Krynica-Zdrój - Muszyna - Piwniczna - Rytro
1/3

Krynica-Zdrój - Muszyna - Piwniczna - Rytro


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do KRYNICY-ZDROJU, nazywanej również Krynicą Górską. Otaczają ją malownicze wzgórza Góry Parkowej i Krzyżowej. Wycieczka piesza na Górę Parkową, której stoki są doskonałym terenem spacerowym znajdującym się właściwie w centrum miasta. Na szczyt Góry Parkowej można dostać się również kolejką linowoterenową otwartą w latach dwudziestych XX wieku, kiedy to zmodernizowano cały Park Zdrojowy. Ze szczytu góry w pogodne dni roztacza się przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, a przy dobrej widoczności Tatr. Atrakcją są tam też „Rajskie ślizgawki” – zjeżdżalnie rynnowe. Powrót do centrum Krynicy-Zdroju, spacer: Pijalnia Główna – monumentalna, nowoczesna budowla o stalowej konstrukcji, całkowicie przeszklona, wzniesiona w miejscu dawnej liczącej prawie 100 lat Starej Pijalni, po której jedyny ślad stanowi Zdrój Główny – źródło przed nowym gmachem; na skarpie wewnątrz budynku znajduje się oranżeria, w której można podziwiać piękne okazy palm, daktylowców, rzadkich krzewów i roślin ozdobnych; w pijalni mieści się sala koncertowa na 350 miejsc, następnie Stary Dom Zdrojowy – usytuowany naprzeciwko Pijalni Głównej, Muszla Koncertowa – w sezonie letnim występuje tu orkiestra zdrojowa – na froncie muszli umieszczona jest tablica ku czci Jana Kiepury, Nowy Dom Zdrojowy, Bulwary Dietla – wzdłuż tej ulicy znajdują się najstarsze zabytkowe wille i pensjonaty, Muzeum Nikifora Krynickiego – zgromadzono tu obrazy i pamiątki po Nikiforze, malarzu samouku, którego twórczość określona mianem sztuki naiwnej zdobyła rozgłos również poza granicami Polski. Przejazd do Łomnicy-Zdroju, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym Nad Potokiem, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do MUSZYNY, posiadającej status miejscowości uzdrowiskowej, położonej w dolinie rzeki Poprad. Spacer, w programie m.in. największe w Polsce Ogrody Sensoryczne, zaprojektowane tak, aby w sposób celowy i zintensyfikowany oddziaływać na zmysły pozawzrokowe, poprzez zabawy edukacyjne pomagają w budowaniu więzi interpersonalnych; ogród podzielony jest na siedem stref, m.in.: urządzenia do ćwiczeń, ogród zapachu, ogród dźwięku, strefa zapachowo-dotykowa, ogród smaku, ogrody zmysłów; następnie Muszyńskie Ogrody Biblijne – dzieło nowej ewangelizacji jest najnowszym i największym tego typu ogrodem w całym kraju; ogrody zostały podzielone na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych. Pierwsza część ogrodów dotyczy spraw teologicznych, środkowa poświęcona jest światu doczesnemu – zobaczyć tu można krajobraz pustynny, przeczytać nazwy geograficzne dawnego Izraela, ostatnia część poświęcona jest 16 starotestamentowym prorokom. Kolejny punkt programu to ruiny XIV-wiecznego zamku, które znajdują się na stromym wzgórzu, nad zakolem Popradu. Następnie zabawa w Centrum Rekreacji i Sportu ZAPOPRADZIE – park linowy, aquazorbing, tor przeszkód, dmuchane zjeżdżalnie, siatkówka, zewnętrzne stoły do ping-ponga. Ostatni punkt programu tego dnia to Cerkiew św. Jakuba Młodego Apostoła w POWROŹNIKU. Jest to najstarsza cerkiew w południowej Polsce, która w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, powstała w 1600 roku. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do PIWNICZNEJ, spływ Doliną Popradu do Rytra. Jest to jedna z największych atrakcji regionu. Trasa spływu liczy 10 km, czas trwania to 1,5 h - 2,5 h, w zależności od stanu wody na rzece. W trakcie spływu można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy. Przypłynięcie do przystani w RYTRZE, następnie zwiedzanie ruin zamku stojących na stromym wzgórzu nad Popradem. Z góry roztacza się piękny widok na całą okolicę. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / KAMIANNA.

Kamianna położona jest 17 km na północ od Krynicy-Zdroju. Jest to miejscowość znana z produkcji miodu i produktów pszczelich – Światowe Centrum Apiterapii, mieści się tu również Muzeum Pszczelarstwa. Zwiedzanie skansenu i Muzeum Pszczelarstwa, obejrzenie aktywnej wystawy „Sekrety Ula”, odkrywającej tajniki z życia rodziny pszczelej, warsztaty pszczelarskie, degustacja miodów naturalnych na ciastkach miodowych,animacje i zabawy „Pszczeli Rój”.

Kalkulacja programu 4-dniowego przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


62000