Szkocja - Holandia - Glasgow - Highlands - Edynburg - Newcastle - Amsterdam
1/3

Szkocja - Holandia - Glasgow - Highlands - Edynburg - Newcastle - Amsterdam


Ilość dni: 9

Wyżywienie: 6 śniadań, 3 obiadokolacje, 3 kolacje w formie prowiantu

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd przez Niemcy do Holandii.

2 dzień

Przyjazd do ROTTERDAMU w godzinach południowych, zwiedzanie miasta z jednym z największych portów świata, będącym nowoczesnym centrum handlu i usług, nazywanym często „bramą Europy”, w programie m.in.: Euromast – wieża widokowa skąd rozpościera się panorama portu, Ratusz, Holenderski Manhattan – dzielnica drapaczy chmur, centralna ulica handlowa Coolsingel. Przejazd do Amsterdamu, w godzinach popołudniowych zaokrętowanie na prom, przeprawa do Newcastle. Podczas przeprawy kolacja. Nocleg na promie w kabinach.

3 dzień

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Newcastle, dalsza podróż do Szkocji, na trasie postój przy Murze Hadriana – rzymskim wale obronnym w północnej Brytanii wybudowanym w latach 121- 129 n.e. Przyjazd do miejscowości Seton Sands (okolice Edynburga), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do GLASGOW – zwiedzanie Muzeum Transportu, spacer po dzielnicy uniwersyteckiej, przejazd wzdłuż malowniczego, „pocztówkowego” jeziora Loch Lommond – największego jeziora Wielkiej Brytanii do STIRLING, dawnej stolicy Szkocji, zwiedzanie Zamku – ulubionej siedziby Stuartów. Stirling Castle jest jedną z największych, najważniejszych i najpiękniejszych twierdz Szkocji. Droga do zamku prowadzi przez szeroką Esplanedę. Wybudowana została ona w roku 1809 jako plac defiladowy. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Wczesny wyjazd z obiektu, śniadanie na trasie. Przejazd w stronę HIGHLANDS – górzystego regionu północnej Szkocji, obejmującego Góry Kaledońskie i Grampiany; panorama z punktu widokowego Queens View. Następnie zwiedzanie Blair Castle, zamku który jest siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie – Atholl Highlanders. Spacer po Blair Castle Gardens, parku założonym na początku XVIII wieku. Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, spotkanie i zdjęcie z potworem, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle, zbudowanego na siedlisku Piktów – film o historii zamku. Dalsza podróż do Fort William, leżącego u podnóża najwyższej góry Wielkiej Brytanii – Ben Nevis 1344 m n.p.m. Zwiedzanie Schodów Neptuna – śluz na Kanale Kaledońskim. Kolacja w formie pikniku w plenerze w dolinie Glen Coe, powrót do obiektu w późnych godzinach wieczornych.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do EDYNBURGA, który od 1437 roku jest stolicą Szkocji oraz siedzibą szkockiego parlamentu, zwiedzanie miasta, w programie: Royal Yacht Britannia, na którym pływała m.in. Księżna Diana i przywódcy wielu państw, Szkockie Muzeum Narodowe, Starówka, zamek, ogród botaniczny. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do opactwa Melrose Abbey, założonego przez króla Dawida I w 1136 roku jako pierwszy klasztor cystersów w Szkocji, następnie do Kelso Floors Castle – photo-stop. Przyjazd do NEWCASTLE – spacer po mieście, m.in.: Grey Street, Milenium Bridge. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na prom, przeprawa do Amsterdamu. Podczas przeprawy kolacja. Wieczorna dyskoteka. Nocleg na promie w kabinach.

8 dzień

Śniadanie na promie, przypłynięcie do AMSTERDAMU w godzinach przedpołudniowych, zwiedzanie miasta: wizyta w szlifierni diamentów, rejs po kanałach Amsterdamu tramwajem wodnym, zwiedzanie Muzeum Państwowego (Rijksmuseum) z dziełami m.in. Rembranta, Halsa, Ruysdaela, Vermeera, spacer po centrum – Plac Dam, Damrak. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9 dzień

Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

 

Cena:

Grupy szkolne - od 1790 zł/os.

Grupy osób dorosłych - na zapytanie

Cena z Krakowa i Katowic, Wrocław -60 zł, Łódź +40 zł, Warszawa +60 zł.

Cena przy min. 42 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • przeprawy promowe: Amsterdam - Newcastel, Newcastel - Amsterdam,
 • 2 noclegi  na promie (kabiny 4-osobowe), 4 noclegi w obiekcie w Seton Sands,
 • 6 śniadań, 3 obiadokolacji, 3 kolacje w formie prowiantu,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
 • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


74884