - Oslo - Sognefjord - Bergen - Laerdal - Kopenhaga


Ilość dni: 8

Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad, 2 suche prowianty

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do Szczecina. Zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, odebranie suchego prowiantu. Przejazd do Świnoujścia, na trasie krótkie zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego – Krainy 44 Wysp – Jeziorko Turkusowe, panorama Delty Wstecznej Świny ze Wzgórza Zielonka. Zaokrętowanie na prom, przeprawa do Szwecji do portu Trelleborg, przypłynięcie w późnych godzinach wieczornych. Dalsza nocna podróż autokarem do Norwegii.

3 dzień

Przejazd przez most Svinesund, przyjazd do OSLO, zwiedzanie, w programie m.in.: Park Vigelanda – dzieło norweskiego rzeźbiarza Gustava Vigelanda i jego pracowników; składa się z 212 rzeźb z kamienia i brązu przedstawiających łącznie prawie 600 postaci, Kon Tiki lub Muzeum Łodzi Wikingów, ratusz – miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, skocznia narciarska Holmenkollen. Następnie przejazd w okolice Laerdal, zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Rejs statkiem z GUDVANGEN do FLAM przez trzy fiordy, w tym przez najdłuższy na świecie Sognefjord. Po zakończeniu rejsu wycieczka pod lodowiec Jostedal, spacer do jęzora lodowcowego. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do BERGEN – „stolicy fiordów”, przejazd najdłuższym w Skandynawii 17 km tunelem, zwiedzanie miasta: dzielnica Bryggen, wyjazd kolejką na szczyt Urliken – panorama fiordów. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie LAERDAL – Stare Miasto, Centrum Łososia Norweskiego. Obiad, odebranie suchego prowiantu. Wyjazd w stronę Danii, po drodze zwiedzanie Borgund – jedyny klepkowy kościół Norwegii, który dotrwał do naszych czasów w nienaruszonym stanie. Nocny przejazd do Kopenhagi.

7 dzień

We wczesnych godzinach porannych przyjazd do Helsingborga, przeprawa promowa na drugi duński brzeg Sundu do miasta Helsingor. Przyjazd do KOPENHAGI, zwiedzanie miasta, m.in.: Syrenka Kopenhaska – najbardziej znany symbol miasta, fontanna bogini Gefion, Twierdza Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, Nowy Port – Nyhavn, rejs tramwajem wodnym po kanałach miasta, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget, czas wolny, możliwość zwiedzania Muzeum Figur Woskowych. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przeprawa promowa z Gedser do Rostocku. Przejazd do Szczecina, zakwaterowanie w obiekcie, późna obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po Wałach Chrobrego. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1480 zł/os.

Grupy osób dorosłych - na zapytanie

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • przeprawy promowe: Świnoujście - Trelleborg, Helsingborg - Helsingor, Gedser - Rostock (miejsca pokładowe),
 • 5 noclegów,
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad, 2 suche prowianty,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz 2 lokalne przeprawy promowe w Norwegii płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


02785